Zaloguj się, aby obserwować  
farmerak

Niestety technikum samochodowe

Polecane posty

farmerak    0

Witam was chce sie wam zwierzyć wam z mojej sprawy jak każdy, który teraz wybiera sie do wymarzonego technikum i ja też od wczoraj miałem jak wy wszyscy co się jeszcze uczą do technikum mechanizacji rolnictwa, ale cóż za mało osób było na ten kierunek. Wcześniej powiedziano mi i kolegom, że będą złączone klasy i cóż część z drugiego kierunku przepisała się na inny kierunek i dyrektor szkoły przypisał nas do klasy technikum samochodowe. Sam byłem zrozpaczony tą decyzją, bo szukałem w innych technikach tego kierunku do ką miałem zapewniony transport, ale nie było. Teraz co mi jedyne zostało to uczyć się w tym technikum o takim kierunku i po skończeniu zapisać się do szkoły rolniczej (zaocznie) na 2 lata.Czy spotkała was taka sytuacja???


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianTDD    24

niestety tez miałem taki dylemat wczesniej w szkole roniczej byl taki kierunek jak machanizacja rolnictaw jednak ok 3 lat temu szkola przeształcila sie w szkole przyrodnicze i poszłem do technikum samochodowego na kierunek technik pojazdów samochodowych ale teraz nie żałuje decyzji po technikum pojde na zaoczne i dwa zawody w kieszeni POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachles    0

o kurcze jak by mi tak zrobili to bym ich chyba powybijał ;) no ale nic ja też w tym roku jak szukałem technikum to chciałem iść na technika mechanizacji rolnictwa no ale jak pech to na całego okazało się że w mojejokolicy jest tylko jedno technikum z takim profilem i to niedość że bardzo zły dojazd to i jeszcze poźiom poraszka . Więc poszedłem do technikum samochodowego i jak narazie git i nie żałuje tej decyzji bo papierek z zawodem zawsze się przyda a ja to i tak mam zamiar albo załapać się gdzieś jako kierowca ( ciągnika , kombajnu ) albo gospodażyć z ojcem , chyba że by mi jeszcze coś po drodze do głowy strzeliło i poszedł bym na studia na SGGW na kierunek mechanizacji rolnictwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

mam ten sam problem poszedłem do technikum na mechanika samochodowego a teraz tego żałuję i teraz tylko chodzę tak aby skończyc je i idę do zaocznego technikum rolniczego tylko tam trzeba mieć wykształcenie średnie więc to technikum muszę skończyć

Edytowano przez tommy66692
żałuję a nie żałóję

Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

A ja na Twoim miejscu kolego @farmerak nie narzekał bym tak bo ja widzę w tym kilka plusów ;) Skończysz to technikum i będziesz umiał sobie sam wszystko naładować w maszynach i sam będziesz mógł otworzyć warsztat i prowadzić gospodarstwo.

 

Wiem że technikum mechanizacji rolnictwa było by jeszcze lepsze ale skoro nie ma to trudno-szkoła jak każda inna we wszystkich trzeba chodzić na lekcje i "coś" tam się uczyć :)

Są różne kursy dla rolnikow wiec nie ma co płakać tylko chodzić i jakoś to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Sam chodzwe to zasadniczej szkoły zawodowej a kierunek to mechanik pojazdów samochodowych też chciałem iść to TR ale pujde zaocznie i 2 zawody skończe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście teraz się uczę pierwszy rok w Technikum samochodowym, na profilu Technik pojazdów Samochodowych i też chciałem do szkoły rolniczej, ale niestety nie miałem bardzo perspektyw na przyszłość... Chociaż na samochodach nie bardzo się znam to zamierzam skończyć tą szkołę i pójść na studia rolnicze zaocznie i tak jak większość osób mieć 2 zawody w kieszeni.


Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tobiasz912    1

Ja też chodzę do technikum, o profilu Technik Pojazdów Samochodowych i nie narzekam. ;) Przynajmniej ta praca zawsze będzie, bo samochodów ciągle przybywa i zawsze się będą psuły. Tak moi nauczyciele mi mówią :)


Praca rolnika godna jest szacunku !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachles    0

podejście identyczne jak mojego taty ja poszedłem do technikum samochodowego ale nie zamierzam przynajmniej narazie pracować w tym zawodzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerak    0

Później mi tak powiedzieli, że mogę iść po technikum na 2 letnia rolnicza zaocznie to już bylem zadowolony. Nawet rodzice mi tak powiedzieli , że lepiej mieć 2 , skończysz technikum samochodowe zrobisz dyplom, a potem na 2 letnia rolnicza i też technika rolnika zrobisz i czlowiek po fachu będziesz :)


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

ja chcialem isc do technikum agrobiznesu ale niestey sila wyzsza (ojciec ) dal mi do zrozumienia ze mam dwie szkoły do wyboru technikum geodezyjne i lesne to wybralem to drugie ...


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

No ja poszedłem do LO ale żałuje-teraz nawet nie brał bym pod uwagę ogolniaka, wybierałbym pomiędzy Technikum Rolniczym/Agrobiznesu a Technikum Elektrycznym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

to sie przenies lepiej teraz bo potem juz nie da rady bo nie nadrobisz z zawodowych ...


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
men0410    0

Można po techniukum samochodowym iść na jakieś studia rolnicze?


Ursus 1224, Ursus 1014, Ursus 914, Zetor 7211 i Ursus c360 na 150 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli zdasz maturę to możesz iść. Jeśli nie zdasz to pozostaje szkoła policealna(studium).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123

Od nowego roku nie będzie już szkół policealnych :P


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

Odświeżam temat, bo mam podobny problem zn w okolicy nie ma nic rolniczego i wolałem iść do mechanicznego bo zawsze ta wiedza się jakoś przyda no ale chciałbym dostawać dotacje i dopłaty no ale do tego jest wymagane rolnicze średnie wykształcenie, no więc będę musiał robić od nowa 4 lata technikum? A jeśli u mnie w okolicy nie ma to co? Zawodówka czy jak bo nie jestem pewien informacji z neta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj