inginio

Przeróbka prasy-hydrauliczny dyszel tylko jak???

Polecane posty

inginio    0

Witam!Mam prase claas markant 60.Podbierak ma już hydrauliczny a siłownik jest na jeden waż a teraz chciałbym zrobić przeróbke i dyszel zrobić też na hydraulice tylko niewiem jak jedno z drugim pogodzić tzn chodzi mi o podłaczenie przewodów pod ciądnik bo właściwie mam tylko jedno wyjście w traktorze i powrót.Myślałem o tym aby zastosować jakoś tylko jeden wąż zasilający i gdzieś w niego wpiąć rozdzielacz tylko jaki?Jeśli ktoś miał z czymś takim do czynienia to prosze o pomoc lub jeśli to możliwe o podesłanie fotek.Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

może trójnik z zaworem?opuścisz podbieracz zamkniesz i będziesz sterował zaczepem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Nie trzeba , może na raz opuścić , i utworzy dyszel, na raz , tylko wystarczy zrobić trujnik , nawet nie musi być zaworu , i tylko za jednym popchnięciem wajchy to zrobi , bo jak wypełni się komora od otwierania zaczepu , to reszta oleju pujdzie na podbierak , i również go opuści . Ja sprubuje zrobić to w paincie .

 

ED : wszystko narysowałem , ale nie wiem gdzie to dodać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inginio    0

Wstaw to jako fotke.Problem jest taki że chciałbym indywidulnie sterować tym i tym ponieważ na polu czasami są bruzdy itd.a pobierak podnosi się do góry wtedy gdy siłownik nabiera olej więc jest odwrotniej jak myślicie.Wstaw jakoś ten rysunek jak dasz rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inginio    0

Dzięki za link.Jednak chyba wolałbym zrobić to jakoś na rozdzielaczu aby jedno niezależnie chodziło wzgledem drugiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotereK    0

A o jakim sterowaniu myślisz? Elektrycznym czy mechanicznym? Masz do podbieraka już rozdzielacz? czy chcesz dwa oddzielne zamontować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

a nie lepiej wstawic rozdzielacz od sipmy farma II?? ja mam taki w sipmie i tylko bys sobie w ciagniku sterowal i zadnych trojnikow nie musisz stosowac tylko sobie zawsze cwignie przelaczy na podbierak lub dyszel i podnosisz. jak co to moge fote zrobic ale jak juz to dopiero jutro po poludniu bym wstawil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inginio    0

Niemam rozdzielacza.Jak narazie jest tylko siłownik do podbieraka na jeden wąż pod wywrot i to wszystko,a całkiem fajnie to funkcjonuje.HENIUS91 jak będziesz mógł to bardzo bym Cie prosił o wstawienie fotek jutro.Tylko jeśli to możliwe to zrób fotki na mocowanie siłownika przy dyszlu oraz cały rozdzielacz z przewodami.Z góry wielkie dzięki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inginio    0

A może by tak coś takiego automatyczny dyszel bo głównie to chodzi o to aby nie wychodzić z traktoru i nie tracić zbednego czasu biegając wokół ciągnika i prasy.Zobaczcie wszystkie fotki które są(dyszel i blokade koła).Pomysł dibry tylko ma pewne obawy że przy dyszlu ten elektormagnes może nie dać sobie rady gdy np. na sworzeć blokujący będzie ostro napierał zaczep, ale to może wystarczy szarpnąć i puści.Pomysł napewno o wiele,wiele tańszy niż hydraulika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inginio    0

Masz racje zle zrozumiałem.Myślałem że do kostki zakładałeś taki.Byłem dziś w jednym sklepie u siebie z hydruliką siłową i za zwykły dwusekcyjny rozdzielacz chcą około 500zł to sporo ale podejrzewam że gdzieś używke można dostać za 150zł tak średnio.A co sądzisz(sądzicie) o tym dyszlu na elektromagnes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj