ktos

Piaskowanie przyczep

Polecane posty

ja posiadam taką lancę do piaskwania do myjki i powiem wam że lipa na kółkachżeby uzyskać czysty biały metal trzeba naprawdę długo czyścić jedno miejsce . ja to kupiłem i teraz leży :D . (jak by co mogę sprzedać pisać na Pw) ale osobiście nie polecam :D jak macie jakieś pytania to walcie.

 

Do jakiej myjki podlaczales ten zestaw? Czegouzyles jako scierniwo?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Tak przy piaskarce to podstawa kompresor, ma gość coś takiego (podobnego) tylko że własnej roboty i za dyszę wykorzystują końcówkę wtryskiwacza i robią to usługowo przyczepa 6 t bez burt ok. 400 zł.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz123    0
niewicie ile zjadę piasku na wypiaskowanie burty od D-47??

widziałem 25kg piasku do piaskowania po 20zł i nie wiem ile kupić żeby wypiaskować

może ktoś już piaskował to nich zda relacje jak szybko idzie piaskowanie,

a i czy da rade pistolet do piaskowania z allegro za 50zł??

czy lepiej dać do fachowca

 

pistoletem z alegro za 50 zł możesz sobie wypiaskować rawki w rowerze lepiej daj do fachowca szkoda twojego czasu sam wiem bo zajmuje się piaskowaniem

 

Mod: Posty piszemy w pierwszym okienku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ostatnimi dniami trochę poczytałem o piaskarkach, bo mam zamiar zbudować podobną piaskarkę. Kolego Sadek ta piaskarka w linku, raczej się nie nadaje, do większego piaskowania, gdyż ma dyszę ceramiczną, która wytrzyma max. kilka godzin piaskowania. Wąż małej średnicy 3/8 lub1/2'' to mało. Dobra piaskarka powinna mieć dyszę z węglika spiekanego(wytrzyma kilkadziesiąt godzin piaskowania) i wąż średnicy 3/4''. Co do ścierniwa to najlepsze do stali są elektrokorund, korundo-krzemian lub śrut staliwny. Tych ścierniw można używać kilkakrotnie, w przeciwieństwie do zwykłego piasku, który kruszy się już po pierwszym użyciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Kolego ja widziałem piaskarkę z dyszą zrobioną z wtryskiwacza, wiadomo kilka godzin ale na własne potrzeby to mogło by wystarczyć, jak pisałem wcześniej zrobiłem prototyp i wszystko było dobrze tylko SPRĘŻARKA ale mam zamiar zrobić z silnika spalinowego to może coś się uda.

 

Napisz lub wrzuć jakieś zdjęcia jak zbudujesz piaskarkę.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na pewno się podzielę zdjęciami piaskarki, ale najpierw muszę, w swojej sprężarce z F126p dorobić nowe tłoki o większej liczbie pierścieni aby zwiększyć stopień sprężania, a tym samym wydajność. Może zwiększyć obroty do 2000/min. Jeśli tego będzie mało to może coś 4 cylindrowego. Myślę, że się wszystko uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Kolego wrzuć jakieś zdjęcia tej sprężareczki z F126p ja mam w planie z Poloneza 1,5, a jakie ciśnienie uzyskujesz na standardzie, bo do piaskowania ok 7-9 barów powinno wystarczyć.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Dodając pierścieni nie zwiększysz stopnia sprężania, ani wydajności. Wzrost obrotów zwiększy wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jesteś pewien, że nie zwiększy? Teraz część sprężonego ciśnienia pierścienie przepuszczają do skrzyni korbowej. Pomyśl dlaczego silnik diesla nazywają wysokoprężnym. Ma większą liczbę pierścieni i lepiej spręża. A co myślicie, gdyby do piaskowania użyć kompresora z beczkowozu z oddzielnym zbiornikiem ciśnieniowym? Wiem tylko, że taki kompresor wytwarza ciśnienie ok 3 bar (chyba, że da się więcej) a do piaskowania potrzeba 5-6 bar. 7-9 bar to za dużo, bo nie chodzi tak bardzo o duże ciśnienie ale o jego duży przepływ w ciągu minuty. Im większe ciśnienie tym większe zapotrzebowanie piaskarki na powietrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jesteś pewien, że nie zwiększy? Teraz część sprężonego ciśnienia pierścienie przepuszczają do skrzyni korbowej. Pomyśl dlaczego silnik diesla nazywają wysokoprężnym. Ma większą liczbę pierścieni i lepiej spręża. A co myślicie, gdyby do piaskowania użyć kompresora z beczkowozu z oddzielnym zbiornikiem ciśnieniowym? Wiem tylko, że taki kompresor wytwarza ciśnienie ok 3 bar (chyba, że da się więcej) a do piaskowania potrzeba 5-6 bar. 7-9 bar to za dużo, bo nie chodzi tak bardzo o duże ciśnienie ale o jego duży przepływ w ciągu minuty. Im większe ciśnienie tym większe zapotrzebowanie piaskarki na powietrze.

 

O tym jak zrobiłem sprężarkę opisałem w ty temacie

http://www.agrofoto.pl/forum/Przerobka-Sil....html&st=40

Sprężarka nie jest jeszcze ukończona z braku pieniędzy ale działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

W dieslu silnik nadaje się do remontu gdy ma poniżej ok. 17 atm, dopiero przy zapłonie mieszanki paliwowo-powietrznej następuje znaczny wzrost ciśnienia. Regulator masz ustawiony na np. 8atm. i nie osiągasz większego w całej instalacji (ewentualne opory zaworów, bezwładność ładunku da niewielki wzrost ciśnienia nad tłokiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przepraszam za ten podwójny post, net mi się zawiesił i tak wyszło.

 

No może i tak, ale gdy standardowe pierścienie w mojej sprężarce będą przepuszczać połowę sprężonego powietrza to wydajność będzie niska. Pierścienie w normalnym silniku osiągają szczelność dopiero, gdy silnik się rozgrzeje a w tej sprężarce nagrzewa się tylko trochę.

Jeśli ten kompresor z silnika nie będzie miał odpowiedniej wydajności to chyba zrobię drugi kompresor z myślą właśnie o piaskowaniu z lepszego silnika niż 126p. Kto wie może 2,9 litra V6-musi zadziałać. Ale to w przyszłości. Na razie muszę zrobić dobrze ten pierwszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Nie wymyślaj, połowę to na drewnianym tłoku. Przecież zwykłe spręzarki albo w cieżarówkach mają po dwa pierścienie, przy pracy będzie gorąca jak cholera. Zwiększ obroty o 30% i o tyle wzrośnie wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Widzę, kolego Zorzyk2, że znasz się na tym trochę. Może znasz łatwy(tani) sposób sprawdzenia wydajności sprężarki. Przyglądałem się kompresorom z wydajnością ok 500l/min i one nie mają większych cylindrów niż te w maluchu, więc może i wydajność będzie podobna, czyli odpowiednia do piaskowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

W linku, który podałem w niektórych tabelach jest podana wydajnośc na ssaniu i na tłoczeniu. Wychodzi ok. 2/3 zasysanego. Jeśli Twoja sprężarka z silnika malucha będzie miała tłoczenie przy każdym suwie tłoka w górę, to przy 2000 obr/min niesprężonego powietrza powinna przetłoczyć coś ok1300l.W tego przelicznika wynikałoby coś ok. 850l/min.Postaraj się o pistolet niskociśnieniowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Od nas gość za wypiaskowanie przyczepy Czeskiej 9 ton ładowności ze wszystkim chciał 700 pln :)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

A ja mam pytanie odnośnie piaskowania: taki piasek wszędzie się wdostaje, czy nie ma później np. problemów z łożyskami lub czymś innym? Czy nie zniszczą się węże od hydrauliki, przewody elektryczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciula    0

zależy od ciśnienia jakie nastawisz na wylocie sle ja kiedyś piaskowałem sprężarkę hs11 przed remontem i po rozkręcenia ziarka piasku- nawet symeningu nie ruszyło


Wszystko dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inginio    0

Temat troche stary ale niestety dopiero teraz go znalazlem. Dość często zdarza mi się piaskować. Na sprzęt który urzywam wydalem okolo 6tyś zl i jestem niezadowolony. Opisze sprzęt:piaskarka syfonowa o pojemności 200l, dysza 6-8mm(wymienna). Kompresor WAN AWa o wydajności 1360 L/m. Teraz uwaga-ten kompresor jest dla mnie jeszcze za maly ponieważ przy dyszy większej niż 8mm nie nadąrza pompować. Jednak kiedyś piaskowalem używając kompresora który mial wydajność okolo 350L/m i tez musialem jakoś sobie radzić. Zazwyczaj to pracowalem z przerwami.Jednak dalo się również coś wypiaskować kosztem czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Przy dyszy 0,8mm potrzeba ok 3,5m3/min ja piaskuję sprężarką spalinową WD-53 5,3m3/min i jest ok,tylko trochę silnik SW-400 głośno pracuje i spalanie 4l/godz .Piaskuję raczej tylko swoje maszyny bo na usługi nie ma czasu ,chyba że sąsiad przyniesie coś małego felgi czy jakąś wsk koszt 120zł/godz.Przyczepa to już spora robota całą wypiaskować to cały dzień i ok 1000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inginio    0

A jakie ciśnienie masz ustawione na kompresorze? Ja w zależności od tego co robie ale zazwyczaj mam 6-7 barów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Ja piaskuję na 6,5 to jest 1200obr/min silnika przy przewodach 1,1/4 cala to akurat .Kolega pracuje na śrubówce to ciśnie 8atm pewnie trochę szybciej wychodzi .Jutro mam do roboty siewnik i agregat, ale oglądałem już pogodę na 3 programach i wychodzi że czyszczenie będzie trzeba przełożyć.Jakim piaskiem robisz i gdzie i za ile kupujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inginio    0

Ach ta pogoda... Ja kupuje u siebie tzn w okolicach plocka w takiej kopalni kruszywa piasek suszony workowany o granulacji 0.5-1.2mm bo wydaje mi się że gróbszy będzie się zapychal.Jak dobrze pamiętam cene to albo bylo ostatnio 62zl albo 64zl za tone także wydaje mi się że dość tanio.Ja też się przymierzam do kompresora spalinowego bo jednak one mają większą wydajność jak elektryczne.Ile czasu zajmuje Ci wypiaskowanie takiego siewnika?Rurki też piaskujesz? Pytam ponieważ też mam siewnik do wypiaskowania i staram się określić ile mi to zajmie czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymolus    3

Czy ktos moze piaskowal przyczepe przed malowaniem, jaki to jest koszt? Moje sa troche pordzewiale i szkoda farby na rdze, wpierw trzeba je dobrze wyczyscic,

 

 

ja piaskowałem swoją przyczepę zapłaciłem ok.1200 zł ale również malowałem ją i zakładałem światła.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj