rolnikbbr

John Deere 6430

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rafalkom555    13

no to jaka jest różnica w wadze tych ciągników? długość jaka? ;)

opony myślę że o takich samych szerokościach wybierze, co do stabilności to przód dociążyć i ok, ale ten 6430 to też nie jest taki malutki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Na początek należałoby się dowiedzieć, czy te 80ha to wszystko orne, czy są np jakieś użytki zielone. Druga sprawa- kolega pisze, że ma to być ciągnik główny, ale czy tylko będzie to koń pociągowy do ciężkich robót? Pisze, że ma chodzić też w rozsiewaczu, tak więc uważam że będzie to bardziej maszyna uniwersalna czyli do wszystkiego.

Uważam, że w 80ha 6430 spokojnie sobie poradzi. Jak dobrze pamiętam to kolega @robertbara na 110ha (no chyba, że dokupił ;)) i obrabia to 6320. Ja swojego czasu kupowałem Ursusa 4514 (66KM) na 25ha, a obecnie jest 40ha i jakoś nie ma problemów z ogarnięciem tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    12

Witam. Posiadam takiego JD:) jezeli masz wiecej funduszy i ciagnik ma byc tylko do pola i transportu to mozna wziac 6 cylindrow:) osobiscie uwazam ze na JD 6430 100ha to nic:) moj wazy z obcianikiem 6,5 t wiec mozna zaczepic juz spore narzedzia bez obaw:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Jest rozwiązanie które może zadowolić każdego.

 

6534 silnik 4-cylindrowy o mocy 130 kM zamontowany na podwoziu od serii sześcicylindrowej.

Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaciejP    0

Ja też jestem za 6 cylindrowym 6530 lub 6630 będzie on dynamiczny podczas pracy niż 4 cylindrowiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    12

Ogolnie to trzeba sie zastanowic do czego ciagnik jest podtrzebny, jesli uniwersalny to 4, jesli to ciezszych prac(pole,transport) to 6 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syty    0

ja też bym myślał raczej nad 6 cylindrami na te ha i zapinał bym wtedy tylko do pługa i agregatu uprawowo-siewnego. a pryskanie i nawozy zostawił dla jakiegoś mniejszego jakiego pewnie posiadasz.

Na 40 ha które obrabiam mam zamiar kupić coś 6 cylindrów i agregat ze sprzęgiem do mojego siewnika 3m. Powodem jest pogoda. Przez deszcze nie dałem rady w tym roku zasiać 5ha rzepaku a już miałem zaorane i nawóz rozsiany. Zasiałem 17 z 22ha planowanych. Poza tym jeśli ktoś ma się zamiar rozwijać powinien inwestować w większy sprzęt oczywiście nie przesadzając bo zbyt duży traktor może spowodować to że posiadane maszyny będą zbyt małe i trzeba wtedy inwestować kolejne pieniądze w maszyny które nie są tanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojo5620x    3

6530 produkują widziałem tydzień temu stał w Łomży, czyli coś tam robią ;)


C330M
John Deere 5620
John Deere 6430

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
6530 produkują widziałem tydzień temu stał w Łomży' date=' czyli coś tam robią

[/quote']

 

Może jeszcze są ostatnie sztuki wyprodukowane przed zmianami, które nie zostały sprzedane ale na pewno jak chcesz teraz zamówić to nie dostaniesz takiego tylko 6534...

 

Ps. trochę szkoda, że brak 6 cylindrów w przedziale mocy 115-125 KM u John Deere... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1111    2

Witam

Posiadam JOHN DEERE 6430 y turem i mam pytanko jakie mogę do niego maszyny zapinać i jaki plug ile pociągnie obracanych a ile zwykłych i jakie polecacie

Połączone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam,

Też mamy JD 6430 i ciągamy nim

-- rozrzutnik obornika JOSKIN SIROKO 11t

-- agregat uprawowo-siewny KUHN INTEGRA GII 3m,(bierny)

-- przyczepa METAL TECH 12t

-- przyczepa (---) 10t

-- prasa SIPMA z-279/1 (ale bedzie zmieniona bo dostaje od jelenia)

-- pług 4x45 zagonowy

-- talerzówka UNIA CUT 2.8m ale jest do niego za mała (kupiona była do pronara 82sa)

 

jak narazie to tyle chyba że coś zapomniałem to dopisze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

ja bym do tego janka założył ług 4*40 obrotowy+pacomat lub jakiś wał, grubera 3 m i uprawowo siewny też 3 metry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas323    2

Masz ciągnik i nie wiesz co do niego podczepić puknij się może w głowę i nie zaśmiecaj forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak czytam takie tematy to nie wiem czy sie śmiać czy płakać ludzie co to w ogóle za pytanie? to co kupiłeś ciągnik i ie wiesz co nim masz ciągnąć czy masz ls i nie wiesz co mozesz zapiąć?:D albo lepiej z 30-tki przesiadł sie na jh tylko zapomniał ze maszyn nie ma:D zal.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1111    2

a właśnie że mam jelonka i maszyny pług 4 obracany i inne tylko chodzi mi o to jakie by on mógł zwykły pociągnąć ile skib czy by się nie lepiej opłacało a w ls zapinasz co chcesz do czego chcesz

 

kalus77

mam pytanko a ty kiedy brałeś tego swojego jd i chyba widzę ze zdjęcia że od Małolepszego mam racje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak od małolepszego- ale to ostatnia maszyna którą od niego wziołem. Następne maszyny będą najpredzej z GRAVID'U bo do innych dealerów mam daleko ;)

Brałem go pod koniec wakacji 2008 ale wtedy euro było po 3.25 (czy coś blisko tego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1111    2

no trochę go już zdążyłem poznać a ty czemu nie chcesz od niego a tak w ogóle czy da się zwiększyć moc mojego jd 6430 bo słyszałem o jakiś urządzeniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Tak możesz zwiększyć moc w 6430 o jakieś 30KM polecam 44tuning.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1111    2

no fajna sprawa z tego co widzę tylko jaka była by cena takiego urządzenia i czy można by takie coś wykonać w okresie gwarancji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Omniq
      Witam,
      Posiadam instrukcję serwisową do JD 7430 i 7530 Premium. Instrukcja w języku angielskim w formacie PDF, nie skan książek tylko porządny pdf. Mogę się podzielić gdyby ktoś potrzebował
       

    • Przez Johny7430
      Witam, mam problem z ciągnikiem JD 7430 po wyskoczeniu komunikatu ecu 84.31 "ograniczona prędkość drogowa" traktor przestaje jechać po usunięciu komunikatu traktor pracuje dalej lecz po kilku minutach jest to samo. Proszę o pomoc.
    • Przez ejczbio
      Witam, mam pytanie chyba bardziej do serwisantów, ale może i nie tylko. Chciałbym wyłączyć włączanie przedniego napędu przy wciskaniu hamulca, ponieważ uważam to za najbardziej debilny patent w moim ciągniku (6230) Wg. mnie to powinno działać dopiero przy prędkościach większych niż 10km/h W sumie nie mam pojęcia jak to rozwiązać, czy wpiąć się gdzieś w układ elektryczny, np. za czujnikiem który jest odpowiedzialny za włączenie napędu po wciśnięciu hamulca i zastosować włącznik ON/OFF?
      Jak myślicie, da się coś z tym zrobić?
    • Przez dawwro03
      Wita mam problem z tls-em w john deere 6430. Dokładnie chodzi  o to że po odpaleniu traktora gdy oś chce wrócić do swojej wysokości nie podnosi płynnie tylko szarpie ( jest ustawione na auto), ale da się sterować wszystkimi jej funkcjami ( auto, max, manual). Jednak po jakimś czasie wyskoczy błąd- TSC 523976.04 i wtedy nie da się ustawiać między tymi funkcjami. Gdy traktor się zgasi i odpali na nowo wszystko jest znowu ok ( oprócz szarpania tlsem) ale błąd za chwilę znów wyskoczy i nic nie da się ustawić. Traktor mam od niedawna więc nie za bardzo wiem od czego mam zacząć szukać dla tego piszę tu. Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi.


    • Przez dawwro03
      Witam mam problem w ciągniku john deere 6430 premium z tlsem. Dokładnie chodzi o to że zaraz po odpaleniu ciągniku gdy oś ustawia się do swojego poziomu( jest ustawione na auto) nie podnosi płynnie ale mocno szarpie ale da się przełączać między funkcjami( auto, max, manual) i na wszystko reaguje ale zawsze szarpie. po jakimś czasie wyskakuje błąd ( TSC 523976.04) i już nie da się nic zrobić to znaczy przełączać miedzy tymi funkcjami. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu traktora wszystko jest ok oprócz szarpania, ale po jakimś czasie znów to samo. Traktor mam od nie dawna więc nie za bardzo wiem co by mogło być problemem. Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi. 

      20240308_170545[1].heic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj