Skocz do zawartości
bobert21

Claas Axos

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Claas
bizon1    18

Czy jest możliwa kalibracja rewersu w axosie cx bez użycia kompa i wzywania serwisu bo mój zaczyna delikatnie szarpać do tyłu

zacier123    19

witaj, mam dokładnie to samo serwis przyjechał, podpiął kompa i jest błąd czujnika booka czy bocka (nie pamiętam jak się pisze) można to zrobić bez kompa lecz wymaga wprawy i mega dobrego oka. A szarpie Ci cały czas czy tylko jak temp silnika jest powyżej 50 stopni? W kazdym razie jak szarpie to nie jeżdzij bo rzwalisz skrzynię. Tak mi powiedzieli w serwisie. Albo jak musisz jeździć to jak załączysz rewers do tyłu to dodaj gazu mocniej tak żeby szybciej zaskoczył i nie było szarpania.

bizon1    18

szarpie jak ciągnik się rozgrzeje to wygląda tak jakby rewers brał na dwa razy

Wiadomość z agroFakt.pl

zacier123    19

u mnie było dokładnie to samo, w moim przypadku przyczyną był ten czujnik sprzęgła bok czy bock. Podpięcie kompa przez serwis 500 zł jak bierzesz mechanika claasa po godzinach to połowę taniej.

bizon1    18

dzięki w takim razie wymienie oleje i filtry bo już czas i dzwonie po fachowca .

bizon1    18

niestety mechanik na wczasach w związku z tym proszę o kontakt kogoś kto potrafi przeprowadzić kalibrację sprzęgła z lubelskiego  okolice Puław tel na priv oddzwonię

U nas za szarpanie rewersu odpowiedzialna była cewka znajdująca się za drabinką po lewej stronie (możliwe, że to co piszecie, to to samo, nie orientuję się w nazewnictwie). Koszt częsci bodajże 6 stów.

zyzek    0

Orientuje się ktoś może, czy istnieje możliwość zwiększenia mocy w axos 310 do ponad 80 koni bez wymiany podzespołów?

310 posiada takie same turbo i pompę jak 320? Różnią się tylko ustawieniami, czy także osprzętem?

Edytowano przez zyzek

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez zyzek
      Mam kilka pytań odnośnie skrzyni biegów z rewersem elektrohydraulicznym w claas celtis:
      1. Czym może być spowodowane to, że przy używaniu nożnego sprzęgła i ruszaniu do tyłu sprzęgło "bierze wyżej" i gwałtowniej niż przy ruszaniu do przodu?
      2. Czy kalibrację sprzęgła/skrzyni w celtis 446 da się wykonać bez podpinania komputera?
      3. Co jaki okres powinno się wykonywać kalibrację?
    • Przez Piotr.W
      Witam wszystkich
      Wyświetla mi się taki błąd Id 774Dh
      Co to może być?
      Załączam zdjęcie.

• Przez niepokorny
      Czy ktoś posiada kody błędów do aresa 697?
      Wyskoczył mi błąd 345.
    • Przez zyzek
      Mam pytanie do posiadaczy Celtisa:
      czy u Was także po włączeniu półbiegu skrzynia pracuje zauważalnie głośniej?
      Chciałbym się dowiedzieć, czy to normalne, czy coś niedobrego dzieje się ze skrzynią.

• Przez grzybu1
      Hej, 
      mam taki mały problem z moim claasem (arion 640 cmatic)... Po zmianie oprogramowania na nowsze claas przy zmianie kierunku jazdy wchodzi na obroty. Dla przykładu jedziemy do przodu 1 km/h zmieniamy kierunek jazdy i z obrotów np 1200 wchodzi na 1600 i utrzymuje takie przez dłuższą chwile. Pomaga dopiero całkowite puszczenie pedału jazdy .  Jest to denerwujące szczególnie kiedy co chwilę trzeba zmieniać kierunek jazdy a on podnosi obroty. We wcześniejszym programie tego nie bylo.  Jak jest u was i jaką macie wersję programu ? dodam, że na poprzedniej wersji programu był źle skalibrowany czujnik od poziomu paliwa w baku więc nie chciałbym do niej wracać.
      pozdrawiam