rolnikbbr

John Deere 6430

Polecane posty

rolnikbbr    0

Witam

Mam pytanie.Jak myślicie, ile maksymalnie hektarów wszystkich gruntów ornych może obrobić JD 6430 (115KM,4cyl).

Może ktoś użytkuje taką maszynę? Piszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

No tak na około 100 hektarach spokojnie by sobie mógł śmigać... :P :P

 

Dużo zależy co masz zamiar hodować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

u mnied 130konny ciągnik niedna co robić na prawie 90ha mając bydło to 60-70ha trzode chlewną 100-150ha a samą produkcje roslinną do 200 ha da rade ja to podaję dla warunków jakie sa na moim terenie 4-6klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

znajomy lamborghini 1060 czyli105 km obrabia nim 100 ha i jest to jego jedyny ciagnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Ja mam słabszego 100 konnego 6320 i obrabiamy 120 ha + 3 mniejsze pomocnicze traktory.

 

Zależy też ile masz łąk itd. i ile osób ma nim jeździć, bo u mnie to praktycznie tylko ja jeżdże, dopiero od tego roku bracia troche w podorywkach ganiaja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Zależy też jaką produkcję prowadzisz i co masz posiane na polu. W moim przypadku jest inaczej, poniewaz wszystko mam obsiane zbożem i rzepakiem, wiec cała praca zbiega się w jednym ternimie (żniwa). Nie mam okopowych wiec nie mogę za bardzo rozłożyć pracy w czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

ja mam 120 konny przy 52 ha (45 ornego) i powiem że wiele sie nie narobi, sieje się max 30 ha ozimin, orka zimowa praktycznie odpadła ze względu na poplony które i tak traktuje gruberem więc praca zajmuje mniej czasu...

 

popieram tak jak wyżej 100 ha obrobi spokojnie


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

ja tak jak koledzy wyżej uważam że na 100-120 ha starczy bez problemu. Mam 120 konny ciągnik na 70 ha i robi w roku około 300 mth, więc za dużo nie pracuje, a wykonuje wszystkie prace w polu, oprócz oprysków.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    892

Sąsiad ma ciągnik o 10 km mocniejszy na 200ha. Obrabia się tym no i jeszcze 2x C360 i U902. Nie mają hodowli, ciągnik chodzi właściwie w transporcie i agregacie czyli się nienarobi, tylko w tych okresach troche dłuzej popracuje.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
A 6330 dalby spokojnie rade z 4 obracana i walem campbella??

 

Zależy ile waży pług jaka odległość słupicy od słupicy i jaka wielka skiba. Mój 6320 w 4 Kvernelanda 50 cm skiba z bezstopniowa zmiana szerokości bez wału ma co robić ;) Jeśli do wału to stawiałbym na coś od 6630 w góre. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4
Zależy ile waży pług jaka odległość słupicy od słupicy i jaka wielka skiba. Mój 6320 w 4 Kvernelanda 50 cm skiba z bezstopniowa zmiana szerokości bez wału ma co robić ;) Jeśli do wału to stawiałbym na coś od 6630 w góre. :D

4x45 szerokosc. No tylko,ze n wiekszego to nie dostane pewnie zwrotu z PROW:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r10tomek    0

Dostaniesz dostaniesz tylko musisz dobrze uzasadnić dlaczego taki duży ciągnik Ci potrzebny ja też szykuje sie na całą pule z PROWU i na 6630 Premium z AP :D pozdro ;)

Aha ja mam swojego 30ha i 20 ha dzierżawy i uzasadnienie napisze i na 99% dostane tylko trzeba dobrego kolesia od wniosku!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4
Dostaniesz dostaniesz tylko musisz dobrze uzasadnić dlaczego taki duży ciągnik Ci potrzebny ja też szykuje sie na całą pule z PROWU i na 6630 Premium z AP :D pozdro ;)

Aha ja mam swojego 30ha i 20 ha dzierżawy i uzasadnienie napisze i na 99% dostane tylko trzeba dobrego kolesia od wniosku!!

Tylko w PROWIE ma podobno byc tak,ze uzasadnienie nie duzo da,gdyz maja byc takie ,,widelki" w zaleznosci ile masz ESU tyle konny mozesz miec ciagnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
Dostaniesz dostaniesz tylko musisz dobrze uzasadnić dlaczego taki duży ciągnik Ci potrzebny ja też szykuje sie na całą pule z PROWU i na 6630 Premium z AP :D pozdro :(

Aha ja mam swojego 30ha i 20 ha dzierżawy i uzasadnienie napisze i na 99% dostane tylko trzeba dobrego kolesia od wniosku!!

 

I co Ty takim traktorem bedziesz robił na tylu ha. Nie sztuka kupić traktor, ale maszyny towarzyszące i utrzymanie takiego byczka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r10tomek    0

Taki ciągnik będzie mi potrzebny ponieważ chce jeszcze kupić przyczepę samozbierającą Pottingera a do tej potrzebna jest moc 125 km. A o co chodzi z tymi widełkami jak to jest ?? To ja jaki bym mógł dostać największy ciągnik według Was ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Pottinger ma przyczepy do traktorów od 85 koni. Już 100 konna 4 cylindrówką byś niezle nawojował. U mnie na 120 ha chodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DjKrak    0
I co Ty takim traktorem bedziesz robił na tylu ha. Nie sztuka kupić traktor, ale maszyny towarzyszące i utrzymanie takiego byczka ;)

Robert ma racje. Kupisz taki ciagnik, kase wydasz, a maszyny tez do niego sa potrzebne. Sam ciagnik nie obrobi. na taki areal to wystarczyl by Ci 6330 z PQ plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
longerbycz    2
znajomy lamborghini 1060 czyli105 km obrabia nim 100 ha i jest to jego jedyny ciagnik

to nieźle u mnie jest zts 16245, C-360, ursus 3512 i zetor 5320 i mam 60 ha bez żadnej hodowli....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seb@    0

A co byście mi doradzili na 50 ha. hodowla prosiaków czyli głównie zboża, i trochę buraków i kartofelków. Ma to być główny ciągnik w gospodarstwie. Ma współpracowac z agregatem uprawowo-siewnym więc chyba 120 km to minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Ja mam MTZ;a 90km i smigam nim bez problemu z agregatem upr.siew. 2,7. kiedys z pozyczonym 3,0m do tego plug zagonowy Unia TUR 4+1.


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4
Ja mam MTZ;a 90km i smigam nim bez problemu z agregatem upr.siew. 2,7. kiedys z pozyczonym 3,0m do tego plug zagonowy Unia TUR 4+1.

Z tym plugiem dajesz rade?? Jakie masz ziemie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Johny7430
      Witam, mam problem z ciągnikiem JD 7430 po wyskoczeniu komunikatu ecu 84.31 "ograniczona prędkość drogowa" traktor przestaje jechać po usunięciu komunikatu traktor pracuje dalej lecz po kilku minutach jest to samo. Proszę o pomoc.
    • Przez ejczbio
      Witam, mam pytanie chyba bardziej do serwisantów, ale może i nie tylko. Chciałbym wyłączyć włączanie przedniego napędu przy wciskaniu hamulca, ponieważ uważam to za najbardziej debilny patent w moim ciągniku (6230) Wg. mnie to powinno działać dopiero przy prędkościach większych niż 10km/h W sumie nie mam pojęcia jak to rozwiązać, czy wpiąć się gdzieś w układ elektryczny, np. za czujnikiem który jest odpowiedzialny za włączenie napędu po wciśnięciu hamulca i zastosować włącznik ON/OFF?
      Jak myślicie, da się coś z tym zrobić?
    • Przez Omniq
      Witam,
      Posiadam instrukcję serwisową do JD 7430 i 7530 Premium. Instrukcja w języku angielskim w formacie PDF, nie skan książek tylko porządny pdf. Mogę się podzielić gdyby ktoś potrzebował
       

    • Przez dawwro03
      Wita mam problem z tls-em w john deere 6430. Dokładnie chodzi  o to że po odpaleniu traktora gdy oś chce wrócić do swojej wysokości nie podnosi płynnie tylko szarpie ( jest ustawione na auto), ale da się sterować wszystkimi jej funkcjami ( auto, max, manual). Jednak po jakimś czasie wyskoczy błąd- TSC 523976.04 i wtedy nie da się ustawiać między tymi funkcjami. Gdy traktor się zgasi i odpali na nowo wszystko jest znowu ok ( oprócz szarpania tlsem) ale błąd za chwilę znów wyskoczy i nic nie da się ustawić. Traktor mam od niedawna więc nie za bardzo wiem od czego mam zacząć szukać dla tego piszę tu. Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi.


    • Przez dawwro03
      Witam mam problem w ciągniku john deere 6430 premium z tlsem. Dokładnie chodzi o to że zaraz po odpaleniu ciągniku gdy oś ustawia się do swojego poziomu( jest ustawione na auto) nie podnosi płynnie ale mocno szarpie ale da się przełączać między funkcjami( auto, max, manual) i na wszystko reaguje ale zawsze szarpie. po jakimś czasie wyskakuje błąd ( TSC 523976.04) i już nie da się nic zrobić to znaczy przełączać miedzy tymi funkcjami. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu traktora wszystko jest ok oprócz szarpania, ale po jakimś czasie znów to samo. Traktor mam od nie dawna więc nie za bardzo wiem co by mogło być problemem. Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi. 

      20240308_170545[1].heic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj