Zaloguj się, aby obserwować  
coffey23

Siewnik Amazone

Polecane posty

coffey23    21

Witam czy ktoś naprawiał skrzynke wysiewu w siewniku amazone D7 ? Mam taki siewnik i coś jest nie tak bo sam się przestawia i oszukuje przy wysiewie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wueska    1

jeśli jest to skrzynia olejowa to w tej skrzyni nie ma się co psuć ;) oprócz tych łożysk które są na wałku wysiewającym i mają w sobie takie zapadki poruszające wałkiem. my przy kupowaniu sprawdzaliśmy tą skrzynkę : odkręcamy pokrywę, ustawiamy dźwignię regulacji na największy wysiew( chyba) i ktoś jak najmocniej przytrzymuje wałek między trybkami wysiewającymi a druga osoba rusza takimi metalowymi języczkami w skrzyni starając się obracać wałkiem jeśli zapadki w łożysku nie przeskakują to skrzynia musi być dobra. jeśli zapadki przeskakują to łożysko do wymiany :) nie wiem jak w innych rejonach polski ale na lubelszczyźnie jest z nimi cienko nawet bardzo cienko tak cienko że aż nie widać :) słyszałem że jeden kolo sprowadzał z niemiec po około 300zł sztuka , ale u nas tych siewników jest jeszcze mało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

Łożyska jednokierunkowe o odpowiednim wymiarze w cenie około 300 zł do zamowienia w sklepie z częściami. Jak skrzynka mocno wyeksploatowana to aluminiowe łopatki na wałku wysiewającym mogą być wytarte i ilość wysiewu będzie mniejsza od zadanej. Jak już siałeś tym siewnikiem to uszkodzenia łożysk poznasz po nieobsianych krótkich fragmentach pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Ktoś wie jaki olej idzie do tej skrzyni do D8mki? Oraz czy łancuszek napędowy to sie naciąga czy on się sam naciaga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

Była już chyba dyskusja na temat oleju w skrzyni. Częśc osob wypowiedziała sie ,że jest to zwykły przekładniowy, ja jednak uważam że jest to specjalny olej do przekładni z tworzywa sztucznego. Prawdopodobnie jakiś dodatek grafitu czy coś. U mnie łańcuszek napina sie poprzez przesunięcie licznika ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

dzieki no ja tez tak podejrzewalem ze chyba tym naciane:-D hehe a w instrukcji od D8 znalazłem że to GL 4 jest 80w hehe wiec chyba standard pewnie to tn sam idzie tu i tu dzieki wileki :-D pozdrawiam PS A jak by ktoś jeszcze wiedział jak przerobić scieżki z 24m na 9m ?:-D hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Witam wszystkich ktoś mógł by mi w prosty sposób wytłumaczyć jak działa w D8 rozłanczanie i złanczanie tych kółek do drobnych nasion a jak do zboża. Bo tam jest taki jakby klinek i to się przepycha jak przepchne do końca to kułko się kręci ale w pewnym momęci duże zblokuje się i do drbronych i do zboża kręcą się na raz. a jak w drugą to do drobnych się kręci a to duze to lata dookoła czy tak to działa? A ścieżki to działająw ten sposób że zatrzymują te tryby tak? a jak zatrzymuje tryb od drobnych nasion to go nei uszkodzi przypadkiem jakoś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1537

nie bo wlasnie to jest tak zrobione za ma zatrzymywac kolka do drobnych a zarazem do grubych nasion. do zyta mam narazie wylaczone. fajnie to zrobili z tym wylaczaniem, tylko sie sprezynki zdejmuje i tryby na dol. juz prawie zaczalem sie ale deszcz napadal i jest za mokro i sie znaczniki i kola oblepiaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

nie no spoko to i ja wiem jak ścieżki działają ale gożej mi idzie o to przestawianie rzepak/zboże jak to działa z przepychaniem tego klina? bo przepchne kręce kołem a gdzies tam jedno mi sięnie kręci dopiero po obrocie jednym moze 2uch zaczyna brać:/ dziwnie tak jakoś:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

kurcze amazone taki skomplikowany?

ja do wysiewu drobnych nasion zakładam inna zebatke i juz po sprawie,

chłopaki z kuhna swietnie rozwiazali regulacje


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

no to wiesz co nie jest taki skomplikowane i mam pewne przypuszczenia ale nikt mnie nie chce w nich utwierdzic:/ ehhh no tak twoj to super sprzet:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

e tam od razu super, taki sam jak twoj :lol: grunt zeby dokladnie sial to co chcemy posiac i zeby sie nie psul,


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1
nie no spoko to i ja wiem jak ścieżki działają ale gożej mi idzie o to przestawianie rzepak/zboże jak to działa z przepychaniem tego klina? bo przepchne kręce kołem a gdzies tam jedno mi sięnie kręci dopiero po obrocie jednym moze 2uch zaczyna brać:/ dziwnie tak jakoś:/

 

 

bo jak przepchniesz ten kołek to musi trafic na opór, a jest tylko jedno takie miejsce na obwodzie.... wiec jak zrobisz to w innym miejscu to kołek ciągnie za profil a nie za otwór do tego przeznaczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalm1978    1

Aby siać rzepak przepychasz bolec w prawą stronę i wystaje on z kółka do zboża , w momencie obracania koLek powinien oprzeć się o obudowę aparatu wysiewającego i przestać się kręcić

Natomiast w przypadku siania zboża bolec jest schowany (zablokowany) w kole do rzepaku i obraca się razem z nim tak jest w moim D7

 

Poczytaj instrukcję do Amazone AD http://www.agromix.agro.pl/index.php?optio...7&Itemid=16 aparaty wysiewające ustawienia oraz regulacje tak jak D8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1537

co do tych sciezek to sie pomylilem. te kolka napedzaja a nie zatrzymuja te roliki ktore nie maja wysiewac podczas wlaczonej sciezki. dzisiaj zasialem 6 ha zyta ale jutro musze od 6 rano zasiac jeszc ze 2 ha bo zaczynam kosic kuku i musze zdazyc. dobrze sie nim sieje no ale zobaczy sie jak wzejdzie. no i jednego czego mi brakuje to tego podestu. ciezko sie zboze sypie do skrzyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

no dobra spoko to juz coś wiem to teraz szybkie pytanie czy do siewu zboża to ten bolec musze przepchać w lewo tak aby weszedł w otwór tego koła do drobnych nasion? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj