ktos

Piaskowanie przyczep

Polecane posty

ktos    0

Czy ktos moze piaskowal przyczepe przed malowaniem, jaki to jest koszt? Moje sa troche pordzewiale i szkoda farby na rdze, wpierw trzeba je dobrze wyczyscic,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

moim zdaniem piaskowanie mozna zastapic myciem karcherem pod wysokim cisnieneim >150 barow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

No tak tylko po takim myciu ci przyczepa znowu zerdzewieje :(


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pejton    2

Ja mam do myjki dyszę do piaskowania. Idzie dobrze, tylko piasek dawaj :) Niestety trzeba potem szybko malować (woda jako nośnik piasku robi swoje). Przed malowaniem można odtłuścić.

  • Like 1

parę ha i para rąk do pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grosik_    5

ja piaskowałem sobie lance od opryskiwacza za godzinke piaskowania u mnie koles liczy sobie 250 zł drogawo ale i pozadnie kilka lat temu piaskowali mi przyczepe i była zamalowana grubo pęzlem do tej pory nie ma na niej ani śladu rdzy a było to gdzieś około 8-9 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Jak dobrze wyczyścić myjką i po wyschnięciu malować to też dobrze będzie trzymać. Wypadało by najpierw dać podkładówkę a potem dopiero kolor. A podkładówkę to można kłaść na rdzę tyle nie była taka krusząca się. Tak robiłem z agregatem i jak teraz go czyszczę karcherem to to nie ma ubytków farby.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

Mam dwie przyczepy które mają po 20 lat, były wielokronie malowane i mycie wiele nim już teraz nie pomoże:), chcąc je dobrze pomalowac to trzeba je po prostu dobrze wypiaskowac żeby pozbyc sie wszystkich warstw starej farby, zastanawiam sie jaki to moze byc koszt, jak na razie szukam firmy w poblizu ktora to zrobi, jestem ze slaska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xsc924   
Gość xsc924

a ze kad dokladniej szukam kogos kto piaskuje na slasku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

mycie nigdy nie zastąpi piaskowania!!!ja piaskowałem przyczepę 6t ale tylko spód,cyklopa i ostatnio pług obrotowy.koleś bierze 80zł od 1h( jak dobrze pamiętam i było dwa lata temu, za pług wyszło 2,5h ).jak się wypiaskuje to zostaje niewiarygodnie czysty metal-zero rdzy!tylko trzeba odrazu(góra dwa dni) malować bo zrobi się rude.podkład, kolorek i lepiej trzyma jak niejeden lakier na nowej maszynie polskiego producenta ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

Piaskowałem w czerwcu przyczepy 3,5 t oraz 4,5t, za obie wyszlo 750 zł, ale zrobioł to do porządku- łacznie z burtami, wszystko co w przyczpie jest metalowe było wyczyszczone:), a malować to jest najlepiej do paru godzin, ja na podkład dałem lakier z utwardzaczem więc, mało która krajowa przyczepa jest lepiej pomalowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w Inteku (taka firma na mazurach) za wypiaskowanie i pomalowanie podkładem ramy od T088 zapłaciłem 250 zl


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawoo86    0

Mam pytanie do pejtona.

Jak ci sie sprawuje to cos do myjki do piaskowania.

Nie zapycha Ci sie i jakie sa efekty.

 

A może ktos inny ma taki zestaw do piaskowania.

Piszcie czy warto zakupić sobie takie coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawoo86    0

Nikt z was niemial takiego zestawu do piaskowania-napiszcie co o tym sadzicie poniewaz mam zamiar wypiaskować przyczepe i niewiem czy warto taki zestaw zakupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołaczam sie do prośby przedmowcy i mam pytanie jaki piasek to powinien byc?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektor    9

Ja radzę wysmarować przyczepkę Bitexem lub zwane inaczej Bitgum (do podwozi samochodowych) jest to preparat na bazie asfaltu oraz smoły jak się tym pomaluje 2-3 dni ładnie wszystko wyschnie i można dawać farbę. Wtedy już przez wiele lat nie weżmie żadna rdza. Koszt tego preparatu : 5 lirów= ok. 50 zł.


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

A jaka jest wydajnośc?a co do piaskowania teraz coraz częsciej nie używają piasku tylko specjalnego śrutu


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektor    9

Jak się dobrze rozciągnie to i 5 litrów na całą przyczepę styknie

 

 

 

//Kolego nie cytujemy poprzedniego postu. Zapoznaj sie z regulaminem!!!! obowiązującym na forum


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek315    2

niewicie ile zjadę piasku na wypiaskowanie burty od D-47??

widziałem 25kg piasku do piaskowania po 20zł i nie wiem ile kupić żeby wypiaskować

może ktoś już piaskował to nich zda relacje jak szybko idzie piaskowanie,

a i czy da rade pistolet do piaskowania z allegro za 50zł??

czy lepiej dać do fachowca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Uważam że powinno starczyć jak coś to będziesz robił większe przerwy, aby zbiornik był duży do powietrza. Zrobiłem sprzęt do piaskowania ale poległ w gruzach bo sprężarka nie dała rady, ale sprzęt prosty i zdawał egzamin tylko ta sprężarka!!!


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piochu    8

Jeśli ktoś was chce zakładać nowe boczniki do przyczep to ich nie piaskujcie! Kuzyn kupił nowe boczniki do HL-ki i kiedy zaczął piaskować to zrobiły się dziury (materiał z którego są wykonane jest słabej jakości)


http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wueska    1

ja posiadam taką lancę do piaskwania do myjki i powiem wam że lipa na kółkachżeby uzyskać czysty biały metal trzeba naprawdę długo czyścić jedno miejsce . ja to kupiłem i teraz leży :P . (jak by co mogę sprzedać pisać na Pw) ale osobiście nie polecam :) jak macie jakieś pytania to walcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

kolega kiedys miał cos podobnego i mowil ze dosc mocna lipa, bardzo szybko wycierały się dysze i pozniej nie dało się robić, poza tym ponoc to wymaga sprawnego (duzego) kompresora


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj