kubi

Nowa obora-środki unijne

Polecane posty

kubi    0

Witam wszystkich forumowiczów chcem się dowiedziec czy istnieje mozliwośc pokrycia części kosztów przez unię przy budowie nowej obory(wraz z halą udojową).Jakie mieliście doświadczenia z wypłatą pieniędzy?

Pozdrawiam Kubi


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Wlasnie nie wiecie czsami czy nie ma jakis pomocy z uni do budowy budynku. Oplaca sie teraz zaczynac ,,hodowle od podstaw" jezeli ktos wie cos na ten temat to niech pisze na gg 8368390


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

Jeśli chodzi o sam budynek to radził bym nie pchac sie w dofiansowanie, bo to pociąga za sobą ostre rygory przy budowie a co za tym idzie i fundusze, lepiej jest taniej i łatwiej postawic budynek np za kredyt, a na dofinansowanie kupic np dojarnie zbiornik, czyli wyposarzenie :) bo do tego sie nikt nie przyczepi jak jest wykonane.


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

ja tez chce budowac obore ale czy to sie opłaca??


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12
Jeśli chodzi o sam budynek to radził bym nie pchac sie w dofiansowanie, bo to pociąga za sobą ostre rygory przy budowie a co za tym idzie i fundusze, lepiej jest taniej i łatwiej postawic budynek np za kredyt, a na dofinansowanie kupic np dojarnie zbiornik, czyli wyposarzenie ;) bo do tego sie nikt nie przyczepi jak jest wykonane.

 

 

a jak weźmiesz ciagnik na dofinansowanie to jak masz juz obore i jest coś z wykonaniem to myslisz, że sie nie przyczepią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sidrobert    0

nieważne czy chcesz budować na zwrot czy za swoje, to i tak musisz spełnić wszystkie niezbędne warunki dla zapewnienia dobrostanu zwierząt,

teraz ośrodki doradcze robią masowe szkolenia dla rolników, pod kątem wyposażenia obór-chlewni i jakie muszą mieć warunki. niestety jeśli ktoś nie bedzie miał dostosowane to z czasem mogą być problemy z kontrolami, nie mówiąc juz przy budowie nowej jak nie będzie miała wymogów spełnionych.- co z odbiorem będzie.

 

słyszałem jak jeden gość budował na wniosek o zwrot oborę i wszystko było dobrze, ale w trakcie budowy postanowił że chce mieć strop i kożystać z poddasza, z tym że w projekcie miał oborę bez stropu, a zmiany swojej nie konsultował z agencją, i po zakończeni budowy zdziwił się jak kontrola negatywnie odebrała mu tę oborę i sen o zwrocie się skończył mu, a teraz ma kupę kredytu do spłacenia który to chciał spłacić za otrzymany zwrot, chłop nie może nic ruszyć bo go raty walą, ale przynajmniej na komu żyć - dla banku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz650    1

ja tam obory jako budynku na zwrot bym nie budował jedynie wyposażenie obory bym wzioł na zwrot(dojarka, chłodnia, oświetlenie,zgarniacze obornika, stanowiska),no i szambo i płyte gnojową,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyj123    0

ja juz wybudowałem na 400 szt świń kosztowała mnie 420 tyś mam kredyt na 480 tyś a unia zwrócila mi 46 tyś śmieszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

czyli za co Ci Unia oddała???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To wtedy kredyt na wysoki procent brałeś? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

ponawiam pytanie:

jak obecnie przedstawiają się dofinansowania do budowy obory??

z góry dziekuję B)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z mężem planujemy stawianie obory na 40 sztuk uwięzowej firma zaśpiewała nam 270 tys zł za plan i zrobienie ścian z ociepleniem i postawienie zlewni czy to dużo jak na lubelskie czy warto ryzykować biorąc kredyt na 200 tys a reszte planowaliśmy wziąć z unii o ile się da, i gdzie można się starać o dopłatę do budowy obory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj