bobert21

Claas Axos

Polecane posty

bizon1    232

W mojej okolicy pracują 3 axosy, 2 320 i mój 330 narzeka tylko jeden bo mu duzo pali ma mało siły, czepia do niego agregat uprawowo siewny 3 m, pług 4 x40 ziemie ma 3 kl z dominacją gliny, jak to usłyszałem to ręce mi opadły mówie mu chlopie do tych maszyn to ciągnik co najmniej 110 KM a tego axosa to szybko zajeździsz i będziesz miał pretensje do firmy że ci bubla sprzedała. Niech sobie ludzie uzmysłowią że dajmy na to axos 320CX moc 87 KM odiąć 5 KM na klime 5 na mokre sprzęgło więc zostaje 77KM minus 20% zapasu mocy to sami policzcie jaka jest realna moc i jaki powinien być dobór maszyn .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pleban1330    1

ile płaciliście za wszystkie filtry i olej sdx 15W40 do axosa ?

Edytowano przez pleban1330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

210-220 tyś brutto zależy jeszcze od wyposażenia ,ale to cenę co podałem tok tak już full wypas pewnie był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demolka19    0

Za axosa 320cx (ok 86KM) z przednim tuzem, automatycznym zaczepem z tylu, siedzeniem pasażera, klima, powiedzieli mi ze za 145tys netto może być mój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suchy1984    2

ja płaciłem na wiosne za 330cx 149tyś neto z pełny wyposażeniem tylko nie mam tuza tylko 400kg obciązników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suchy1984    2

witam mam małe pytanko nie wiecie czy axos ma wolny spływ oleju chodzi mi o to zeby grimme podłączyć a tam olej musi krążyć cały czas do okola , z góry dziękuje za odpowieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alf25    0

do suchy 1984 zeby był wolny spływ oleju to wkręc końcówkę gniazda euro do rurki wlewu oleju, tak ma w swoim zrobione i działa poprawnie a to w serwisie mi tak doradzili, tylko dodaj kolanko jest wygodniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

wolny spływ jest stwarzany poprzez wykręcenie motylka,śrubki z boku sekcji,czytajcie instrukcję i przygadajcie się hydraulice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suchy1984    2

do alf 25 no nie zły pomysł prosty , dziękuje za pomoc :),a to co napisał daniel to mi się wydaje ze to jest do regulaci ciśnienia oleju ? ale nie wiem nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopina12    0

mam claasa axosa ma dopiero 12mh , problem jest taki słaby kopci i jak jest zimny pluje jagby paliwem z rury , serwisant mówił ze oni nic nie mogą zrobić , jedynie po gwaranci na swoją rekę wyjąć pompe przestawić kont wtrysku i zmniejszyć dawkę , powiedział ze bedzie dóżo lepiej mniej bedzie palił i bedzie miał kopa , stwierdił to ze tak się dzieje poto zeby niby schłodzić paliwo czy coś , zeby uzyskać euro 3 albo 4 nie wiem bo nie pamiętam.

 

 

kolego przerabiam ten temat z hamownią i pompą juz walcze z nimi 6 miesiecy jak chcesz porozmawiać napisz e-mail adam-kopinski@wp.pl moze miał ktoś taki problem i udało mu sie go rozwiązać tez prosze o kontakt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrew64003    1

Witam mam claasa axos 330 cx i narzekam na niesmowity brak mocy, przykładowo ciągnik nie może po asfalcie wyjechać pod góre na pusto na max prędkości co w zetorze 5320 jest nie do pomyslenia, czy ktoś może przerabiał temat z hamownią?. Prosze o pomoc

Edytowano przez andrew64003

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suchy1984    2

andrew 64003 mam ten sam problem ciagnik z pustą przyczepą pod wiadukt spada z obrotąw masakra :( a powieccie mi ile macie obrotów na biegu jałowym ? u mnie w axosie 330 cx jest 920 i są tak szybkie ze cięszko spokojnie mi ruszyć ? macie jakieś momysły ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

trudno kolego co tu powiedzieć dużo sie słyszy ze takie słabe są axosy nowy ten traktor masz ale co do obrotów powinny być chyba 800 ale mogę sie mylić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claas44    0

andrew 64003 mam ten sam problem ciagnik z pustą przyczepą pod wiadukt spada z obrotąw masakra :( a powieccie mi ile macie obrotów na biegu jałowym ? u mnie w axosie 330 cx jest 920 i są tak szybkie ze cięszko spokojnie mi ruszyć ? macie jakieś momysły ?

u mnie obroty mam w granicach 820 axos 320 ma 300 godzin i na brak mocy nienarzekam daje rade z plugiem 4x40 agregat uprawowo siewny agromasz 3 metry te silniki sa montowane chyba tagze w mc cormiku,polmocie framtaku,massey fergusonie seri ii4000 wiec cos musi byc nietak kolega ma 340 100godzin i tez w porzadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alf25    0

ja tam obroty sobie skręciłem i mam 720-740 bo i tak trzeba gazu dać żeby ruszyc. W moim tez wszystko w porzadku jest z 2011r i ma teraz 500 godzin model 340cl, drobne pocenia koło pompy hydraulicznej i koło orbitola były ale zlikwidowałem,chodzi w pługu 4x35 unia tur, agregat famarol na 40ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

zmniejszanie obrotów nie jest wskazane, ponieważ może to spowodować że pompa hydrauliki nie da odpowiedniego ciśnienia na sprzęgło i skrzynie biegów. Oczywiście jeśli masz ciągnik full mechanik, to problemu nie ma, ale te bardziej zaawansowane mogą ucierpieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claas44    0

zmniejszanie obrotów nie jest wskazane, ponieważ może to spowodować że pompa hydrauliki nie da odpowiedniego ciśnienia na sprzęgło i skrzynie biegów. Oczywiście jeśli masz ciągnik full mechanik, to problemu nie ma, ale te bardziej zaawansowane mogą ucierpieć :)

tez tak uwazam bo nawet zwykla skrzynia mechaniczna w nowym ciagniku ma wymuszony uklad smarowania sam mialym przypadek ze zgasilem ciagnik w znacznym przechyle do przodu i po odpaleniu odezwal sie alarm braku cisnienia w skrzyni po wyjechaniu wszystko wrucilo do normy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

byłem napalony na tego axoasa 340 c ale troche sie zniecheciłem tymi wypowiedziami cena jaka mi zaproponowali to 227tys brutto z ładowaczem czołowym fl 80 oponki 440/65 r24 tył 540/65r34 do tego klima fotel pasazera halogeny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

ja płaciłem na wiosne za 330cx 149tyś neto z pełny wyposażeniem tylko nie mam tuza tylko 400kg obciązników

 

kolego gdzie kupowałeś tego axosa ?

Edytowano przez Piotrek270893

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niciex    14

WItam.chciałbym się od Was dowiedzieć jakie macie opinie o silniku perkina (ok.90km) w euro 3.Czy wg. Was jest on troszke "zmulony",nie wchodzi tak szybko w obroty?Ile wynosi spalanie(w jakiej pracy)?I wasza ocena o tym silniku?

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefan30    0

WItam.chciałbym się od Was dowiedzieć jakie macie opinie o silniku perkina (ok.90km) w euro 3.Czy wg. Was jest on troszke "zmulony",nie wchodzi tak szybko w obroty?Ile wynosi spalanie(w jakiej pracy)?I wasza ocena o tym silniku?

  • rep_up.png
  • 0

 

Witam. Moja ocena na temat silnika to tak jak napisałes zamulony nie wchodzi na obroty, i zero elastycznosci byle jaka gorka silnik schodzi z obotow. U mnie spalanie w 330cx to tragedia np. agregat uprawowy rolmako 3metrowy, 14litrow na godzine lub hektar bo nie ma mocy zeby moc szybciej to zrobic. Moim zdaniem porazka claasa. Rozmawialem z kilkoma wlascicielami tego ciagnika to kazdy podziela moje zdanie a sprzedawcy umywaja rece

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Karolek132
      Witam mam problem wyskakuje mi błąd 337 wtedy ciągnik przestaje jechać i tylko na niektórych biegach 
    • Przez Huzi
      Witam mam problem z ładowarką clas scorpion cały czas piszczy i święci czujnik przeciążenia i nie można wysunąć teleskopu 
    • Przez AlbertBert
      Witam. Od niedawna mam problem w ciągniku, pacjentem jest Claas Ares 617atz. Więc tak Traktor zapala, pochodzi sobie z 5-10minut i gaśnie, pokazuje się błąd 414. Wykręcałem moduł silnika i z powrotem wkręciłem, traktor zapalal i chodzil jak nalezy. Teraz gdy to robie nic nie daje nie chce nawet dymka puscic. Nie mam spisu tresci kodow błędów i nie wiem od czego sa. Może ktoś wie o co chodzi, bardzo proszę o pomoc.
    • Przez Xabarx
      witam mam problem z ogrzewaniem, gdy traktor jest nagrzany a pokrętło jest ustawione na zimne powietrze cały czas dmucha ciepłe, linka jest sprawna , mechanizm do którego jest podłączona linka tez się przekręca, czy ktoś wie co może być tego powodem ?
    • Przez korbolix88
      Szukam ogarnietego mechanika. Debica, Tarnow okolice. Skrzynia do remontu. Polecacie kogos? Bede wdzieczny za namiary. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj