Adamb91

Ile kosztuje dodatkowa skiba do pługa Grudziądzkiego?

Polecane posty

Adamb91    0

Witam!! Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje cała skiba (do przykręcenia) która by pasowała do pługa Unii Grudziądz 2 (do Ursusa C-330) ponieważ 2 skiby są akurat do orki a bym chciał kupić trzecią skibę do podorywki bo nie oplaca mi sie kupowac podorywacza z unii 5 skibowego do C-330. Bardzo proszę o pomoc ;)


Proszę oceniać w galerii moją przyczepę po remoncie kapitalnym ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danex89    16

My na wiosne daliśmy 250 zł za dokręcaną ramę i kompletny korpus.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Ile???????? 250 zł? ;) Ja dzisiaj byłem w składnicy maszyn to za kompletną dokrętkę (rama+słupica+odkładnica+lemiesz) krzyknęli mi 800 złotych brutto ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

U nas taka skiba kosztuje 700zł więc za tą cenę to już by chyba kupił pług podorywkowy(nie orientuje się w cenach) ale lepiej dołożyć bo za te pieniądze to za drogi interes i słabe wykonanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adamb91    0

hmm jestem ciekaw bo w kuj-pom (okolice Torunia) pług podorywkowy 5 z UG kosztuje najmniej 1,200 zł byłem oglądać nawet parę a wszystko w tych pługach było do wymiany piersi płuz lemiesze itd. a płacić 1,200 zł i dokładać jeszcze nie wiadomo ile pieniędzy to moim zdaniem bez sensu ;)


Proszę oceniać w galerii moją przyczepę po remoncie kapitalnym ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adamb91    0

OK szczewko pług nawet mi sie podoba ale na prawdę po taki pług jechać do tej miejscowości to trochę km jest tak jak mówiłem z kuj-pom są takie szroty że szok!

Oto jeden z przykładów ;)


Proszę oceniać w galerii moją przyczepę po remoncie kapitalnym ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danex89    16

Przepraszam panowie, nie dopisałem ze to używane było;) Nawet nie wiedziałem ze cos takiego można jeszcze nowe dokupić. Jeszcze raz sorki;)

 

pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Ja bym na twoim miejscu sprzedał ten dwu skibowy a kupił trzy i odkręcał jedną skibę do głębokiej orki.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13

u nas cały ten komplet kosztuje 700 zł koles mi powiedzial a my kupilismy sama rame bez skiby i dalismy 266 zł ale z innego sklepu


KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

u mnie na targu około 550zł dodatkowy korpus z ramą, ale trzeba zwracac uwagę jak jest wyprofilowana słupica, bo są dodatkowe skiby do tych nowych rzemieślniczych i są dodatkowe skiby do starych grudziądzkich, jak do starych grudziądzkich dokupisz dodatkową skibe taką jak do nowych pługów tzn słupica jest bardziej zadarta w ziemie że pług ma lepiej wchodzić w ziemię, to ciapkiem za chiny tym nie da ci sie orac tym bardziej podorywkę robic, fakt ciapek płyciutko 3x30 da rady ale pod warunkiem że te pługi będą w dobrym stanie a nie jakieś suwaki, a dodatkowy korpus to już nie to i raczej ciężko będzie się orało bo pługi same mająorac a tu będziesz tylko ustawiał cudował i mordował ciapera a przy tym przód na bruzdach podrywa i pompa sie nieźle męczy, a nie śmigasz podorywki na 5tce>? albo jakiśagregacik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adamb91    0

Ferdek07 raz po rzepaku robiłem kultywatorem + brony i wyszło bardzo ładnie a tak to pożyczam 5 skibowy od sąsiada ale co roku pożyczać to tak nie bardzo.... ;) A co do Mojego pługa UG 2 to jest on po remoncie nowe piersi lemiesze płuzy itd. ;)


Proszę oceniać w galerii moją przyczepę po remoncie kapitalnym ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adamb91    0

A więc PANOWIE dzwoniłem do sklepu z częściami w Toruniu i powiedzieli mi że dodatkowa kompletna skiba oprucz lemieszy do starych pługów UG 2 kosztuje 290 zł. Jutro jadę i kupuje ;)


Proszę oceniać w galerii moją przyczepę po remoncie kapitalnym ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

To jakaś tania tylko ciekawe jak z wykonaniem czy to nie jest jakieś made in china??

 

ps: nie pisz posta pod postem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszRol    0

Sam jestem ciekawy jak ta skiba wygląda ;) Ja mam do sprzedania pług 2 skibowy Grudziądz za 600 zł. bynamiej byś miał wszystko w orginale ;) ale się nie wtrącam...pozdro.


Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas to też kosztuje kupe kasy ale my zrobiliśmy tak kupiliśmy pług 2 skibowy za 250zł. odcieliśmy ostatnią skibe z ramą jeszcze tylko jakoś przymocować i będzie gotowy i jeszcze mam w zapasie jedną skibe :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Kamil14 i zrobiłeśbardzo dobrze, ja dokupiłem tylko ramę nawet wypuścił koleś za 200zł, co się okazało rama była od pługów bometu, przyspawanie tego a dokładniej spasowanie do starych 3jek to był cały dzien mierzenia, bo zupełnie inne wymaiary miał kształtownik, rama była reoche grubsza, a nawet kont jaki tworzyła rama na końcu był inny niż w starych pługach, mało tego rama grubsza to i obejmy od kółka nie pasowały i obejmy od tej ramy do ramy pługa nie pasowały, po przyspawaniu i 20 min orki zaczeło się to łamać więc zaj*bałem nakładki i przyspawałem wszystko na amen i już no i teraz się trzyma :D ale wraz z 2 cm mi uciekł i mógłby te 2 cm szerzej robić, mało tego stare 2jki i stre 3jki mają minimalnie inne słupice i żeby było równo musiałem pod 2 korpusy podłkładi dawać żeby wszystkie słupice były pod podobnym kontem ustrawione, a dokupując dodatkową skibę tam jest zupełnie inna słupica, dlatego nei polecam nikomu najlepiej poszukać orginalne i nie cudować :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafalGil92    0

A nieorjętujecie sie ile by kosztowało dostawienie 5 skiby do landsberga 4 skibowego obrotowego i czy wogóle taką część dostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu2005    5

Ja dzisiaj robiłem porządki i znalazłem kilka słupic - stan bardzo dobry (podejrzewam że nawet nówki, bo prawie rdzy niema a 12 lat na pewno leżały...)

Ale problem mam taki że nie wiem od jakich to modeli pługów - część ma na 3 otwory mocowanie do ramy, część na 2, a część na dokręcanym ramieniu.

Może jak dam jutro fotki to mi pomożecie to rozpoznać i wycenić za sztukę?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
    • Przez Morela15
      Czy wyceniał ktoś pługi? Jakie marki polecacie? Których nie polecacie? Chodzi mi głównie o 4 lub 5 skib.
    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Anioł123
      Witam co myślicie  o tym siewniki?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj