FilipTDi

Jaki ciągnik na 320ha

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
VWPASSATB6    0

Ale to niedokońca chodzi o to z tym wypasem. Wyposarzy się na maksa np. nowego same i co on będzie taki jak Fendt czy MF? Mam lambo na pełnym wypasie typu: tur, klima i te inne pierdółki za które dobrze bóliłem bo ciągnik nie kupuje się na rok. W tamtym porównaniu jak dobrze pamiętam były ciągniki różnych marek ale o tej samej mocy i zbliżonych parametrach technicznych- bezawaryjność ciągników też tam była a to chyba jest ważne. Nowy Belarus o mocy np. 80 km równa się nowe fendt 80 KM? Popatrzcie ile fendt zrobi a ile belarus i przecież taka sama moc. Wypas, dlaczego wy to chcecie aż tak mieć? Jak czegoś niema to sie niezepsuje. Wypas jest dobry i niedobry. Jak ja kupowałem ciągnik to jeździłem po ludziach, pytałem się, o opinie itp. każdy chwalił, a wyszło to co wyszło. Jestem niezadowolony i chętnie pozbyłbym się lambo. Lepiej kupić większy traktor bo niwadomo co kiedyś będzie, może powiększenie areału itp. Bez obrazy nie jeździliście fendtem i lambo więc niemacie porównania. Niebo a ziemia. Po co się wypowiadacie jak niemacie tych ciągników? Bić posty- nie sztuka. Czym się sugerujecie. Oglądaliście film na necie o JD i już tak pięknie, filmem czy gazetką się sugerować? Życie to nie film i całkiem inaczej jest w realu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

hehe kto tu się sugerował gazetami...

Jeździłem Fendt-em 916 z '01 roku MF 8240 i kilkunastoma innymi ciągnikami jednak te jakoś nieprzypadły mi do gustu.

Hmm jak ja bym miał kupić ciągnik to bym się nie pytał na jakimś forum tylko sprawdzał parametry typu moment obrotowy udźwig tylniego TUZ-u itp...

jeżeli chodzi o nowy ciągnik.


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominator80    0

Radziłbym kupić jd 7930 oczywiście to jest silny ciągnik ma około 185kmh kupić pługi 6-skibowe i jeden ciągnik np. 115kmh oczywiście z turem przednim a jakiś ciągnik może zetor to niech zostanie bo potrzebny jest jeden do wożenia przyczep

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VWPASSATB6    0

GSX nie rozumiem Ciebie. Ja nie sugeruje się gazetami. Czy uważasz że fendt czy MF ma gorsze parametry od JD? Podaj konkrety. Jaki przypadł Ci ciągnik do gustu? Belarus? Co niepodoba Ci się w Fendtcie czy MF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6441    2
ale to tez nie daje pelnego obrazu, rzadko kiedy ktos przyzna ze wybral zle (w wiekszosci przypadkow nie ma takich powodow), wiec ciezko jest wybrac ta najbardziej optymalna maszyne

może masz rację, ale dużo możemy się dowiedzieć a czasami zobaczyć maszynę w pracy i sami możemy ją ocenić, a co do gazet ktoś tu napisał o gazetach, z gazet to możemy sobie dane techniczne poczytać, też nie wszystko to prawda, piszą jedno a w praktyce wychodzi co innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4
Ale to niedokońca chodzi o to z tym wypasem. Wyposarzy się na maksa np. nowego same i co on będzie taki jak Fendt czy MF? Mam lambo na pełnym wypasie typu: tur, klima i te inne pierdółki za które dobrze bóliłem bo ciągnik nie kupuje się na rok. W tamtym porównaniu jak dobrze pamiętam były ciągniki różnych marek ale o tej samej mocy i zbliżonych parametrach technicznych- bezawaryjność ciągników też tam była a to chyba jest ważne. Nowy Belarus o mocy np. 80 km równa się nowe fendt 80 KM? Popatrzcie ile fendt zrobi a ile belarus i przecież taka sama moc. Wypas, dlaczego wy to chcecie aż tak mieć? Jak czegoś niema to sie niezepsuje. Wypas jest dobry i niedobry. Jak ja kupowałem ciągnik to jeździłem po ludziach, pytałem się, o opinie itp. każdy chwalił, a wyszło to co wyszło. Jestem niezadowolony i chętnie pozbyłbym się lambo. Lepiej kupić większy traktor bo niwadomo co kiedyś będzie, może powiększenie areału itp. Bez obrazy nie jeździliście fendtem i lambo więc niemacie porównania. Niebo a ziemia. Po co się wypowiadacie jak niemacie tych ciągników? Bić posty- nie sztuka. Czym się sugerujecie. Oglądaliście film na necie o JD i już tak pięknie, filmem czy gazetką się sugerować? Życie to nie film i całkiem inaczej jest w realu.

 

no to po co brać fendta z wypasem który sie bedzie psuł ( bo wiadomo że korbanek przywozi i sprzedaje to co na placu) skoro można kupić belarusa albo jeszcze lepiej...ursusa i spać spokojnie,nie martwiąc sie tym czy np. klima sie zepsuje czy nie...tak ci sie fendt podoba a nie wziołes pod uwage tego że ten wypas w fendtcie moze być lepiej wykonany niż w twoim lambo i sie żadko psuje.


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0
GSX nie rozumiem Ciebie. Ja nie sugeruje się gazetami. Czy uważasz że fendt czy MF ma gorsze parametry od JD? Podaj konkrety. Jaki przypadł Ci ciągnik do gustu? Belarus? Co niepodoba Ci się w Fendtcie czy MF?

 

W Fendzie nie podoba mi sie dżojstk jakoś tak naprane ma guzików i z początku ciężko się połapać MF może z tego powodu iż kolega nawet w nim EHR nieposiada.

Belarus jak by miał bezstopniówke itp...jak by posiadał oferte z tej ligi ciągników np 140 km. i korzystną oferte finansową to bym go kupił


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Czy uważasz że fendt czy MF ma gorsze parametry od JD? Podaj konkrety.

to moze ja podam konkrety: MF 6499 zgadnij ile wazy z pelnym obciazeniem??

to ja odpowiem bo ostatnio wazylem 7800 kg - zenada, a class mojego ojca 11200 kg jest roznica???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VWPASSATB6    0

GSX jak kupujesz nowy samochód to też musisz przyzwyczaic się do obsługi. Brzozak2 wiem że właśnie ten MF mało waży, ale czy ta masa jest tak potrzebna? Ważniejszy jest rozkład masy np. w jak w polu zachowuje się gwizdek 150 KM a jak zachowuje się zetor 150 KM? Konstruktor, mądry człowiek przewidział takią mase do MF i taka jest. A czym wy się sugeujecie. Mówiąc że nowy MF to dziadostwo itp. Skąd macie taką wiedze? Zdaje mi się że opieracie się na wiedzy innych posiadających te ciągniki i na gazetach. I teraz mam problem. Całe forum na mnie. Ktoś z nas jednak musi miec racje. Skąd możecie poleciac chłopakowi jakiegoś JD jeśli nie posiadacie o nim wiedzy, znacie go tylko ze strony JD i katalogów a może to bubel dany model to bubel. Zawsze znajduje się w stadzie owiec czarna owca. Niech ktoś mi mojego posta mądrze odpowie. Jetem ciekawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Może mieć nawet 50 na 50 ale co tego że rozkład będzie idealny, moc duża ale nei pociągnie dużej maszyny bo będzie się ślizgał ?

 

Jak myślisz co będzie się w ciężkiej orce spisywać fendt 312 czy 712 ? Moc praktycznie identyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VWPASSATB6    0

Moje lambo premium 1060 nie ma nawet 8 ton. Brak obciągżników na kołach, są jednynie z przodu. Pług 5 skibowy unia, glina i nic nie kuca, nic się nie ślizga. I co? Ciągnik 106 KM i nawet niema 8 ton, a idzie w orce jak burza, żadnego poślizgu czy skręcania przednich kół. Do czego wy chcecie wykorzystać tą mase? Jak niesiecie na plecach pustaka to jest wam lżej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Twoje lambo chyba raczej wazy coś koło 4,5 tony. Co do noszenia pustaka na plecach to chyba nie rozumiesz o co chodzi z masą do uciągu. Jak myślisz po co niektórzy właściciele tylnonapędowych samochodów zimą wkładają worek cementu do bagażnika? Po to żeby samochód miał ciężej czy po to żeby koła się nie ślizgały ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

ale co ty porównujesz ciągnik 100km do ciągnika 250 km ? ciągnik który ma 250 km ma chodzić w 6,7-ce obrotowej i musi ważyć a 7 ton przy takiej mocy to jest po prostu NIC. dla porównania 8230 o podobnej mocy ma mase ponad 11 ton a 4 tony to pół MF-a, Fendt 924 vario waży ponad 10 ton. jak na 100 konny ciągnik to twój sporo waży ale na 250 km to dużo dużo dużo za mało...


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
Moje lambo premium 1060 nie ma nawet 8 ton. Brak obciągżników na kołach, są jednynie z przodu. Pług 5 skibowy unia, glina i nic nie kuca, nic się nie ślizga. I co? Ciągnik 106 KM i nawet niema 8 ton, a idzie w orce jak burza, żadnego poślizgu czy skręcania przednich kół. Do czego wy chcecie wykorzystać tą mase? Jak niesiecie na plecach pustaka to jest wam lżej?

 

To mój 100 konny JD waży z ładowaczem 5400 kg (sam 4900) i z 4 skibowym pługiem 2 m orki potrafi przykucnąć i to nieźle.

Fajnie że Ci się nie slizga, idzie jak burza i to w glinie, he he dobre. A jaka glębokość? ;)

 

Jak super napisałeś że nie ma nawet 8 ton, ciagniki mające niekiedy 140 koni nie mają całych 8 ton

 

Co do ostaniego zdania to bez komentarza, zdejmij swojemu te obciażniki z przodu będzie miał lżej :):):);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Waga tego Lambo-http://konedata.net/Traktorit/LamborghiniPremium850.htm -niecałe osiem ton kolega napisał-no i jak widać miał rację ! ;)-dwa takie razem mają te osiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
A czym wy się sugeujecie. Mówiąc że nowy MF to dziadostwo itp. Skąd macie taką wiedze? Zdaje mi się że opieracie się na wiedzy innych posiadających te ciągniki i na gazetach. Skąd możecie poleciac chłopakowi jakiegoś JD jeśli nie posiadacie o nim wiedzy, znacie go tylko ze strony JD i katalogów a może to bubel dany model to bubel.

http://www.agrofoto.pl/forum/fragment-podw...image31864.html prosze oto twoje gazety ;)

chyba nie umiesz interpretowac wynikow testow przeprowadzonych przez gazete.
nie wiem jakim sposobem odwrociles role w tej rozmowie, ale gratuluje pomyslu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VWPASSATB6    0

Arek z tym pustakiem to chodzi mi o transport. Obciążniki z przodu są po to aby na jamach przód tak niepodskoczył, jak pług jest z tyłu. Ale coś wam powiem. Mam 2x1060 , bo taki areał co ja mam to trudno byłoby obrobic jednym. Ne lubie się chwalić. Bronie fendta bo morze go mam. Skąd ty możesz to wiedzieć, nie jestem chwalidu!! Znam pare osób z af, ale się nieprzyznaje, zachowam kamuflarz. Brzozak2 wogle nie rozumiem o co Ci chodzi w ostatnim poście. Jakiś link wkleiłeś, na którym są czyjeś JD i jeden MF. Dlaczego uwzieliście się na mnie? Powieccie mi fachowo w czym JD jest lepszy od Fendta. Dlaczego uważacie że fendt jest złym ciągnikiem i nie zasługuje na miano króla? Dodam tak na marginesie że w Topagar pisze że NH jest najwydajniejszym kombajnem na świecie i żeby nikt się ze mna nie kucił że claas pod tym względem jest lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

http://www.agrofoto.pl/forum/Fendt-naj-naj...zego-t1597.html

http://www.agrofoto.pl/forum/John-Deere-czy-Fendt-t834.html

 

poczytaj te tematy i bedziesz duzo widział co do porowania JD i fendt. Fendt nie zasługuje na miano króla bo nie odbiega od reszty na tyle żeby można go tak nazwac. bo teraz juz nie tylko oni mają bezstopniówke,elektronike i innych.


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer25    1

zalezy ile masz do wydania jesli ma byc to ciagnik nowy polecam PRONAR 7150

kolega ma i sprawuje sie super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
Arek z tym pustakiem to chodzi mi o transport. Obciążniki z przodu są po to aby na jamach przód tak niepodskoczył, jak pług jest z tyłu. Ale coś wam powiem. Mam 2x1060 , bo taki areał co ja mam to trudno byłoby obrobic jednym. Ne lubie się chwalić. Bronie fendta bo morze go mam. Skąd ty możesz to wiedzieć, nie jestem chwalidu!! Znam pare osób z af, ale się nieprzyznaje, zachowam kamuflarz. Brzozak2 wogle nie rozumiem o co Ci chodzi w ostatnim poście. Jakiś link wkleiłeś, na którym są czyjeś JD i jeden MF. Dlaczego uwzieliście się na mnie? Powieccie mi fachowo w czym JD jest lepszy od Fendta. Dlaczego uważacie że fendt jest złym ciągnikiem i nie zasługuje na miano króla? Dodam tak na marginesie że w Topagar pisze że NH jest najwydajniejszym kombajnem na świecie i żeby nikt się ze mna nie kucił że claas pod tym względem jest lepszy.

 

Tylko powiedz czy 300 konny ciągnik jest używany do transportu czy jednak do ciężkich prac polowych ? Nikt nie napisał, że fendty są gorsze od JD bo są to bardzo dobre ciągniki ale akurat te najmocniejsze Fendty uciągiem ustępują JD. Serie 600 i 500 napewno były królami w swoich latach ale teraz Fent nie oferuje chyba nic więcej niż konkurencja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0
GSX jak kupujesz nowy samochód to też musisz przyzwyczaic się do obsługi.

Aha nie wiedziałem ale skoro tak twierdzisz ;)

 

Całe forum na mnie. Ktoś z nas jednak musi miec racje.

Chyba jednak @zetor dał odpowiednie namiary na lekture

 

Skąd możecie poleciac chłopakowi jakiegoś JD jeśli nie posiadacie o nim wiedzy, znacie go tylko ze strony JD i katalogów a może to bubel dany model to bubel. Zawsze znajduje się w stadzie owiec czarna owca. Niech ktoś mi mojego posta mądrze odpowie. Jetem ciekawy.

 

Jednak po twojej wypowiedzi śmię twierdzić iż widziałeś tylko jak sąśad orał za miedzą...


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel11    21

mc cormick xtx200

 

Ostrzeżenie za post bez żadnego wyjaśnienia!!!

Edytowano przez robertbara

ZETOR FORTERRA 115 z ładowaczem czołowym
ZETOR PROXIMA 8441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj