Cezary4514

Buraki cukrowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Piotruniu25    3164

Nie opłaci ci sie tak wcześnie kopać buraków jeszcze uwiendnieją.Ma ktoś z was włukne do przykrywania buraków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do oFsik jestem z Okolic hrubieszowa

a ty snopek z kąd jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

u nas 23 wrzesnia jest juz kontraktacja buraka na przyszły rok...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sorry zabłąd mam na koniec pazdziernika ,snopek ja jestem z Łuszkowa tez koło horodła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Ja raczej bede kupował włuknine bo przemarzno bez niej...

@marcin947 a do jakiej cukrowni??

Z byłej cukrowni Brześć Kujawski, teraz nas do Kruszwicy przenieśli...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

27 grudzień, ciekawe jak to będzie... :lol:


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidMalw    1

U nas rolnicy mają na 27 października.

A mam takie szczęście,że te tiry przejeżdżają 3 metry od mojego okna,więc ściany pękają od tego tonażu...

Nigdy nie liczyłem ile ich dziennie przejedzie,ale tak mniej więcej 150-200 na dzień.I najczęściej jeden wyjeżdża z wioski,a inny do niej wjeżdża...I jak tutaj wytrzymać :angry: I na dodatek zamknęli cukrownię w Żninie(jedna z większych w Polsce),to teraz muszą zawozić do Nakła nad Notecią


U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

stoll v100, wydajność 1,5 do 2ha z dobrym wiatrem :lol:


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja Stollem V200 2 rzędowy zbiornik około 5 ton, wiem ze przyczepa 4,5 t ,po takim zbiorniku jest ładnie wypakowana, a na tą przyczepe po 6 ton sie łąduje zboza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wszystkie maxtrony mają gąsienice z przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a zamiezacie jeszcze siac po burakach w tym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

ja mam na 11 listopada na Krasnystaw zaczne kopać około 17tego października:/ Kleinem 3000 może dam rade na czas:/ powiedzcie mi bo ja 1 rok pryzmuje zrobiłem miejsce na pryzmę przy drodze wyciełem krzaki i zostały takie pojedyncze drzewa jakieś 4 na 150m podciełem je dobrze na wysokość około 4m rów ma jakieś 2m szerokości z pryzmą mam zamiar od rowu odsunąć się 1m da rade mysz załadowac w takiej konfiguracji? Pozdrawiam

 

PS Kontraktują u was ludize na 2 rok ? Bo ja poważnie się zastanawiam nad dalszym sęsem tej uprawy:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak niezamkną cukrowni strzyzów ti będe dalej siał, a jak zamkną to albo werbkowice albo niebędzie buraków,

więc tak , te 3 metry da rade, , tylko zebys niezrobił zaszerokiej pryzmy , mycha ma 8 metrów ale najlepiej robic 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Wczoraj zaczęliśmy usługowo kopać stollem v100. Wczoraj od godz 8 rano do 15 po południu hektar wykopałem, drugiego hektara nie skonczylismy bo awaria wyskoczyła, w traktorze łożysko na półosi sie rozsypało -z zaplanowanych 2ha wykopaliśmy tylko hektar, a dzis tata dokończył 1ha z wczoraj i ja zacząłem u drugiego gościa hektar buraka i od godz 4 po południu do 19 machnąłem mu 0.5ha -tak ze dzis 1,5ha wykopaliśmy :P


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

U nas termin odbioru buraków przewidziany jest po połowie listopada, więc mój Posejdon, nasmarowany, grzecznie jeszcze czeka w stodole na odpowiedni moment... :P :P


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj