BoNes

Instalacja elektryczna Bizon Z056

Polecane posty

Junkers    44

Witam ponownie, mam takie pytanie gdzie można dostać takie bloczki-mocowania na kilka przełączników klawiszowych na raz, najlepsze by było takie z Belarusów co jest na desce rozdzielczej na lewo od kierownicy.

Planuję rozszerzyć elektrykę w bizonie i właśnie wpadłem że ten sposób będzie najlepszy i najprostszy.

Szukałem na allegro ale nic nie można znaleźć.

 

Tutaj bardzo dobrze to widać:

2088477361_big.jpg


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damaxyz    19

kupujesz przęłącznik okrągły i wiercisz otwór na tej blasze co jest pomiędzy zegarami a dźwignią gazu i po problemie - żadnych kombinacji, miejsca dużo, łatwy dostęp do montażu kabli pod spodem no i nic nie wisi kable od razu schowane.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Może i pomysł dobry ale mnie interesują włączniki klawiszowe bo mam ich mnóstwo i będzie oddzielna półka na dodatkową elektrykę i zegary.

Znalazłem takie coś:

allegro.pl/wlacznik-wylacznik-dioda-led-zolty-top-gun-i3289617167.html

i chyba się skuszę. Poza tym są jak napisałeś na okrągłą dziurę, więc jest prostota montażu.

 

Ale jak by ktoś wiedział o takich grupowych mocowaniach na włączniki klawiszowe to pisać.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Kolego proponowałbym odwiedzić lokalny auto szrot i tam od poloneza jest panel 4 przełączniki w pionie jak i 2 w pionie.

 

http://allegro.pl/po...3345161221.html

 

http://allegro.pl/lublin-panel-sterowania-przelaczniki-z-deski-i3311044735.html

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafallll360    968

Mam pytanie swego czasu znalazłem do wskaźnika zespolonego od dzielne wskaźniki np.voltomierz,temperatury wody,oleju itp I czy te małe wskaźnik da się wymienić w tym dużym wskaźniku bo cena jego wynosi około 300 do 400 zł a cena oddzielnego wskaźnika wynosi do 100 zł Jak je wymienić ???????????????BARDZO PILNE !!!!!

LINKI

http://allegro.pl/wskaznik-temperatury-wody-kombajn-bizon-z056-z058-i3330001543.html

 

http://allegro.pl/wskaznik-licznik-cisnienia-kombajn-bizon-z056-z058-i3330017147.html

 

http://allegro.pl/wskaznik-licznik-poziomu-paliwa-kombajn-bizon-i3330181843.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
Witam ponownie, mam takie pytanie gdzie można dostać takie bloczki-mocowania na kilka przełączników klawiszowych na raz, najlepsze by było takie z Belarusów co jest na desce rozdzielczej na lewo od kierownicy.....
Najlepsza to byłaby ramka z dachu kabiny Belarusa co jest po prawej stronie.

 

Zadzwoń do pronara, do działu części. Numer ramki o której mówię to:80-3801342.

Włączniki jak sam wiesz od MTZta grosze kosztują.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafallll360    968

Dzięki za szybką odpowiedź przyda się to wujkowi bo mu nie działa prawie cały wskaźnik oprócz temperatury oleju ceny są z allegro

 

czy opłacalne jest dokupienie 4 małych wskaźników do dużego czy kupienie całego zespolonego bo koszt tych małych wynosi za 5 wskaźników 317 zł a jeden duży zespolony kosztuje od 270 do 380 zł i w górę

I czy jest sens grzebaniem się z wymianą tych małych niż wymiana całego dużego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Te najtańsze to pewnie jakieś BADZIEWIE, ja już kilka lat temu płaciłem 400zł. Teraz jeszcze pytanie jaki był ten stary zegar, bo jak stary typ, to do nowego nie pasują czujniki temp. wody i oleju, muszą być też zmienione, to samo z czujnikiem ciśnienia oleju. Z czujnikiem ciśnienia oleju, to w ogóle są cyrki, jest chyba 4 numery katalogowe i trzeba dobrać właściwy do zegara, bo inaczej realnego ciśnienia pokazywał nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jest, podstawowa to taka że te małe wskaźniki są inne, a wizualnie stary typ kontrolki miał prostokątne {podłużne} a nowy typ ma kwadratowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafallll360    968

wujek w swoim czasie zmieniał chyba raz wskaźnik ,ale chyba ma stary typ

 

więc będzie się bardziej opłacało kupić nowy

 

do nowego zegara będą stare czujniki czy trzeba kupić nowe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przeczytaj mój post #71, bo tam to napisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Jest moze w internecie schemat instalacji do Bizona z heblem sterowanym z kabiny na dwa guziki(pewnie podpasuje od Rekorda) i najwazniejsze zeby byl w calosci a nie na 3 stronach oddzielnie, tak zeby mozna sobie bylo obejrzec np. w telefonie. Szukalem i nie moge znalezc na 1 stronie, bo na kilku to sa:-(

Mam jakies wolne kabelki pod zegarami i k/aku(pewnie od hebla) i awaryjnych nie ma (odcieta ta kostka k/schodkow) dlatego jest mi schemat potrzebny, na tych na kilku stronach nie moge sie polapac.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scarface    2

Witam

podpowie ktoś jakie kolory kabli idą pod oznaczenia stacyjki i pod kontrolki przy kierownicy ?

z góry dzięki ?

Edytowano przez Scarface

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas12    0

Scarface odpowiedź uzyskasz po zajrzeniu w schemat od zo58 bądź zo56.

 

Powie mi ktoś, gdzie znajdę Gniazdo lampy przenośnej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

A moje pytanie ktos udzieli odpowiedzi??

Ciezko sie polapac na schematach ktore sa podzielone, a jak wiadomo to nie jest instalacja jak w Komarku.

 

A moje pytanie ktos udzieli odpowiedzi??

Ciezko sie polapac na schematach ktore sa podzielone, a jak wiadomo to nie jest instalacja jak w Komarku.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Taką dzieloną wydrukować i po problemie.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam147    0

Mam pytanie jak są podłączone oryginalne reflektory dodatkowe w Z056 chodzi mi głównie o brązowy kabel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrTomo1919    2

Ja mam te przyciski w Rekordzie fabrycznie. Jeden jest do włączania a drugi do wyłączania hebla. W Suprach jest mechaniczne pod klapa.

Te przyciski są od włączania i wyłączania hebla i nie tylko w rekordach tak jest bo w nowszych suprach również sa te przyciski tylko te stare pierwsze supry miały pod klapą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Moglby ktos zajrzec pod hebel i zobaczyc jakie kolory kabli ida do hebla i pod jaki nr?? U mnie sa podpiete 2 kable to chyba za malo.

Czy na 12V bedzie dzialal taki hebel??

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam147    0

Mam pytanie jak są podłączone oryginalne reflektory dodatkowe w Z056 chodzi mi głównie o brązowy kabel?

Może mi ktoś pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Stosowal ktos moze liczniki rowerowe do zliczania obrotow np. wentylatora albo mlocarni?? Potrzebny mi taki licznik zeby mial funkcje obr/min zeby zliczyl te 1200obr/min np mlocarni ale nigdzie nie moge znalezc:-( pomoze ktos??


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez kukum
      Witam , Czy jak pomieszam te dwa środki , to przypale roślinę ? albo z czym mogę pomieszać basagran żeby i tez jednoliścienne  zwalczyć ?
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
    • Przez Rolniczek95
      Z wujkiem zastanawiamy się czy dało by się przerobić instalacje elektryczną w bizonie z 24v na 12v, co sądzicie, czy gra jest warta świeczki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj