bobert21

Claas Axos

Polecane posty

Libero    16
The majority of its models are manufactured at the factory in Le Mans, a two hour drive south west of Paris.

 

I wszystko jasne :)

pozdrawiam


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam0    0

Witam.

Mam w gospodarstwie class axos 340 rok 2011 (niby 102KM) i powiem wam szczerze, że szału to wcale nie ma.

Mam też MF 3085 dynashift rok 1994 (niby 105KM) i różnica w spalaniu jest kolosalna (ferguson pali dużo mniej), ponadto ferguson ciągnie mi przy ciężnkiej pracy (pług 5 skib zagonowy) od 1000 obrotów a w classie jak nie depniesz mu w podłoge to nie jedzie.

W transporcie skacze jak żaba, jak podczepie mu przyczepe 12ton pszenicy, to 5 bieg tylko z górki można mu wpiąc, na równym sie nie rozbuja i zdusi.

Jedyny + jaki w nim widze to rewers elektrohydr. i przycisk od wysprzęglania w gałce od biegów.

Dodam tylko, że drugi raz nie wydałbym tych 170tys na taki traktor. Jak na moje oko to nie warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roltex    0

Witam!

Powiem tak że porównanie obu ciągników trochę ma się nijak po pierwsze 6-cylindrów kontra 4-cylindry. Diametralnie różne ciągniki.

Nie wiem co to znaczy, że pali dużo mniej (ile w jakich pracach). Spotykam się często z opiniami że nowe ciągniki różnych marek palą więcej niż starsze ciągniki tylko że rzadko ktoś się pokusi o stwierdzenie że sporo się przez te lata zmieniło a "ekologia" zrobiła swoje.

Po pierwsze normy spalin EURO III i zawory EGR zrobiły swoje niestety dziwi mnie tylko że akurat silnik który jest w AXOSIE i wielu innych markach zbiera dobre opinie. Obecnie silnik ma napędzić ciągnik z rozbudowaną skrzynią i hydrauliką, klimatyzacja, sprężarka pracuje cały czas więc porównanie nie są miarodajne, 0,5 l/h na klimę coś na sprężarkę i zbiera się to większe zużycie paliwa.

Starsze ciągniki a raczej silniki nie miały recyrkulacji spalin proste układy wydechowe bo ekologią nikt się nie przejmował często 6-cylindrów bez trubiny o moc 100-110KM ale to już było i nie mamy na to wpływu.

Sam sprzedałem AXOS-a 310 74KM i klient nie narzeka fakt rozsiewacz, opryskiwacz i wiele domowych prac ciężko nie ma. Ale jak to w życiu każdy ma prawo do swojej opinii. Skacze jak "żaba" coż to dosyć krótki ciągnik 4-cylindry więc nie można spodziewać się szału no cóż zdecydowanie 6-cylindrów zachowuje się lepiej.

Pozdrawiam


www.roltexkrasnystaw.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ganja    0

Jestem szczęśliwym posiadaczem, od wiosny Claasa Axosa 320 i muszę powiedzieć, że właśnie szał jest:)Po tym okresie i prawie 300mth sprawuje się rewelacyjnie. Nie zgadzam się z wcześniejszym komentarzem, bo pali powiedzmy z umiarem ( mierzyłem w sianiu kukurydzy, po opsiani 6 ha spalił 22 litry, wydaje mi się że bardzo mało w ciężejszych robotach jest dużow większe) Jeśli chodzi o moc ku memu zdziwieni jest to mała bestja, radzi sobie całkiem przyzwoicie z pługiem 5x40, a nawet powiem że "ciąga go jak szatan" na potwierdzenie nagram jakoś przy okazji filmik, a zaraz jeszcze będzie że piach przeżuca,akurat wczoraj orałem 3kl glina i sobie radzi więc czego wymagać od mocy. Drugi raz kupiłbym bez wachania Axosa, a następny ciągnik będzie napewno ze stajni Claasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chop    0

Interesuje mnie co w standardzie posiada taki traktorek, chodzi o 310C. Proszę o więcej szczegółów od tych zawartych na stronie :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M4t3usz    31

Twoje pytanie jest bez sensu to po pierwsze. A po drugie to co to za roznica co ma w standardzie czy w dodatku, jedna firma da klime w standardzie gdzie ciagnik bedzie kosztował 155 tys a druga firma nie da w standardzie gdzie ciagnik bedzie kosztowal 150 tys. Wiec o czym mowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

w nich raczej nie ma już 30 km tylko są 40 km skrzynie a ogólnie o jaką ci chodzi skrzynie 10x10 czy 20x20?


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek111    0

10/10 właśnie się tak zastanawiałem czy w nich występują jeszcze skrzynie o prędkości maksymalnej 30km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Ja bym wybrał to 20x20 bedzie lepszym rozwiązaniem jeden półbieg zawsze się przyda wiem po sobie ;)


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek111    0

wiem że dobra sprawa z półbiegami mam landka przydaje się czasem ale to już pewni spora różnica w będzie.. za tego cenią mi 165tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

To nawet w dobrej cenie jak na obecną chwile , mysle że za ta skrzynie ok 8 tyś trzeba by było dopłacić <_<


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek60001    0

Za skrzynie 20x20 trzeba dopłacić 2800zł netto, ciągnik 310C standardowo posiada skrzynię 10x10, rewers mechaniczny, mechaniczny podnośnik, w standardzie w nich nie ma klimatyzacji, obciążników - za to jest dopłata, choć wiadomo sprzedający może powiedzieć wyższą cenę i cos z tych rzeczy wrzucić do ciągnika

Edytowano przez Bartek60001

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

dobrze kolega pisze, ja kilka dni temu zamówiłem 320c i np haki z tyłu fotelik pasażera czy inne rzeczy miał niby w standardzie ale i cena wyższa, ja wziąłem te półbiegi 20/20 wałek 540eco do pracy z kosiarką grzałkę bo zima będzie palony codziennie, i zaczep automatyczny bo 690zl netto myslę ze warto bo mam taki w innym i samemu wtedy łatwo zaczepić cos,jest on regulowany góra dół kilka pozycji, dodatkowo piton na dół i zaczep rolniczy na dół,zapomniałem tylko o fotelu pneumatyku?ile za to dopłaty trzeba???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za fotel pneumatyczny ponad 1200zł

 

ja obecnie za AXOSa 340C dostalem propozycje za 150 tys netto w tym dodatkowo policzona jest klima siedzenie pneumatyczne kierowcy, pasazera haki zamiast kulek na dolnych ciegnach oraz obciazniki 600 kg:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

To tak jakby za ten 3 zaczep za tego haka też trzeba dopłacać teraz ? :blink: bo wcześniej był w standardzie.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tak jakby za ten 3 zaczep za tego haka też trzeba dopłacać teraz ? :blink: bo wcześniej był w standardzie.

 

nie chodzi mi o zaczep do przyczep ale o dolne cięgna do maszyn:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszn3    0

ja obecnie za AXOSa 340C dostalem propozycje za 150 tys netto w tym dodatkowo policzona jest klima siedzenie pneumatyczne kierowcy, pasazera haki zamiast kulek na dolnych ciegnach oraz obciazniki 600 kg:)

0

gdzie go kupujesz u jakiego dilera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias6630    3

Odradza kupowania ciagnika seri axos bynajmniej w zeszłym roku mój sąsiad kopił axosa 320. Ciagnik bardzo ładnie wygląda ale co do jego pracy i bezawaryjności to juz nie zabardzo. Ciagnik ten stal więcej w serwisie niż u gospodzarza w okresie pracy. Jednak gdy juz wrocil od serwisu jak na razie nie bylo rzadnych problemow jednak z dobre pół roku ciagnik nekały pewne usterki.blink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

i teraz badz mądry jak co człowiek to opinia...osobiście claas wykonie itd bardzo mi sie podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias6630    3

Co do maszyn claasa typu kombajny, sieczkarnie i prasy sam bym o czyms marzy,ł ale co do ciągników to raczej nie. Z tego co wiem claas to jeden wielki składak (chodzi o ciągniki) Kto wie może to się zmienia ale wymieniłem przykłada co może spotkać nabywce, być może nie każdego.wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Po pierwsze kombajn a ciągnik to całkiem inne maszyny jakbyś zauważył... Silnik w kombajnach też nie jest Claas'owski i co kombajn Claas'a też jest składakiem... Co do ciągników to MF i Fendt też jest składakiem... Co do samego ciągnika Claas'a to silnik JD raczej nie jest złym rozwiązaniem a skrzynia biegów jest lepsza od JD więc w czym składaki mają być złe... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mietuch2
      Witam. Mam dość dziwny problem związany z ciągnikiem Claas Nectis 257 VL. Po odpaleniu na desce wyświetlają się (pikają) dwa trójkąty (zdjęcie), które uniemożliwiają jazdę. Żadne inne kontrolki towarzyszące się nie wyświetlają. Były sprawdzane wszelkie czujniki, przewody, ale bez skutków. Sama deska była także rozbierana. Z instrukcji wynika, że te właśnie trójkąty powinny się pokazać dopiero jak zapali się kontrolka np. ciśnienia oleju, ręcznego, lub błędu elektronicznego i reszta. A nic innego nie wyświetla się. Czy ktoś miał może podobny problem i byłby w stanie pomóc / podpowiedzieć ? Dziękuję 

       

    • Przez michal24041994
      Witam, posiadam classa 697 atz 2008r od jakiegoś czasu zauważyłem brak mocy,ciągnik nie kopci nie szarpie po prostu tak jakby odpadło mu parę koni,pod lekka górkę zamiast 40 wyjeżdża 33 na pusto z ciężarem wiadomo masakra,kiedyś miałem problem,przejrzałem forum wiem ,że sterownik lubi paść,jest jakiś sposób żeby go sprawdzić domowymi sposobami ? Albo polecicie firmę, która to zrobi i nie będzie naprawić sprawnego? Aaa i jeszcze jeden objaw ciągnik zawsze miał obroty 860 a teraz na 940 lecz jak podciągnę pedał w górę to zejdzie do 860 ale kompletnie nic nie grzebałem przy lince, może to być powiązane? 
      Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez ma123
      Witam tak jak w tytule  kupię heder do mercatora 3.60m wschodnia polska 
    • Przez ClaasAres123
      Witam,
      Od pewnego czasu silnik w moim traktorze, pracując na wolnych obrotach, uzyskuje temperaturę maksymalną. Pracując na najwyższych obrotach, pod dużym obciążeniem, temperatura jest ok. Wymieniłem termostat, obydwa czujniki temperatury, lecz na wolnych obrotach dalej się grzeje. Co może być przyczyną?
    • Przez Wojtek_58
      Witam,
      Od pewnego czasu silnik w moim traktorze, pracując na wolnych obrotach, uzyskuje temperaturę maksymalną. Pracując na najwyższych obrotach, pod dużym obciążeniem, temperatura jest ok. Wymieniłem termostat, obydwa czujniki temperatury, sprawdziłem pompę i wiskozę lecz na wolnych obrotach dalej się grzeje. Co może być przyczyną?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj