bobert21

Claas Axos

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
janusz20    106

skrzynia w nowym ciągniku klynknie określenie przeczytane na forum jak się wymiesza w niej olej czysty z ciagnika z jakims starym brudnym z jakiejs maszyny choćby przyczepy, ale tego raczej tłumaczyc nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

no i w jd też skrzynia siadła, więc Gold JD też złom, tak? a jakoś jest to jeden z najlepszych ciągników jeśli nie najlepszy(mam na myśli całą markę), tak samo ktoś uważa że claas jest najlepszy ;[ jak by ci w fendzie siadła skrzynia też by było że złom, a jednak ludzie to kupują i wydają na to kupę kasy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GOLD opisz dokładniej sytuację, jaka to skrzynia, co siadło, po ilu mth, jaka cena naprawy, kto to naprawiał, czy miałeś inne awarie?


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GOLD    0

skrzynia manualna 5 biegów z rewersem i reduktorem. koszt naprawy naliczony w serwisie to 80godz*95 zł/godz czyli 7600zł+ części. okazało się że pękł wałek w skrzyni, koszt nowego to 1700 zł. na szczęście postanowiliśmy rozebrać ciągnik sami. ciągnik rozebrałem w większości bez niczyjej pomocy w 8 godz, dzisiaj skręciłem skrzynie a jutro zakładamy kabinę. czas całej robocizny to ok 20 godz ,porównajcie to sobie z czasem naprawy oszacowanym przez serwis.

ciągnik jest po prostu nieudany ma 850 mth i już pękł wąż od nagrzewnicy powietrza tłumik się urwał no i ta skrzynia. to nie tylko moj przypadek bo sąsiad ma claasa i też już miał kilka awarii. modół sprzęgła i skrzyni biegów skręcony jest jedynie przez 10 niewielkich śrób, jak to zobaczyłem to się aż przeraziłem, strach zakładać do niego tura bądź innych ciężkich maszyn. wałek przekaźnika ma średnice 2 cm!to ja już widzę jego wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Niektórzy tu pewnie zaraz na mnie naskoczą ale pisałem o podobnym problemie w Celtisie 436 RX u znajomego. Pierwszy raz użył WOM do beczkowozu i wystąpił ten sam problem-pekł w skrzyni wałek WOM, po tygodniu jak go kupił rozerwało akumulator, cieknąca pompa paliwa, na gwarancji wymieniono na druga i dalej cieknie. To takie większe awarie do 350 godzin. To był Celtis moze Axosy juz poprawili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

rogeryk nie wkurwiaj ludzi bo to ty przecież takiego szmelcu ludziom nasprzedawałeś i twoi koledzy pseudo sprzedawcy ..... :blink: ciekawe czy wcześniej też kupującemu celtisa mówiłeś wprost ,że skrzynie są wadliwe :P osobicie mnie już zniechęciłeś do zakupu np mf .... i jest na pewno takich więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Takiego kogoś nie można słuchać bo rogeryk sprzedaje tam te Fendty czy pies wie co i tylko Fendt najlepszy a każdy inny ciągnik to bubel.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Jeśli chodzi o ciagniki Claasa to akurat tego nie sprzedawałem. Odradzał mi to na początku mój przełożony który juz u nas nie pracuje... I miał z resztą racje. Stwierdził wprost: oferuj wszystko prócz ciagników bo Cie później ludzie przeklną. Może nie miał racji. Z czasem zobaczymy... :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@1piotr1 ja też nie zamierzam kupić.

No zaciekawiło mnie to, zobaczymy jak będą się spisywały 3 Axosy w okolicy. Jak będą się sprawować jak w/w to NH zostaje...


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Kolego Farmer wcale nie namawiam Ciebie bys kupował Fendta :blink: Tak dla ścisłości to posiadamy jeszcze kosiarkę czołowa nowa Claasa i przetrząsacz Volto 64 i planujemy druga tylna NOWĄ 3 metry :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz, że mnie nie stać? - fakt :D - chodziło mi raczej o MFa 4445. A może wiesz... w Axosach zmienili te wady? I ta mechaniczna skrzynia 20/20 to chyba nowość?


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

20/20 czy z mechanicznym reduktorem czy z EH to już kilka ładnych lat klepią.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dayba    0

Ja też się zastanawiam nad axosem albo fendem 209 do mniejszych prac i do ładowacz a na zwrocik planuje fenda 312 bo fendt to fendt ma cene może kabina jest nie dopracowana i głośna ale reszta to chodzi super fendt 312 vario z wyposażeniem standardowym jest o 2 tyś droższy od jd o takim samym wyposażeniu i mocy. Fendt 209 czy axos co lepiej????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale Fendt to 3cyl i bezstopniówka, a Axoś to albo prostak albo co najwyżej 20/20, i to nie full PS/ do tego 4cyl. Ja w ładowaczu widzę 3 ciągniki: JD 5r, MF 5400 i Kubota. No i może ten Fendt, tempomat i kabinka na amorach robi swoje... cena zresztą też. ;)


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

Te 3 pierwsze Arion 400 przy ładowaczu dosłownie rozkłada na łopatki... Poczytaj trochę. A z tych 3 garów w Fendzie to ja dumny bym nie był

 

pozdrawiam


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dayba    0

Ja chcem teraz kupić coś małego 80km i do 200 tyś z ładowaczem bo biore to na działalność poza rolniczą a na zwrocik w styczniu chcem na fenda 312. A teraz albo tego fenda 209 albo tego axos 86km oczywiście 2 z ładowaczem co było by lepszym rozwiązaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Libero fakt o Arionie zupełnie zapomiałem, ten joj wymiata. :lol: I lepszym(droższym) rozwiązaniem byłby Arion, to już ciągnik z wyższej półki, wyposażeniowej jak i cenowej. Należy do wcześniej wspomnianej grupy ciągników-ładowarek. :huh: Najmniejszy Arion ma moc 95km, za dużo?


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dayba    0

Troszkę za dużo bo on mi tylko pod owijarkę samozaładowczą i ładowacz jest potrzebny więc 86 km wystarczyło by tego AXOSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

Axos 320 CX 193 tyś brutto bez negocjacji cena z Zambrowa.


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Czaro_1990
      Witam wie ktoś może od czego jest czujnik zaznaczony na zdjęciu? 

    • Przez Mietuch2
      Witam. Mam dość dziwny problem związany z ciągnikiem Claas Nectis 257 VL. Po odpaleniu na desce wyświetlają się (pikają) dwa trójkąty (zdjęcie), które uniemożliwiają jazdę. Żadne inne kontrolki towarzyszące się nie wyświetlają. Były sprawdzane wszelkie czujniki, przewody, ale bez skutków. Sama deska była także rozbierana. Z instrukcji wynika, że te właśnie trójkąty powinny się pokazać dopiero jak zapali się kontrolka np. ciśnienia oleju, ręcznego, lub błędu elektronicznego i reszta. A nic innego nie wyświetla się. Czy ktoś miał może podobny problem i byłby w stanie pomóc / podpowiedzieć ? Dziękuję 

       

    • Przez michal24041994
      Witam, posiadam classa 697 atz 2008r od jakiegoś czasu zauważyłem brak mocy,ciągnik nie kopci nie szarpie po prostu tak jakby odpadło mu parę koni,pod lekka górkę zamiast 40 wyjeżdża 33 na pusto z ciężarem wiadomo masakra,kiedyś miałem problem,przejrzałem forum wiem ,że sterownik lubi paść,jest jakiś sposób żeby go sprawdzić domowymi sposobami ? Albo polecicie firmę, która to zrobi i nie będzie naprawić sprawnego? Aaa i jeszcze jeden objaw ciągnik zawsze miał obroty 860 a teraz na 940 lecz jak podciągnę pedał w górę to zejdzie do 860 ale kompletnie nic nie grzebałem przy lince, może to być powiązane? 
      Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez ma123
      Witam tak jak w tytule  kupię heder do mercatora 3.60m wschodnia polska 
    • Przez ClaasAres123
      Witam,
      Od pewnego czasu silnik w moim traktorze, pracując na wolnych obrotach, uzyskuje temperaturę maksymalną. Pracując na najwyższych obrotach, pod dużym obciążeniem, temperatura jest ok. Wymieniłem termostat, obydwa czujniki temperatury, lecz na wolnych obrotach dalej się grzeje. Co może być przyczyną?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj