bobert21

Claas Axos

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukas951    1

Mam pytanie, który z tych ciągników jest według was lepszy pod względem wyposażenia, wykonania, spalania claas axos czy john deere 5M?

Oba mają wady a cena jest podobna jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Jakie wyposażenie dodatkowe dostaliście do axosów , trójkąt,klucze, gaśnica, obciążniki,zagłówek fotela pneumatycznego, belka zaczepowa,bo ja z tych rzeczy nic nie dostałem a wg homologacji obciążniki powinny być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Zamawiałem ciągnik w wyposażeniu standardowym + kilka dodatków dodam że to wersja CX o obciążnikach nie było mowy że z nich rezygnuję. Ciekawy jestem czy zamawiając np. ciągnik bez siedzenia pasażera to homologacja jest dla 2 osób.

Natomiast kilka lat temu zamawiając nowy ciągnik ze stajni SDF świadomie zrezygnowałem z obciążników bo był montowany na nim ładowacz, przy odbiorze ku mojemu zdziwieniu ciągnik dostałem z obciążnikami ,kogutem zewnętrznym sterowaniem podnośnika (też nie były zamawiane) a dodatkowo 1700 zł upustu.co mnie bardzo ucieszyło.

Jutro napiszę pismo do centrali ciekawy jestem co odpowiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Nie zmienia to jednak faktu że Claas dostarczył ciągnik nie zgodny z homologacją jak również nie dopuszczony do ruchu po drogach publicznych z powodu braku trójkąta ostrzegawczego, gaśnicy - żaden diagnosta ci nie podbije przeglądu.

6441Marcin6441 jesteś dilerem Claasa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

homologacja nic nie mówi o tym, że ciągnik musi być wyposażony w obciążniki. Jest w niej tylko informacja ile waży ciągnik wyposażony w takowe .

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Wyciąg ze świadectwa homologacji typu pojazdu :w przypadku pojazdów kompletnych

 

A- Ciągniki kompletne

1..........................

 

2. MASY I WYMIARY

2.1.1 Masa własna

-Maksymalna 4300 kg

- Minimalna 3650kg

 

 

2.3 Masy obciążników(masa całkowita,materiał, liczba części)

404 kg - odlew- 2x52kg- 6x50kg

17. dane niezbędne do rejestracji pojazdu

-rodzaj ciągnik rolniczy

-podrodzaj kołowy

- rok produkcji 2012

-masa własna pojazdu bez kierowcy 4225 kg

- największy dopuszczalny nacisk osi

- .........

- ..........

- liczba miejsc łącznie z kierowcą 2

 

 

 

podałem tylko niektóre wartości bo jest ich bardzo dużo

Bogdan napisz jak ci się sprawuje axos

Edytowano przez bizon1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

nie posiadam axosa :)

Np w homologacji do MF 5435 wymienione wymienione są obciążniki na koła tylne, obciążnik centralny oraz 4 warianty obciążników przednich i jak mi wiadomo, tylko jeden wariant obciążników jest w standardzie, ale tylko dlatego, że korbanek miał taki kaprys ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

bogdan a jaką wagę masz wpisaną w dowodzie rejestracyjnym, chodzi czy z wszystkimi możliwymi, czy z tymi które faktycznie były przy ciągniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

ciężko to określić, bo masa własna ciągnika gotowego do jazdy w homologacji to 4800 kg, a w dowodzie mam 4750 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rutek22kret    0

panowie pytanie dla posiadaczy axosa z ładowaczem , czy mieliście problem z przednim napędem , ja mam w swoim 260 MTH i już będę oddawał na gwarancję bo dziś ledwo dałem radę załadować przyczepę piachu . Poprostu trzeszczy i przestaje ciągnąć , z tego co mi wiadomo to w tych ciągnikach na 10 szt. 8 wraca na serwis, z tym przypadkiem . Nie wiem ale jestem bardzo niezadowolony z tej maszyny na dodatek jeszcze pompa hydrauliczna dziwnie wyje i jak zapnę na podnośnik coś ciężkiego to dryga mi cały czas jakby rozdzielacz puszczał. Nie wspomnę już o legendarnym niskim spalaniu, bo przecież silnik perkinsa ( powiem tylko że miałem kupić JD a wybrałem claasa ze względu na silnik oszczędny i troszkę lepsza cena ). Silnik perkinsa oszczędny to jest w moim MF 3060 spalalnie w orce poniżej 10l, super claas na 3 ha spalił pół zbiornika czyli 60l. Powiem krótko na pewno nie kupił bym drugi raz tego ciągnika i myśle ze JD może niech spali tyle samo ale może chociaż byłby silny, pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Mój 330 cx spalił 660 litrów na 97 Mth czyli średnio 6,8 l/ mth , wykonywane były różne prace ,dodam że z załączoną klimą natomiast powiem że JD 5620 74 KM bez klimy mojego sąsiada pali 8,5l/Mth w takich samych pracach więc różnica dość spora no i masa ciągnika 500 kg niższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio64    0

Witam koledzy po swiętach. Mam taki mały problem z moim claas-em a mianowicie jak ciągnik jest zimny i na zewnątrz jest ok -7 i po wyrzej to jak przekrece kluczyk w stacyjce pojawia się kod błędu E931 jak uruchomię silnik to miga ten kod, świeci się kontrilka stop i jest sygnał akustyczny. co moze oznaczać ten kod. Nigdzie w internecie nie mogę znaleść informacji wiec może tutaj ktoś posiada kody błedów. lyb chociaż wie co to moze być aha a jak ciagnik pochodzi na jałowych obrotach ok 2-4 min to kod znika, kontrolka gaśnie i jest ok. Moze trochenie na temat ale nie chciałem zakładać nowego tyematu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Kolego tomcio64 to samo jest i u mnie i wg mnie silnik jest zbyt zimny gdyż razem z kodem wędruje wskazówka temp na max,przypatrz się.To jest zabezpieczenie przed jazdą, trzeba poczekac aż się troche nagrzeje spadnie wskazówka temp i się jedzie.

 

Co do wypowiedzi wyżej to z napędem problemu nie ma ale ciągnik bez rewelacji jeśli bierzemy cx-a za ponad 200tys...zdecydowanie lepiej wziąść Jd 5R,MF, Claas wg mnie opłaca się jedynie gdy sie kupuje golasa mechanicznego, wtedy kosztuje te 30tys wiecej jak Zetor to warto dołożyć. Sam mam claasa gdyż budynek mam niski i jedyny mi w niego wjezdża ale gdyby nie to stałby u mnie traktor innej marki.Tyle ode mnie

 

 

 

Edytowano przez DanielFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienia to jednak faktu że Claas dostarczył ciągnik nie zgodny z homologacją jak również nie dopuszczony do ruchu po drogach publicznych z powodu braku trójkąta ostrzegawczego, gaśnicy - żaden diagnosta ci nie podbije przeglądu.

6441Marcin6441 jesteś dilerem Claasa?

Ciężka sprawa bo jeśli ty niewiesz co zamawiałeś to my tymbardziej niewiemy jakie opcje wybrałeś a z czego zrezygnowałeś a co wybrałeś.

Mój 330 cx spalił 660 litrów na 97 Mth czyli średnio 6,8 l/ mth , wykonywane były różne prace ,dodam że z załączoną klimą natomiast powiem że JD 5620 74 KM bez klimy mojego sąsiada pali 8,5l/Mth w takich samych pracach więc różnica dość spora no i masa ciągnika 500 kg niższa.

74km w jd a axos 330cx to jest kilka koni różnicy.

 

W sumie to ursus c330 też mało pali na mth ale policzyć np swój czas, i ile mth na hektar orki potrzeba paliwa to już wcale taki oszczędny nie jest, pozatym nikt swojego zdrowia nie policzył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1616    41

Do Danielfarmer. ty porównujesz swojego Johna z wyższej pułki do gołego claasa którego masz porównaj swojego Johna do claasa ariona serii 500/600 a nie porównujesz do dużo niższego segmentu. Wsiądź do johna M lub coś w tym stylu to rewelacji także niema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

no tak serie 5E bija na głowę :P :lol: Pomyśl zanim coś napiszesz...

kolega nie porównywał do swojego JD tylko do JD 5R, który Axosa przewyższa pod każdym względem, a także niestety pod względem wysokości ;)

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

No tak, ale jak szukałem ciągnika 120-140km to byłem przed wyborem Classa 620C i JD 6630 comfort, to Class posiadał dużo lepsze wyposażenie, miło że oba ciągniki w najuboższej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

To temat o Axosie i wypowiadam się o Axosie, Arion to zupełnie inny ciągnik choć nigdy nim nie pracowałem to się nie wypowiem.Axos nie jest zły ale gdy chcemy go na bogato(swoją drogą skrzynia z 2 biegami pod obciążeniem to poziom zetora) to wchodzimy na taki pułap cenowy gdzie wydaje mi się można wybrać coś lepszego.I zdania nie zmienie choć każdy może mieć swoje zdanie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

A jakie ma wyposażenie JD a jakie Class? Jaką ma skrzynie JD? Ja się rozglądam za ciągnikiem i myśle nad JD 6130 lub Class Arion 410C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Nie wiecie ile kosztuje Claas Axos 310? Posiada któryś użytkownik taki ciagnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1981    9

Mógłby sie ktos wypowiedziec o axosie bo sie waham z zakupem axosa lub ariona jako drugi ciagnik ,dodam ze do ladowacza i tez przemawia za nim wymiar wysokosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Kolego skoro rozwazasz ariona tu masz sporą kasę do wydania na ten ciągnik i jesli juz to bierz ariona choc nim nie pracowałem, zwróc tez uwagę na mf-a serii 5400.Scięta maska,dyna-4,mozliwosć niskiego dachu.Moim zdaniem jeden z lepszych ciągników do ładowacza jesli mamy kasę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Czaro_1990
      Witam wie ktoś może od czego jest czujnik zaznaczony na zdjęciu? 

    • Przez Mietuch2
      Witam. Mam dość dziwny problem związany z ciągnikiem Claas Nectis 257 VL. Po odpaleniu na desce wyświetlają się (pikają) dwa trójkąty (zdjęcie), które uniemożliwiają jazdę. Żadne inne kontrolki towarzyszące się nie wyświetlają. Były sprawdzane wszelkie czujniki, przewody, ale bez skutków. Sama deska była także rozbierana. Z instrukcji wynika, że te właśnie trójkąty powinny się pokazać dopiero jak zapali się kontrolka np. ciśnienia oleju, ręcznego, lub błędu elektronicznego i reszta. A nic innego nie wyświetla się. Czy ktoś miał może podobny problem i byłby w stanie pomóc / podpowiedzieć ? Dziękuję 

       

    • Przez michal24041994
      Witam, posiadam classa 697 atz 2008r od jakiegoś czasu zauważyłem brak mocy,ciągnik nie kopci nie szarpie po prostu tak jakby odpadło mu parę koni,pod lekka górkę zamiast 40 wyjeżdża 33 na pusto z ciężarem wiadomo masakra,kiedyś miałem problem,przejrzałem forum wiem ,że sterownik lubi paść,jest jakiś sposób żeby go sprawdzić domowymi sposobami ? Albo polecicie firmę, która to zrobi i nie będzie naprawić sprawnego? Aaa i jeszcze jeden objaw ciągnik zawsze miał obroty 860 a teraz na 940 lecz jak podciągnę pedał w górę to zejdzie do 860 ale kompletnie nic nie grzebałem przy lince, może to być powiązane? 
      Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez ma123
      Witam tak jak w tytule  kupię heder do mercatora 3.60m wschodnia polska 
    • Przez ClaasAres123
      Witam,
      Od pewnego czasu silnik w moim traktorze, pracując na wolnych obrotach, uzyskuje temperaturę maksymalną. Pracując na najwyższych obrotach, pod dużym obciążeniem, temperatura jest ok. Wymieniłem termostat, obydwa czujniki temperatury, lecz na wolnych obrotach dalej się grzeje. Co może być przyczyną?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj