bobert21

Claas Axos

Polecane posty

DARIUSZ18    1

1. Ciągnik rolniczy AXOS 320 C

- moc 88 KM

- napęd 4x4

- przedni TUZ

- klimatyzacja

cena netto 160 000 zł ; cena brutto

196 800 zł

taka ofertę przesłał mi przedstawiciel claasa z krasnego stawu co sadzicie o cenie i ciagniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

jak na moje oko co najmniej 15 tyś za dużo :P A co na to diler z Zamościa odpowie ?

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

ale wersja C to mechaniczny golas, za ta cenę to prawie JD R można mieć, a taniej MF 5425 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARIUSZ18    1

tak z zamoscia ale teraz dowiedzialem się ze to wersja CX w ful opcji ale claasy maja najlepsze rozlozenie srodka ciezkosci w swoim przedziale mocy

 

to bedzie składane na PROW wiec cena troszkę zawyżona a co słodzicie o Axosie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

A co oznacza "najlepsze rozłożenie środka ciężkości" ? :P To nie samochód że środek ciężkości musi być "najlepiej" rozłożony, od tego są obciążniki, bo jeśli zdejmiesz obciążnki z przodu, albo dołożysz na koła z tyłu, to co wtedy? Najlepsze rozłożenie w swoim przedziale mocy, zniknie? To kit wciskany przez dilerów B) Sam osobiście jak stałem przed wyborem ciągnika , po przejażdżce na placu w korbankowie, odrzuciłem Axosa, już lepsze wrażenia wywarł na mnie Case JXU, JD 5720, a jeszcze lepsze MF5435, który wygrał z JD ceną zakupu :) Plusem Axosa jest jego wysokość, a raczej niskość :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

cena classa axosa 320 cx 206 tys z groszami po rozmowie z przedstawicielem ponoć takie są nowe ceny tych ciągników prze co zakup ich staje się zupełnie nieopłacalny bo Jd jest tańszy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARIUSZ18    1

rozłożenie środka ciężkości polega na tym ze ta sama masa jest na przedniej i tylnej osi. Axos 320 wazy 3730 kg a rozkład masy jest 53/47%(tył przód)

W krasnym stawie za CX jest 19600zl i wydaje mi sie ze Claas będzie oszczędniejszy.A można wiedzieć czemu odrzuciłeś Axosa??? A jak ci sie teraz sprawuje MF

 

i ile wyniosl cie taki MF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

1piotr1 z tą ceną przesadziłeś Axos 320 CX 193 tyś brutto i myślę że jeszcze 10 tyś można utargować ;)


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Ale od czego mamy obciążniki ;) nie przemawia do mnie teoria o idealnym rozłożeniu masy w ciągniku :P

MF posiada dużo wygodniejsza i lepszą skrzynię,był też tańszy jeśli porównać wyposażenie. Sprawuje się dobrze... gdybym kupował znów byłby to MF B)

Cena to 40000€ ale wtedy były to inne czasy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

,,MF posiada dużo wygodniejsza i lepszą skrzynię'' na czym polega róznica?

Jeździłem Axosem 340 CL skrzynia wydała mi się bardzo wygodna ;)


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARIUSZ18    1

ale nie widzę potrzeby zakupu obciążników przy takiej masie ciągnika a co Ci się nie podobało jak jeździłeś tym ciągnikiem??? a MF dobrze ci pracuje masz jakieś maszyny do niego???A jaka posiadasz skrzynie??

 

a kupił byś tego AXOSA??i posiadasz jakiś duży ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

@ Kristaps MF ma skrzynię Dyna 4, czyli na 4 zakresy zmieniane za pomocą sprzęgła w guziku [lub pedale] są 4 półbiegi. Skrzynia sterowana jest sekwencyjnie czyli dźwignią zmieniamy przełożenie wyższe-niższe.

Do tego MF ma półbiegi zmieniane dźwignią rewersu oraz funkcję speedmatching czyli automatyczne dopasowanie półbiegu do prędkości przy zmianie zakresu, dodatkowo można ustawiać czułość pracy rewersu.

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

kristaps nawet jeśli dają 10 tys rabatu to i tak wychodzi drożej niż JD ........ a co do tej ceny to nic nie przesadziłem bo mam takowa na specyfikacji do agencji 206640 ;) i tak jak koledzy wyżej stwierdzili i JD i MF maja jednak lepsze skrzynie biegów .... i nie ukrywam , że byłem zdecydowany na axosa ale ta cena........

Edytowano przez 1piotr1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

Przekładnia napędowa REVERSHIFT z TWINSHIFT i zakresem biegów pełzających,(sprzęgło w guziku).

Jak by ktoś chciał to Axosa można wyposażyć w PROPILOT czyli wielofunkcyjny układ sterowania jedną dźwignią do obsługi ładowacza czołowego.

Jeśli chodzi o JD to revers szarpie ale to może trzeba mieć większą wprawę ;)


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARIUSZ18    1

MA ktoś class Axosa możne mi ktoś doradzić czy Axos 320 będzie się nadawać do transportu i jaka skrzynie biegów dobrać i możne jaka przyczepę byście proponowali i o jakiej ładowność .proszę o porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

do transportu to pewnie lepszy będzie mf z dyna 4, a przyczepę to zasław,wielton 8ton(zależy co chcesz wozić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARIUSZ18    1

A czemu MF??? A nad przyczepą to myślę 10-12. A nie wiesz jak się sprawują Axosy i czy części są bardzo drogie?

 

Nie piszemy z włączonym Caps Lock!

Edytowano przez krzysiek16m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frycek    0

Bo w MF lepsza skrzynia i wyposażenie. Do MFa to trzeba by porównać Ariona 400.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
F1traktors    9

Mam troche doświadczenia z tym bo też się kiedyś interesowałem tymi ciągnikami.Axos jest moim zdanie świetnym traktorem do obory.Niski dach oraz drzwi dają wtedy dużo.Jeżeli traktor ma być do transportu,pomyśl sobie że w axosie masz tylko 2 półbiegi pod obciążeniem.W MF masz 4 biegi pod obciążeniem,a pełne biegi tylko przycisk naciśnij i dzwignie daj do przodu lub tyłu w zależności jaki bieg chciałbyś wybrać.Również jeżeli chcesz ładowacz czołowy więcej argumentów stoi po stronie MF.Przy rewersie można zmieniać biegi.W wyposażeniu opcjonalnym jest luk dachowy(W axosie też można miec) oraz opcja obniżenia maski która jest świetna do ładowacza gdyż masz większe pole widzenia.W żadnym ciągniku (Chyba, jeśli się mylę poprawcie mnie) nie ma tej opcji.

Mój znajomy dostał umowę na MF 5425 w Full Opcji za 40tyś euro netto.

Edytowano przez F1traktors

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapsel1m    21

Dziś widziałem MF 5435 miał luk dachowy i ściętą maskę i ładowacz. Trzeba przyznać że faktycznie do ładowacza to jest złoty i jest dość duży. Wybieram się teraz zobaczyć AXOSA będę miał porównanie . MF będzie miał sporo mniejszy promień skrętu niż Claas. To ma znaczenie i to dość istotne. A powiem że MF z zwykłą maską do ładowacza się praktycznie nie nadaje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

@F1traktors ja interesuje się MF 5435 + luk dachowy i za taki ciągnik życzą sobie 36000 E. Także ten 5425 wychodzi dość drogo. Tam nie ma dużo tego wyposażenia opcjonalnego bo MF jest bogaty w podstawie. Co dodatkowo do niego bierzesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
F1traktors    9

@rafik256 interesowałem się jeszcze MF pół roku temu, miał by to być MF 5460 z sumowaniem wydatku, osią amortyzowaną,Kabiną amotyzowaną,Tuz,wolny spływ i jeszcze pare drobnostek.Znajomy miał mieć naprawdę "FULL OPCJA" z wszystkim co jest w prospekcie i jeszcze więcej.Nie wiem po co mu było to wszystko.Nawet sami stwierdzili że to miałby być jedyny model napewno na polskę, a może nawet na europe.Sama specyfikacja tego była około 1,5 strony.Jednak nie wyprodukowali mu i kupił Fendta 309 vario.Na pw mogę szczegółowiej wytłumaczyć całą sytuacje jakby był by ktoś ciekawy.

 

PS:Mam zamówionego Fendta 312 vario :D

Edytowano przez F1traktors

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Czaro_1990
      Witam wie ktoś może od czego jest czujnik zaznaczony na zdjęciu? 

    • Przez Mietuch2
      Witam. Mam dość dziwny problem związany z ciągnikiem Claas Nectis 257 VL. Po odpaleniu na desce wyświetlają się (pikają) dwa trójkąty (zdjęcie), które uniemożliwiają jazdę. Żadne inne kontrolki towarzyszące się nie wyświetlają. Były sprawdzane wszelkie czujniki, przewody, ale bez skutków. Sama deska była także rozbierana. Z instrukcji wynika, że te właśnie trójkąty powinny się pokazać dopiero jak zapali się kontrolka np. ciśnienia oleju, ręcznego, lub błędu elektronicznego i reszta. A nic innego nie wyświetla się. Czy ktoś miał może podobny problem i byłby w stanie pomóc / podpowiedzieć ? Dziękuję 

       

    • Przez michal24041994
      Witam, posiadam classa 697 atz 2008r od jakiegoś czasu zauważyłem brak mocy,ciągnik nie kopci nie szarpie po prostu tak jakby odpadło mu parę koni,pod lekka górkę zamiast 40 wyjeżdża 33 na pusto z ciężarem wiadomo masakra,kiedyś miałem problem,przejrzałem forum wiem ,że sterownik lubi paść,jest jakiś sposób żeby go sprawdzić domowymi sposobami ? Albo polecicie firmę, która to zrobi i nie będzie naprawić sprawnego? Aaa i jeszcze jeden objaw ciągnik zawsze miał obroty 860 a teraz na 940 lecz jak podciągnę pedał w górę to zejdzie do 860 ale kompletnie nic nie grzebałem przy lince, może to być powiązane? 
      Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez ma123
      Witam tak jak w tytule  kupię heder do mercatora 3.60m wschodnia polska 
    • Przez ClaasAres123
      Witam,
      Od pewnego czasu silnik w moim traktorze, pracując na wolnych obrotach, uzyskuje temperaturę maksymalną. Pracując na najwyższych obrotach, pod dużym obciążeniem, temperatura jest ok. Wymieniłem termostat, obydwa czujniki temperatury, lecz na wolnych obrotach dalej się grzeje. Co może być przyczyną?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj