bobert21

Claas Axos

Polecane posty

suchy1984    2

do piotrek 270893 clasa kupowałem w bierutowie u ambrożego , co moge powiedziec o nim to smok i muł , bede w nim wyciągał pompe po gwaranci i przestawiał go na kącie wtrysku zobaczymy jak bedzie po tym :) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefan30    0

do suchy1984 ja swojego bralem w agromie olsztynskiej to co napisales o kacie wtrysku to gadka serwisantow aby tylko gwarancja minela,zeby tylko pozbyc sie klijenta. Rozmawialem z Pacula ktory specializuje sie w zwikszaniu mocy ciagnikow t powiedzial ze ryzyko silnik bedzie sie przegzewac i uszczelki pod glowica bedziesz tylko wymienial. Serwisant nawet nie raczyl przyjechac do zgloszonych wad tylko dzwonil i sam przyznal ze mozna zbankrutowac na paliwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suchy1984    2

do stefana 30 no niby tak ale cos mósze zrobić bo tym traktorem aż nie chce się jeżdić tak łyka , ciagnik kupiłem eby robił a on stoi i starym się robi , zobacze przyjedzie pompiasz ze świebodzić niby już to robili ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefan30    0

do suchy1984.Rozumiem cie doskonale bo identycznie sam mam,stary mtz z maszynami mozna powiedziec ze lata a axos puchnie, w mtz kupa dymu jak ciezko ale idzie a temu biegow brakuje i ledwo wlecze sie i dwa razy wiecej paliwa spali. Jak udalo by ci sie cos z tym katem wtrysku to daj znac na emaila corporation260@wp,pl. A zglaszales na serwis to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suchy1984    2

nie nie odczekam po gwaranci bede działał , na jesień w pażdzierniku niech sie dzieje co chce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefan30    0

przestawienie pompy wtryskowej w tym przypadku podobno moze zwiekszyc moc i obnizyc spalanie, ale nie rozmawialem z nikimkto to robil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

ponoć jest śrubka na pompie od strony bloku do zwiększenia dawki paliwa :) usłyszane od serwisanta z korbankowa ale też silnik Perkinsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suchy1984    2

witam mam pytanko moze kto pomoze , chodzi mi o wyregulowanie waka wom tylniego w axos330cx jak chce wczy np na 540 czy 1000 to zgrzyta tak jak by sprzego nie wysprzeglao _

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alf25    0

do suchy 1984 Witam  też miałem ten problem w swoim axosie  zrobiłem tak:  jeden siedzi w kabinie i rusza tą dzwignią od włączenia wałka  a  drugi  obserwuje jej ruch  koło lewego ramienia tylnego podnośnika  i w zależnosci  ktore obroty zgrzytają rozkręcasz lub skręcasz  tą śróbę rzymska co się rusza o klika obrotów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak czytam te wasze opinie o claasie to sie załamuje myslałem ze to sa dobre traktory a to szmelc ja mam renie celtisa  10 letniego 92 rumaki a to odpowiednik axosa i chodzi bez zarzutu siła zarombista i spalanie całkiem dobre myslałem ze claas poprawił jeszcze te traktory a tu taka poraszka ale teraz to ciezko o dobry traktor jedynie chyba fendt ale cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suchy1984    2

Witam ponownie tak jak mówiłem dalej pompę od axosa330cx do przestawienia nie ten ciągnik wchodzi teraz na obroty doza poprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefan30    0

suchy1984 pochwal sie gdzie i w jaki sposob poprawiles axosa. Bo ja u siebie w okolicy wszystkie serwisy pomp objezdzilem i nikt nic nie jest w stanie pomoc i ile kosztowala cie ta zmiana.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suchy1984    2

Stefan30 hej słuchaj pompę wyciagal mi serwisant od korbanka 50zl na godzinę bral czyli wziol 350zl wyciagniecie i zamontowanie plus dojazd . Pompę dawalem do Świebodzina 490zl za przestawienie wzięli 5 godzin ja gościu ustawial. Czyli z moim paliwem i dojazdem na gotowo wyszlo ok 1000zl ale warto bylo.kolega przestawial 2 lata temu i wszystko gra mówi ze mniej pali i teraz jest żwawy i potwierdzam to osobiście

Co prawda podobno nie wiem dokladnie bo na chamowni by trzeba było sprawdzić ale teraz ma niby ok 110koni ma teraz a jest to 330cx a ma 90k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefan30    0

Suchy1984, to rzeczywiście skoro mówisz że aż taka róznica to się opłaca. Czyli pompe na rozrzadzie nic sie nie przestawia kwestia tylko wyciagnac i tak samo wlozyc. A caly zabieg dotyczy ustawienia samej pompy, wiesz moze dokladniej co miales ustawiane w niej . Bo wiesz chodzi mi o co dokladnie mam sie pytac w serwisach pomp. A w tym zakladzie w Świebodzinie chodzilo ci o Bosch Service Trzebniak, to znaja ten temat tych ciagnikow co trzeba zrobic pytam sie bo bym im wyslal kurierem pompe, ode mnie to za daleko zeby jechac bo jestem z warminsko mazurskiego. Wielkie Dzieki za pomoc.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suchy1984    2

Stefan30 no dokladnie tam do trzebiniak mozesz wyslac bez problemu kolega tak robił tylko paczke ubezpiecz sobie na 10000 tys wrazie wu bo wiesz jak jest z kurierka. No i jak masz jakiego mechaniora żeby wyciagnol i wlozyl pewnego to dzialaj . A ja mówiłem żeby mi zwiększyli moc i żeby mniej palil oni juz będą wiedzieć jak to zrobić . Ale warto warto jest różnica niesamowita

Wiesz co a z wyciągnięciem to nie wiem jak to dokladnie bylo czy cos nie blokowal . Bo napewno pompa po robocie jest zablokowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefan30    0

Suchy1984 to az taka wielka roznica. Ja swoim to z przyczepa tandemem 7 ton pusta na asfalcie byle jaka gorka on spadal z obrotow jak wieksza to bez redukcji sie nie obeszlo a z zaladowana to szkoda gadac. A widziales jak wyciagal  pompe to przodu chlodnice i pokrywe rozrzadu nie ruszal. A czekales jak gwarancja ci minela. Ja to mialem rozne pomysly najpierw chcialem wymienic go na ariona ale duzo doplaty chcieli. Teraz ostatnio szukalem informacji na temat zmiany walka rozrzadu albo wymiany silnika zeby pozbyc sie tej recylkulacji ktora niby jest powodem mulowatosci i wysokiego spalania tego ciagnika. Ale teraz sproboje twojego sposobu najprostszy i najtanszy. Slyszalem o nim wczesniej tylko bodajze serwisant na pierwszym przegladzie cos wspominal mi ze niby wyzsza temperature podczas pracy bedzie uzyskiwac i bedzie wydmuchiwac uszczelki pod glowica znaczy podatne na przegrzanie beda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suchy1984    2

Stefan30 słuchaj jesli o przegzanie silnika to osobiście teraz nic nie powiem jak będę robił w polu to sie okresle ale mysle ze jak sie będzie jeździć z Glowa to wszystko będzie ok. Zreszta kolega jeździ juz przeszlo 2 lata i chwali sobie te przestawienie.jesli chodzi to robiłem to po gwaranci minela mi w październiku. chlodnicy nie wyciagal ale plyn spuszczal bo pokrywe ta od czoła cala odkrecal od razadu chyba ona jest musial ja odkręcić przyjrzyj sie jak pompa jest zamontowana .
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk546    413

Witajcie

 

Sprawa jest dość pilna. Wiecie ile kosztuje na dzień dzisiejszy Axos 340CX?. Chodzi mi tu o cenę podczas promocji noworocznej.


Moje wszystkie foty są chronione prawem autorskim!!!
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii i profilu.
...Bo liczy się tylko wynik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk546    413

Mam następne ważne pytanie

 

Chodzi tym razem o finansowanie zakupu ( kredytowanie od firmy). Jak oceniacie finansowanie, czy są jakieś chacyzki i wgl wsyzstko co wiecie, bo dla mnie to jest ważne. :)


Moje wszystkie foty są chronione prawem autorskim!!!
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii i profilu.
...Bo liczy się tylko wynik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Karolek132
      Witam mam problem wyskakuje mi błąd 337 wtedy ciągnik przestaje jechać i tylko na niektórych biegach 
    • Przez Huzi
      Witam mam problem z ładowarką clas scorpion cały czas piszczy i święci czujnik przeciążenia i nie można wysunąć teleskopu 
    • Przez AlbertBert
      Witam. Od niedawna mam problem w ciągniku, pacjentem jest Claas Ares 617atz. Więc tak Traktor zapala, pochodzi sobie z 5-10minut i gaśnie, pokazuje się błąd 414. Wykręcałem moduł silnika i z powrotem wkręciłem, traktor zapalal i chodzil jak nalezy. Teraz gdy to robie nic nie daje nie chce nawet dymka puscic. Nie mam spisu tresci kodow błędów i nie wiem od czego sa. Może ktoś wie o co chodzi, bardzo proszę o pomoc.
    • Przez Xabarx
      witam mam problem z ogrzewaniem, gdy traktor jest nagrzany a pokrętło jest ustawione na zimne powietrze cały czas dmucha ciepłe, linka jest sprawna , mechanizm do którego jest podłączona linka tez się przekręca, czy ktoś wie co może być tego powodem ?
    • Przez korbolix88
      Szukam ogarnietego mechanika. Debica, Tarnow okolice. Skrzynia do remontu. Polecacie kogos? Bede wdzieczny za namiary. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj