Skocz do zawartości
Cezary4514

Buraki cukrowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Buraki
Piotruniu25    1059

Nie opłaci ci sie tak wcześnie kopać buraków jeszcze uwiendnieją.Ma ktoś z was włukne do przykrywania buraków.

Wiadomość z agroFakt.pl

klocek    0

sorry zabłąd mam na koniec pazdziernika ,snopek ja jestem z Łuszkowa tez koło horodła

marcin974    25
Ja raczej bede kupował włuknine bo przemarzno bez niej...

@marcin947 a do jakiej cukrowni??

Z byłej cukrowni Brześć Kujawski, teraz nas do Kruszwicy przenieśli...

DawidMalw    1

U nas rolnicy mają na 27 października.

A mam takie szczęście,że te tiry przejeżdżają 3 metry od mojego okna,więc ściany pękają od tego tonażu...

Nigdy nie liczyłem ile ich dziennie przejedzie,ale tak mniej więcej 150-200 na dzień.I najczęściej jeden wyjeżdża z wioski,a inny do niej wjeżdża...I jak tutaj wytrzymać :angry: I na dodatek zamknęli cukrownię w Żninie(jedna z większych w Polsce),to teraz muszą zawozić do Nakła nad Notecią

klocek    0

Ja Stollem V200 2 rzędowy zbiornik około 5 ton, wiem ze przyczepa 4,5 t ,po takim zbiorniku jest ładnie wypakowana, a na tą przyczepe po 6 ton sie łąduje zboza

center    8

ja mam na 11 listopada na Krasnystaw zaczne kopać około 17tego października:/ Kleinem 3000 może dam rade na czas:/ powiedzcie mi bo ja 1 rok pryzmuje zrobiłem miejsce na pryzmę przy drodze wyciełem krzaki i zostały takie pojedyncze drzewa jakieś 4 na 150m podciełem je dobrze na wysokość około 4m rów ma jakieś 2m szerokości z pryzmą mam zamiar od rowu odsunąć się 1m da rade mysz załadowac w takiej konfiguracji? Pozdrawiam

PS Kontraktują u was ludize na 2 rok ? Bo ja poważnie się zastanawiam nad dalszym sęsem tej uprawy:/

klocek    0

jak niezamkną cukrowni strzyzów ti będe dalej siał, a jak zamkną to albo werbkowice albo niebędzie buraków,

więc tak , te 3 metry da rade, , tylko zebys niezrobił zaszerokiej pryzmy , mycha ma 8 metrów ale najlepiej robic 7

marcin974    25

Wczoraj zaczęliśmy usługowo kopać stollem v100. Wczoraj od godz 8 rano do 15 po południu hektar wykopałem, drugiego hektara nie skonczylismy bo awaria wyskoczyła, w traktorze łożysko na półosi sie rozsypało -z zaplanowanych 2ha wykopaliśmy tylko hektar, a dzis tata dokończył 1ha z wczoraj i ja zacząłem u drugiego gościa hektar buraka i od godz 4 po południu do 19 machnąłem mu 0.5ha -tak ze dzis 1,5ha wykopaliśmy :P

krolikNH    56

U nas termin odbioru buraków przewidziany jest po połowie listopada, więc mój Posejdon, nasmarowany, grzecznie jeszcze czeka w stodole na odpowiedni moment... :P :P

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez MichalP
      Witam mam 3 pytania:
      1. Ile u was kosztuje kombajn Holmer, Ropa
      2. Czy da się wygrać z cukrownią jeśli buraki zamarzły z ich winy - oni dostarczali kombajn, który nie dojechał
      3. Czy udało się komuś zmienić cukrownie? Bo już mam dosyć Glinojecka i tego co wyczyniają.
    • Przez maral125
      Witam! Chciałbym nawiazać współprace z Zakładami ziemniaczanymi w Pile. Powiedzcie jak to u nich wygłada z odstawą i jaką cene oferuja za ziemniaki.
    • Przez wrobelek02
      Witam wszystkich chciałbym się dowiedzieć o uprawie buraczków ćwikłowych, jak się ceny kształtują , jaki plon z hektara, jakie nawożenie i uprawa?
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"

Pozdrawiam mszk8
    • Przez zetor844195
      Jestem od kilku lat plantatorem ale takiego chamstwa jak w tym roku to jeszcze w zakładzie nie było. Mieszkam w okolicach Inowrocławia i mój kontrakt opiewa na około 300 ton ziemniaków.
      Zwracam się z apelem do wszystkich którzy chcą podjąć współprace z ww. zakładem. Przedsiębiorstwo robi co chce i ma plantatorów w d... . Zacznijmy od tego że pan prezes jak i jego protegowana p. Krystyna zachowują sie wobec plantatorów bardzo wulgarnie i opryskliwie, jak się dzwoni do nich to potrafią ubliżyć a nawet rzucić słuchawką kiedy im coś nie pasuje. Kolejna sprawa jest taka że zapisałem u nich wczesna odmiane ziemniaków aby móc odstawic je w sierpniu, jednak kiedy przyszło do odbioru to p. Krystyna powiedziała ze nie ma tej odmiany i wepchnęła mi póżną. W sierpniu kiedy zadzwoniła że chca ziemniaki i powiedziałem że z wiadomych powodów nie mam co odstawić to była wielce oburzona. Następstwem tego jest to że blokuje mi teraz przepustki na odstawe ziemniaków. Kiedy zadzwoniłem do prezesa i powiedziałem mu co robi jego pracownik to zwyczajnie mnie wyśmiał i powiedział że gdybym miał z 5 tys ton lub 10tys ton to byśmy mogli rozmawiać a tak to nie mamy o czym po czym rzucił słuchawką. Wniosek nasuwa sie sam ze mały plantator nic dla nich nie znaczy i można go zniszczyć. 
      Znam rolników którzy już we wrześniu i październiku odstawili wszystkie ziemniaki nawet te ponad kontraktacje a drugich takich jak ja trzyma sie do samego końca blokując im przepustki. Wisienką na torcie jest to że przez cały okres kampani pan prezes przyjmuje dziennie 15-20 samochodów ziemniaków przerzucanych z zakładu w Łomży a okolicznych rolników ma gdzieś. 
      Dlatego prosze aby każdy kto z nimi współpracuje i chce podjąć wspólprace, głeboko sie zastanowił czy warto popierać i dorabiać zakład który robi z plantatorem co chce. 
      Mam nadzieję że kazdy sobie to przemyśli i podejmnie słuszną decyzje. Jesli ktoś chce uzyskąć więcej informacji o chamstwie zakładu to prosze pisać na priv.