bobert21

Claas Axos

Polecane posty

b0gdan    90

zawsze idzie przez jakiś bank, kredyt jak kredyt, jak masz niskie oprocentowanie, to mniejszy rabat na zakupie. Czasem dużo się traci jak ci narzucą AC w konkretnej firmie może być większe nawet o 100% niż u konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz7406    4

Do suchy84. Witam jestem nowy na forum posiadam claas axos 330cx i mam z nim takie same problemy jak większość urzytkowników, dużo dymu mało mocy.Mam pośbę o kontakt tel lub meil chodzi mi o tego pompiarza ze Świebodzina.Gwarancja kończy mi sie za miesiąc i zastanawiam sie czy taz wysłać im tą pompę mój email :

dabrowski7406@gmail.com lub tel 607924582

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Koledzy mam ten sam problem z axosem co wszyscy. Był bym wdzięczny za jakiś namiar do kogoś  kto mógł by mi to wyciągnąć i zrobić. Jestem z wielkopolskiego. Piszcie na maila marcin11741@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz7406    4

Dzisiaj odkręciłem tłumnik ten pod maską odpaliłem silnik i ku mojemu zdziwieniu ciągnik "przemówił" prawdopodobnie coś blokowało turbinę teraz wchodzi na obroty i fajnie sie zbiera nawet na 5 biegu i pod górke , z tym że bez obciążenia. Tłumnik założyłem zpowrotem i nic sie nie zmieniło jest ok. Jak sprawdzę z obciążeniem to napisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapsel1m    21

Witam ,czy ktoś robił sam kalibrację szkrzyni ? Proszę o pomoc mam rozpiskę ale mi nie wychodzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikzlaudy    10

ludzie czy wy nie rozumiecie że silnika perkinsa osiaga moc już przy 1600 ob a jak wiecej dasz to sie odbija na silniku i zużyciu paliwa!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blacku    0

Witam, posiadam Axosa i pracuje bez zarzutów. Mam tylko jeden problem z nim, podczas jazdy nocą, światła pozycyjne odbijają się od bocznych szyb i praktycznie nic przez nie nie widać. Czy zna ktoś jakiś sposób aby coś zrobić z tymi lampami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wyjąć żarówki i po problemie, ja tak zrobiłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabalex    19

witam jest taka folia co przyciemnia lampy może to pomoże. U kolegi po 50h pracy pojawia sie niewielka plama oleju z odmy czy to normalne w nowym traktorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

może orientuje się ktoś z was co oznacza błąd E924? czasami się wyświetla a nigdzie nie mogę znaleźć o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim radzę się trzymac od modelu 340 cx jak najdalej, po 100 godzinach padła skrzynia, pompa hydrauliczna, czujnik od ciśnienia oleju w skrzyni, non stop padają cewki od rewersu. Ogólnie to jest złom 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do użytkowników axosa którzy podjęli krok zmiany katu wtrysku w pompie. Jak wam się te ciągniki dalej sprawują czy były przez to jakieś problemy?

Za miesiac mam odbierać axosa 340 cx i teraz trochę strach jeśli są takie poważne kłopoty :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak wszystko sie psuje tylko Tobie to podejrzewam operatora a nie ciągnik.

 

 A ja u Ciebie głupotę! Poczytaj wcześniejsze opinie o tym ciągniku. Operator ma pod sobą inne ciągniki i tam jest wszystko ok a wsiada w axosa i nagle nie wie jak się obsługuje ciągnik!

Edytowano przez KrzysztofSobczyski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolas123    88

Przejrzyj moją galerię i zastanów sie czy sie nie znam czy moze jednak mam jakieś pojęcie na temat claasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy zwiększał ktoś moc w tym ciągniku i w jaki sposób ?

 

W moim (340 CX) serwis przestawiał ciągnik na zapłonie. We dwóch robili, około 2-3 godzin na spokojnie. Za pierwszym razem po przestawieniu ciągnik chodził jak burza, aż za bardzo, bo było słychać w nim jak zawory grają. Po zgłoszeniu przyjechali na poprawkę i teraz chodzi dobrze. Czy przybyło w nim mocy? Hmmm, jeżeli już to do 5 KM max. ale wątpię w to. Na pewno ciągnik jest żwawszy, lepiej wchodzi na obroty. Co do spalania jakiejś dużej różnicy nie ma, chociaż przy lekkich pracach (siewnik 4 rz. do qq, podsiew traw) w 6-7 l się mieści. Przy ciężkiej robocie trzeba się liczyć że min. 10 wciągnie na godzinę.

 

 

Wszystkim radzę się trzymac od modelu 340 cx jak najdalej, po 100 godzinach padła skrzynia, pompa hydrauliczna, czujnik od ciśnienia oleju w skrzyni, non stop padają cewki od rewersu. Ogólnie to jest złom 

 

Kolego, u mnie cewka rewersu jedna była wymieniana (ciągnik szarpał ruszając do przodu), na początku padła łopatka od rewersu. Z czujnikami jest problem zimą - od temp. silnika po włączeniu wskazówka wyskakiwała na max, po kilkunastu sekundach wracała do normy; z przednim napędem i światłami stopu, tj. gdy był zimny i po wciśnięciu stopu po kilku sekundach zapalały się żarówki z tyłu od stopu i załączał się przedni napęd (w większości nowych ciągników maszyna hamuje na 4 koła), po kilku minutach problem znika. Aaa, jeszcze na gwarancji był problem z WOMem, tzn. bardzo głośno chodził, jakby grzechotał, serwisant rozebrał wałek, ale stwierdził, że wszystko jest ok, dołożył jedynie małe podkładki, żeby zlikwidować minimalny luz. Chodzi tak jak wcześniej, chociaż nie ma problemów z wałkiem (chodzi lekko, wszystko się zazębia dobrze). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolas123    88

Co do wskazówki wskakującej na max to nie jest to problem czujnika, podpowiem, ze należy szukać przy schowku akumulatora rozwiazania tego problemu  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie. Pojawił się u mnie problem z hamulcami??? Sprawa wygląda tak: odpalam ciągnik, wyjeżdżam na drogę i nie mogę go rozbujac, kopci strasznie, nie może wejść na obroty. Gdy wcisne sprzęgło i daje gazu to normalnie do 2250 idzie licznik. Po przejechaniu pół kilometra problem znika i ciągnik idzie normalnie, problem pojawia się ponownie powiedzmy następnego dnia gdy ciągnik jest zimny. Ktoś coś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacier123    26

Co do wskazówki wskakującej na max to nie jest to problem czujnika, podpowiem, ze należy szukać przy schowku akumulatora rozwiazania tego problemu   ;)

 

a można wiedzieć dokładniej w czym tkwi problem, bo mam to samo w Axos 340cx i nie wiem jak to zlikwidować zimą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Karolek132
      Witam mam problem wyskakuje mi błąd 337 wtedy ciągnik przestaje jechać i tylko na niektórych biegach 
    • Przez Huzi
      Witam mam problem z ładowarką clas scorpion cały czas piszczy i święci czujnik przeciążenia i nie można wysunąć teleskopu 
    • Przez AlbertBert
      Witam. Od niedawna mam problem w ciągniku, pacjentem jest Claas Ares 617atz. Więc tak Traktor zapala, pochodzi sobie z 5-10minut i gaśnie, pokazuje się błąd 414. Wykręcałem moduł silnika i z powrotem wkręciłem, traktor zapalal i chodzil jak nalezy. Teraz gdy to robie nic nie daje nie chce nawet dymka puscic. Nie mam spisu tresci kodow błędów i nie wiem od czego sa. Może ktoś wie o co chodzi, bardzo proszę o pomoc.
    • Przez Xabarx
      witam mam problem z ogrzewaniem, gdy traktor jest nagrzany a pokrętło jest ustawione na zimne powietrze cały czas dmucha ciepłe, linka jest sprawna , mechanizm do którego jest podłączona linka tez się przekręca, czy ktoś wie co może być tego powodem ?
    • Przez korbolix88
      Szukam ogarnietego mechanika. Debica, Tarnow okolice. Skrzynia do remontu. Polecacie kogos? Bede wdzieczny za namiary. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj