Skocz do zawartości
inginio

Przeróbka prasy-hydrauliczny dyszel tylko jak???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
inginio    0

Witam!Mam prase claas markant 60.Podbierak ma już hydrauliczny a siłownik jest na jeden waż a teraz chciałbym zrobić przeróbke i dyszel zrobić też na hydraulice tylko niewiem jak jedno z drugim pogodzić tzn chodzi mi o podłaczenie przewodów pod ciądnik bo właściwie mam tylko jedno wyjście w traktorze i powrót.Myślałem o tym aby zastosować jakoś tylko jeden wąż zasilający i gdzieś w niego wpiąć rozdzielacz tylko jaki?Jeśli ktoś miał z czymś takim do czynienia to prosze o pomoc lub jeśli to możliwe o podesłanie fotek.Z góry dziękuje.

ariss    2

może trójnik z zaworem?opuścisz podbieracz zamkniesz i będziesz sterował zaczepem

Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

endrju00711    11

Nie trzeba , może na raz opuścić , i utworzy dyszel, na raz , tylko wystarczy zrobić trujnik , nawet nie musi być zaworu , i tylko za jednym popchnięciem wajchy to zrobi , bo jak wypełni się komora od otwierania zaczepu , to reszta oleju pujdzie na podbierak , i również go opuści . Ja sprubuje zrobić to w paincie .

ED : wszystko narysowałem , ale nie wiem gdzie to dodać ?

Wiadomość z agroFakt.pl

inginio    0

Wstaw to jako fotke.Problem jest taki że chciałbym indywidulnie sterować tym i tym ponieważ na polu czasami są bruzdy itd.a pobierak podnosi się do góry wtedy gdy siłownik nabiera olej więc jest odwrotniej jak myślicie.Wstaw jakoś ten rysunek jak dasz rade.

inginio    0

Dzięki za link.Jednak chyba wolałbym zrobić to jakoś na rozdzielaczu aby jedno niezależnie chodziło wzgledem drugiego.

PiotereK    0

A o jakim sterowaniu myślisz? Elektrycznym czy mechanicznym? Masz do podbieraka już rozdzielacz? czy chcesz dwa oddzielne zamontować?

Henius91    610

a nie lepiej wstawic rozdzielacz od sipmy farma II?? ja mam taki w sipmie i tylko bys sobie w ciagniku sterowal i zadnych trojnikow nie musisz stosowac tylko sobie zawsze cwignie przelaczy na podbierak lub dyszel i podnosisz. jak co to moge fote zrobic ale jak juz to dopiero jutro po poludniu bym wstawil.

"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Your Working Machine

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

inginio    0

Niemam rozdzielacza.Jak narazie jest tylko siłownik do podbieraka na jeden wąż pod wywrot i to wszystko,a całkiem fajnie to funkcjonuje.HENIUS91 jak będziesz mógł to bardzo bym Cie prosił o wstawienie fotek jutro.Tylko jeśli to możliwe to zrób fotki na mocowanie siłownika przy dyszlu oraz cały rozdzielacz z przewodami.Z góry wielkie dzięki!!!

inginio    0

A może by tak coś takiego automatyczny dyszel bo głównie to chodzi o to aby nie wychodzić z traktoru i nie tracić zbednego czasu biegając wokół ciągnika i prasy.Zobaczcie wszystkie fotki które są(dyszel i blokade koła).Pomysł dibry tylko ma pewne obawy że przy dyszlu ten elektormagnes może nie dać sobie rady gdy np. na sworzeć blokujący będzie ostro napierał zaczep, ale to może wystarczy szarpnąć i puści.Pomysł napewno o wiele,wiele tańszy niż hydraulika.

Henius91    610

@iginio chyba mnie zle zrozumiales. ja mam przy sipmie farma II taki rozdzielacz (prasa rolujaca) ale powinien pasowac do tego pomyslu o ktorym myslisz. tylko nie wiem gdzie bys mogl go dostac.

"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Your Working Machine

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

inginio    0

Masz racje zle zrozumiałem.Myślałem że do kostki zakładałeś taki.Byłem dziś w jednym sklepie u siebie z hydruliką siłową i za zwykły dwusekcyjny rozdzielacz chcą około 500zł to sporo ale podejrzewam że gdzieś używke można dostać za 150zł tak średnio.A co sądzisz(sądzicie) o tym dyszlu na elektromagnes?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez GBartek
      Witam.
      Mam problem jak w temacie.
      Wie ktoś jakie wymiary ma podajnik/drabinka/sanki do kostek do prasy Sipma z224 ?
      Chciałbym kupić jednak nie mam pewności czy dam radę przewieść do VW Transporterem T5
      Z góry dziękuję.
    • Przez vinterfugler
      Witam,
      Dawniej można było kupić takie maszyny jak np. McHale 995 LM. Obecnie można coś dostać, ale do małych balotów, nie do kostek. A ja właśnie małe kostki z lucerny potrzebuję produkować... Orientujecie się, którzy producenci produkują nadal/mają w ofercie prasowijarki lub owijarki do małych kostek? Szukam nawet używek.
      Pozdrawiam,
      Marcin
    • Przez Marcinek178
      Panowie prasę posiadam od niedawna, chciałem ją dziś wypróbować no i problem od razu powstał. Mianowicie nie wiąże mi kostek z prawej strony tzn. niby wszystko dobrze, ale gdy wiązka jest już na wylocie to obcina ten prawy sznurek. niby znajomy próbował coś regulować w aparacie ale nic nie pomogło. W czym może tkwić problem i jak go zdiagnozować. Nie znam sie na prasach więc proszę o wyrozumiałość. Dodam że prasa jest z 1986 roku. aparaty wyglądają na oryginalne. Dziękuje wszystkim którzy mi pomogą.
    • Przez MF675ursus
      Posiadam sipmę Z224/1, pracuje ona z podajnikiem na przyczepę przez co prędkość pracy nie jest oszałamiająca, co powoduje "wypluwanie" materiału z podbieraka. Z tego co wiem Sipma jest wzorowana na prasach Deutz Fahr serii HD, które wyposażone są w "blachę", przytrzymującą materiał na podbieraku- film poniżej, nagrywane kalkulatorem:

Sprawdzi się takie rozwiązanie w rodzimej konstrukcji, czy to pic na wodę, i tak materiał z podbieraka przy wolnej jeździe będzie uciekał?
    • Przez roki342
      Witam ! 
      Mam problem z moją prasą - mianowicie jest to prasa Welger AP 41, a problem polega na tym, że jedna strona nie wiąże kostek. Podczas pracy zauważyłem, że sznurek ześlizguje się z chwytaka. Co zrobić ? W czym tkwi problem ? 
      Załączam zdjęcie aparatu wiążącego i mam na myśli chwytak zaznaczony zieloną kreską (zdjęcie z internetu, u mnie jest problem na lewym chwytaku).