bobert21

Claas Axos

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jaro    166

Dzięki @kris bo dzisiaj nie jestem w nastroju do pisania tak długich postów :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
Macie tutaj informacje o swoim DPS'ie <link>

Ten cały wasz DPS [Deere Power System, a pełni mówiąc to jest John Deere Power System] jest to oddział koncernu John Deere zajmujący się produkcją silników i zresztą całych inny podzespołów [skrzyni, przednich mostów itd] stosowanych w pojazdach JD [nie tylko ciągnikach] i przemyśle.

A Claas jak inne marki kupują od nich silniki [tak jak polski Farmer] w całości, bo co by dał sam kadłub silnika? Skoro wszystkie elementy ruchome i tak by musiały by być takie same, więc po co brać sam kadłub?

Ingerencja Claas'a w silnik ogranicza się do sterowania i może drobnego osprzętu.

 

To tak samo jak by powiedzieć że Farmtrac bierze inne silniki Perkinsa niż Ursus i cała reszta świata i odwrotnie, a każdy wie że Perkins 1104 to jest Perkins 1104 a nie jakiś sam kadłub z innym wałem, korbowodami, tłokami, głowicą i tak dalej by wymieniając.

 

 

DPS produkuje silniki Power Tech w różnych odmianach, więc gadanie że DPS a Power Tech to co innego jest myśleniem błędnym.

 

Dziękuję za wyjaśnienie pewnych kwestii, byłem po prostu wprowadzony w błąd... Co do ostatniego zdania wynika jednak, że silnik w Claas może się różnić od tego w John Deere a wprowadzone zmiany przez Claas'a mogą jednak zmienić charakterystykę jego pracy więc mamy ten sam silnik, który jednak będzie się różnił... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapsel1m    21

Axos to naprawdę dobry ciągnik , widzę jak się sprawuje i jest ok . Jeżeli komuś wpada w gust i ma na niego dobrą cenę to nie ma się co zastanawiać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

gdyby jeszcze miał skrzynie jak w Arionie to mi by sie bardzo podobał ale obiegiem oddzielnym skrzyni i hydrauliki tez bym nie pogardził :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekzak95    0

witam mam złożony wniosek na modernizacje rolnictwa i mam zamiar kupić Claas axos 320c i do tego pług trójke obrotową z agromasza co o tym zestawie powiecie za claasa 130 tys netto a za pług 15 tys netto prosze o opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    232

Dziś oglądałem Axosy diler proponuje 160tys netto za 320 CX, 152tys. za CL czy to dobra cena?

Ogólnie podobają mi się te traktory trochę kopcą przy dodawaniu gazu -może dlatego że zimny silnik był.Jak ktoś użytkuje niech się wypowie na temat spalania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atech    2

ZA 320CX BARDZO DOBRA CENA.NIE WIEM CZY ZNAJDZIESZ COŚ TANIEJ. JA ZAMÓWIŁEM ZA 163 TYŚ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    232

kapsel1m czy jesteś użytkownikem Axosa ? Jeśli tak to napisz ile ci pali chodzi mi głównie o lekkie prace np. rozsiewacz opryskiwacz i czy godzina zegarowa mniej więcej pokrywa się z Mtg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapsel1m    21

Ja mam landiniego 68km z tym samym silnikiem co w axosie. Sąsiad ma Axosa 330 w lekkich pracach pali mało to są oszczędne silniki . Praca ciągnika liczona jest w godzinach nie w Mtg. Ten Axos jest z ładowaczem Quicka, bardzo dobry ciągnik ma swoją wagę i duży rozstaw osi .Faktem jest że przy dodaniu gazy puszcza czarny dym podobnie jak mój Steyr . Landini nie ma tego co by nie robił dumu nie puści chyba że przy odpalaniu jak jest bardzo zimny.W jednym czasie kupywaliśmy z sąsiadem ciągniki ja wybrałem Steyra bo miał lepsze wyposażenie i trafiłem na bardzo dobrą cenę. Jak by nie to pewnie kupił bym Axosa chociaż MF też mi się bardzo podobał chodziło mi o ciągnik pod ładowacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atech    2

W wersji CX jest wszystko co mnie interesuje. Obciążniki z przodu dodatkowo trzeba dopłacić.Instalacja pneumatyczna też jest w tych pieniądzach. Jeszcze tzw. zimny rozruch. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    232

Instalacja pneumatyczna jest 2-owodowa. Ja chyba dobiorę też 1-obwodową ,3parę wyjść hydrauliki bo moze będzie kiedyś do niego ładowacz,skrętne błotniki i szersze opony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapsel1m    21

Do ładowacza nie podszebne są skrętne błotniki , pamiętaj o poszerzeniu błotników tylnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

dobra cena, możesz podać dokładnie wyposażenie? ile droższy 340? gdzie kupowałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    232

Wersja podstawowa axos 330CX opony dach wysoki,380/70R24, 480/34R34,felgi regulowane, klima, EHR,zaczepy i łącznik automatyczne, 3 prędkości WOM, 2 siłowniki wspomagające podnośnika, zaczep transportowy automatyczny,intercooler,dzwignia sterowania hudrauliką krzyżowa. Dodatkowo 3 para hydrauliki, instalacja 1-obwodowa,2-para świateł roboczych z przodu, przedłużenie błotników tylnych,błotniki przednie skrętne, bez obciążników i tylnej wycieraczki.

Jeśli chodzi o dilera to Claas ma rejonizację i diler ma określony teren. Jeśli chcesz kupić u innego to musisz uzyskać zgodę z centrali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    232

@kamil41 nic nie stoi na przeszkodzie kup sobie MF seria 5400 i będziesz miał skrzynie jak w arionie i MF będzie sporo tańszy a jak euro jeszcze spadnie to nawet od axosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    232

Coś cicho o axosach, może ma ktoś jakieś aktualne oferty cenowe na te ciągniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Karolek132
      Witam mam problem wyskakuje mi błąd 337 wtedy ciągnik przestaje jechać i tylko na niektórych biegach 
    • Przez Huzi
      Witam mam problem z ładowarką clas scorpion cały czas piszczy i święci czujnik przeciążenia i nie można wysunąć teleskopu 
    • Przez AlbertBert
      Witam. Od niedawna mam problem w ciągniku, pacjentem jest Claas Ares 617atz. Więc tak Traktor zapala, pochodzi sobie z 5-10minut i gaśnie, pokazuje się błąd 414. Wykręcałem moduł silnika i z powrotem wkręciłem, traktor zapalal i chodzil jak nalezy. Teraz gdy to robie nic nie daje nie chce nawet dymka puscic. Nie mam spisu tresci kodow błędów i nie wiem od czego sa. Może ktoś wie o co chodzi, bardzo proszę o pomoc.
    • Przez Xabarx
      witam mam problem z ogrzewaniem, gdy traktor jest nagrzany a pokrętło jest ustawione na zimne powietrze cały czas dmucha ciepłe, linka jest sprawna , mechanizm do którego jest podłączona linka tez się przekręca, czy ktoś wie co może być tego powodem ?
    • Przez korbolix88
      Szukam ogarnietego mechanika. Debica, Tarnow okolice. Skrzynia do remontu. Polecacie kogos? Bede wdzieczny za namiary. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj