abuk14

Co ile mtg zmieniacie olej silnikowy w ciągnikach?

Polecane posty

prezesmax    4

ja w zetorze to wymieniam co 250 h a w fergusonie to co roku przed sezonem


Zetor i tylko Zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RavC330    1

no ja w C330 to rególarnie co 150 mtg.. i tak już od kilkudziesięciu lat... no ale ma już chłopak nastukane około 10 tyś.... chyba bo to już 3 czy kolejny licznik ... pozdr..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Czy stosujecie sie do zalecen producenta i zmieniacie w nowych ciągnikach lej co 500mtg czy robicie to częściej?

Bo jeśli mamy nowoczesne oleje i nowoczesne silniki to dlaczego serwisy na przeglądach zalecają częstsze zmiany oleju? :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Zależy na jakim paliwie sie jeździ i z jakimi obciązeniami sie pracuje - tak z grubsza.

 

Z reguły zdrowiej jest częściej wymienić gorszy olej niż rzadziej jakiś superowy. Olej ma za zadanie m.in. utrzymanie czystości silnika i taki nowoczesny robi to bardzo dobrze, tyle że wszelakie zanieczyszczenia cały czas jeżdżą z nim w obiegu pogarszając jego właściwości. Na owe zanieczyszczenia składają się produkty zużycia trących się elementów silnika, produkty spalania paliwa oraz produkty utleniania. Oczywiście te większe wyłapie filtr oleju.

 

@Ferdek

Zrobisz w ciągu sezonu 500mth? Bo i tak co roku musisz zmienić olej, bez względu na przebieg ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

500mtg zrobie rocznie napewno, i połowa a może i większa połowa mtg to będą prace lekkie i bardzo lekkie, ciekaw jestem jak to jest w praktyce, czy ktoś na AF zmienia olej silnikowy co 500mtg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riki    1

ja może nie robie 500 mtg ale raz w roku olej wymieniam zawsze po żniwach jak zaczyna się cieżejsza praca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terror    0

Ja zmieniam raz do roku na wiosne. Mój władek ma 20 lat i dopiero 900 godzin tak że 10 lat bez zmiany oleju to mi sie nie widzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

U nas w Ursusach wymienia się co roku zawsze przed wiosennymi pracami w polu a w T25 tez co dwa lata a nawet rzadziej ale on mało robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26
Czy stosujecie sie do zalecen producenta i zmieniacie w nowych ciągnikach lej co 500mtg czy robicie to częściej?

Bo jeśli mamy nowoczesne oleje i nowoczesne silniki to dlaczego serwisy na przeglądach zalecają częstsze zmiany oleju? :angry:

 

z tego co się orientuje to producent pisze że można wymieniać nawet co 500mtg. Tylko jest jeden główny warunek co 500mtg ciągłej pracy, a dlatego że mało kto go spełnia serwisy zalecają częstszą wymianę oleju, tak bynajmniej mówił serwisant który do mnie przyjeżdża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

W JD są konkretne zalecenia co ile zmienić olej, a zalezy to od jakości paliwa(ilości siarki). Niby mozna zmienić nawet co 500h, mi serwisant zalecił robić co 300h-350h/max, i tak tez będę robił(wymiana oleju i filtrów: oleju,paliwa). Oprócz tego co 200h czyszczenie zbiornika paliwa(znaczy spuszczanie zanieczyszczeń).


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

No właśnie spuszczanie co jakiś czas resztki z baku? i jak często spuszczanie wode z odstojnika bo ja jeszcze wody w odstojniku u mnie w żadnym ciągniku nie widziałem ;)

 

ps. a co ile zmieniacie oej w skrzyniach przekładniowych pzrednich mostach itd w nowych ciągnikach?

i jakie olej polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W pronarku chyba trzeba co 500 h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
No właśnie spuszczanie co jakiś czas resztki z baku? i jak często spuszczanie wode z odstojnika bo ja jeszcze wody w odstojniku u mnie w żadnym ciągniku nie widziałem ;)

 

ps. a co ile zmieniacie oej w skrzyniach przekładniowych pzrednich mostach itd w nowych ciągnikach?

i jakie olej polecacie?

Wode z odstojnika spuszczam jak widze że jest, a że nigdy nie widziałem to nie spuszczam ;) Gdy tankuje sie z karnistrów i innych baniek warto co jakiś czas wypłukać zbiornik (w nowych ciągnikach powinne być specjalne otwory do tego). Ja raczej unikam tego typu tankowania, większość paliwa wlewam elektryczną pompką z filtrem :) Jakoś ostatnio do zbiornika na rezerwie wlałem 3 karnistry jak leciało, efekt - ciągnik zdechł na środku pola :) zawaliło sitko przed pompką zasilającą.

 

Oleje zmieniam mniej/więcej tak jak zaleca producent, leje to co zaleca producent (obszerna tabela zamienników do wyboru) - silnikowy co 250mth, reszta co 1000mth z tym że motogodziny w moim ciągniku lecą bardzo wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0
No właśnie spuszczanie co jakiś czas resztki z baku? i jak często spuszczanie wode z odstojnika bo ja jeszcze wody w odstojniku u mnie w żadnym ciągniku nie widziałem ;)

 

ps. a co ile zmieniacie oej w skrzyniach przekładniowych pzrednich mostach itd w nowych ciągnikach?

i jakie olej polecacie?

 

w jd na spodzie zbiornika paliwa jest taka śrubka nalezy ją popuścić(oczywiście przy minimalnym stanie paliwa, bo to co zleci zje ursus ;) )

 

ferdek przecież co ile zmieniać olej w skrzyni, przednim moście to masz napisane w instrukcji, rób tak jak tam jest napisane a nie tak jak inni robią, bo chyba w każdej marce jest trochę inaczej


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Ja w 6320 zmieniam co 500 mtg (silnik 16 zaworowy z Common Railem) Rocznie robie około 800 mtg z tendencją zwyżkową -pewnie za 2008 rok wyjdzie 900 mtg.

Między wymianami dolewam 2 razy po 1 litr oleju. Ciągnik pracuje w różnym obciążeniu, ale dużo godzin bije w lekkich pracach: ładowacz czołowy to 1/3 jego życia ;)

 

Reszte czynności serwisowych również robię według instrukcji obsługi.

 

W JD jest troche głupio bo czy daje mu w d... czy pyka w ładowaczu to i tak 1 h = 1mtg ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
;) )

 

ferdek przecież co ile zmieniać olej w skrzyni, przednim moście to masz napisane w instrukcji, rób tak jak tam jest napisane a nie tak jak inni robią, bo chyba w każdej marce jest trochę inaczej

 

no właśnie instrukcja podaje troche inaczej co mówi serwis więc dlatego założyłem ten temat, w instrukcji wymiana oleju w skrzyni co 500mtg lub co roku a serwis mówił że po około 1300mtg zmienić olej w skrzyni, a co do silnika to serwisant nie wiedział ale jeśli producent zaleca co 500mtg to może i tak ale jeszcze sam nie wie i miał siedowiedzieć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0
no właśnie instrukcja podaje troche inaczej co mówi serwis więc dlatego założyłem ten temat, w instrukcji wymiana oleju w skrzyni co 500mtg lub co roku a serwis mówił że po około 1300mtg zmienić olej w skrzyni, a co do silnika to serwisant nie wiedział ale jeśli producent zaleca co 500mtg to może i tak ale jeszcze sam nie wie i miał siedowiedzieć ;)

 

lepiej słuchaj się instrukcji niż serwisanta który z tego co piszesz nie wiedział o co chodzi

 

@robertbara

 

ja w swoim zauważyłem że jak pyka w ładowaczu, na lekkim gazie to wtedy połyka ten olej, na razie dolałem niecały litr po ok 300h, ale do następnego serwisu na 400h raczej dolewki nie będzie ;)


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
no właśnie instrukcja podaje troche inaczej co mówi serwis więc dlatego założyłem ten temat, w instrukcji wymiana oleju w skrzyni co 500mtg lub co roku a serwis mówił że po około 1300mtg zmienić olej w skrzyni, a co do silnika to serwisant nie wiedział ale jeśli producent zaleca co 500mtg to może i tak ale jeszcze sam nie wie i miał siedowiedzieć ;)

To jakoś często w tej skrzyni, ale pewnie tak trzeba. Co do silnika to panowie z Fino zalecali skrócić interwał z 500h do 300h (mowa była o Agrotornie) ze względu na rzekomo sporą ilość siarki w polskim paliwie.

 

A tak z ciekawości, macie może podane w instrukcji podstawowe parametry zalecanego paliwa? U mnie książka podaje minimalną LC 45, zawartość siarki maks. 0,2% masy, gęstość 0,82-0,86 kg/l @ 15st.C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

u nas w 360-3p zmienia sie co 2lata we wakacje


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

My zmieniamy w silniku co 500mth. W przekładni i przednim moście co 1000mth. Dodatkowo na przy wymianie oleju w silniku są zmieniane filtry olejowe od przekładni. No i co 250 zalecają wymienić filtr oleju w silniku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
    • Przez Kartoflorz
      Witam, mam taki problem może dla niektórych bzdura a konkretnie, czy mogę mieszać olej Stou z Utto??? Konkretnie chodzi mi o to czy do oleju Agrol Stou Plus mogę dolać Platinum Utto  - miejc docelowe przekładnia (skrzynia Zetor Forterra).
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj