FilipTDi

Jaki ciągnik na 320ha

Polecane posty

jaro    166

Do VWPASSATB6-w jednym tylko celu-aby zdetronizować Fendta :lol:.

Już mnie to wkurza-nawet u mnie w okolicy-Fendt,Fendt naj,naj,naj-a co w nim takiego naj ?W moim przypadku gdybym kupił Fendta (np 307 Ci-bo to mniej więcej odpowiednik mojego 5720 )to :

-nie wjechałbym do obory

-nie miałbym skrzyni PowerShift (jak dla mnie rewelacja-i bardzo przydatne)

-zapłaciłbym sporo więcej.

-pewnie jeszcze parę powodów by się znalazło...

A Fendt Vario np.seria 400 mi się podoba :)-żeby nie było że jestem AntyFendianem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

@Dominator80 a bana to przypadkiem nie chcesz? Jak masz pisać bzdury i zero wyjaśnienia to najlepiej wcale nie pisz- :lol:


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

ja powiem tak, jeśli byłoby mnie stac to na pewno kupiłbym fendta, styknął by jakiś z serii 700 vario :lol: , ale niestety te ciągniki u monopolisty korbanka są horrendalnie drogie :angry: , za 712 vario kiedys tam przedstawiciel zażądał cos koło 320 netto, za 413 chcieli 290 netto - 4 cylindrowy ciągnik !!!

moim zdaniem warto się zastanowić nad jakąś alternatywą dla fendta, może nh serii 7500, case cvx, za 160 koni wołają 290 netto

niegłupim ciągnikiem może też byc deutz ttv

co do jd autopowr słyszałem juz złe opinie

claas axion c-matic i mf serii 7400 to niestety nadal monopol :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ale 7400 jest duzo tanszy nawet od serii 400 :lol: w pelni wyposazony

np. za 412 wolali co 83 tys euro, a za 7400 (125 KM) 75 - orientowalem sie niecałe pol roku temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikna102    0

 

Moje lambo premium 1060 nie ma nawet 8 ton. Brak obciągżników na kołach, są jednynie z przodu. Pług 5 skibowy unia, glina i nic nie kuca, nic się nie ślizga. I co? Ciągnik 106 KM i nawet niema 8 ton, a idzie w orce jak burza, żadnego poślizgu czy skręcania przednich kół. Do czego wy chcecie wykorzystać tą mase? Jak niesiecie na plecach pustaka to jest wam lżej?

 

 

sss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

no musze przyznac moj znajomy tez ma taki ciagniki i smiga az milo jest to jego jedyny ciagnik na 120 ha co do pluga to tez ciagnieunie 5 x 40 i nie ma problemu a ziemie ma niekiepska glina ladna hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

I co to ma się do rzeczy spójrzcie na daty ostatnich wypowiedzi...


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik96    3

Na 320 ha ha to bym radził Fendt 926 Vario i Fendt 312. słyszałem dużo dobrych opinii o tych ciągnikach są wydajne i są warte znów nie tak dużo.

 

Posty bez uzasadnienia !!!

Edytowano przez rolnik96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj