Pronar15

Kombajn zbożowy Vektor

Polecane posty

piston    0

BestFarm jak możesz to wypowiedz się trochę więcej na temat tego kombajnu:

- jaka jest jakość wykonania

- komfort w kabinie

- elektroniczne wyposażenie

Bo tutaj na forum jest masa "znawców" którzy widzieli ten kombajn tylko na zdjęciu, a piszą że to ruskie g@wno, bubel.......

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

najwięcej w ciągu dnia (11 godzin) wykosił 28 hektarów.

tzn ile ton i czego wymlocil w tym czasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

No przetłumacz jak możesz. Średnica bębna nie ma nic do rzeczy bo wystraczą wyższe obroty dla małego bębna.

Autonomiczne rotorowe urządzenie domłacające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaniuka125    0

A według tych jego parametrów to do jakiego "bardziej znanego" kombajnu można go porównać??? dominator mega czy raczej lexion???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Parametrów młocarni itp, to medion 310,deutzfahr 5485, nie wiem też jak taki kombajn z takimi parametrami może młócić ok2.5ha na godzine, napewno nie w zbożu powyżej 4t/ha, albo ten chłopak coś kręci, w czym tyle wymłócił w lichym jęczmieniu tak?


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Ta Lida jest na licencji "żniwnego mistrza 525" / case 525 ????

Szczerze mówiąc to aż takie "niskie" te ceny nie są :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsysiek    4

Przypomniał mi się pewien stary radziecki dowcip:

-Czy to prawda, że w Związku Radzieckim zboże rośnie jak słupy telegraficzne?

-Tak, a nawet rzadziej!

 

Wątpię, aby ten kombajn miał taką kosmiczną wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Panowie :rolleyes: i panie :D jeżeli to czytają, z ogromną aprobata pragnę zakomunikować że przypadkiem będąc ok 25km od domu , u pewnego bardzo miłego pana, i przegadaniu o kocopołach(czyli wszystkim i niczym)2 godzin, dowiedziałem się że kupił 5 lat temu nowego "vektora", gdy poprosiłem by mi go pokazał-powiedział choć młody :lol: ,przy kombajnie nie było hedera ponieważ był 6m, więc oddał go do zmniejszenia , przerobienia kosy na schumacer , i przeróbkę napędu kosy-wałki się rwały. Poza tym właściciel jest zadowolony, wcześniej miał z058 z 2000r. Mnie zaś przeraziła ogromna ilość pasów i przekładni, mocarne wykonanie ram i ogółu (jak amfibia)dostępość części tylko "pronar", a przede wszystkim niechlujne wykonanie :o . Wg.włściciela kombajn w dobrym zbożu ma przepał 40-50min/h, i idzie mu 1500-1600l ON na 60ha koszenia, swojej oceny nie napisze, wypowiedzcie się może , później napisze co myśle :)


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

6m heder i 50 min kosić hektar?m Nieporozumienie, co on ma 4 klawisze? Po za tym na 60 ha mi idzie 960 litrów ON. Spalanie też jest jakimś nieporozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

On ma 4 klawisze, ale duże. ;) Dwie wsie dalej był pokaz w rzepaku, generalnie kombajn o potencjale TC 5klawiszy, chociaż operator mówi, że można wejść na 15t/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@farmermf sypiesz na postoju? U nas ile się da sypie się w locie, no i główna zasada przyczepa jeździ do kombajnu nie odwrotnie. wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

No też tak myslałem że przyczepa jedzie do kombajnu i pierwszego dnia zmieniłem zdanie jak się przyszło 3 godziny odkopywać przyczepę i wyciągać na 400km. :lol:

Sypałem po tej wpadce do przyczepy stojącej na drodze tak po 4/5 zbiornika przy wydajności 7t to mi wyszło 10t/h.Przy wysypywaniu pełnego zbiornika w locie da rady więcej wyciągnąć bez strat z tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klos49    14

No jak 15t to inna półka bo ja TC więcej jak 10t nie dałem rady nakosić.

 

Nam w TC 56 udało się uzyskać 12,5t/h. Wysyp na postoju zawsze, ale przyczepa musiała dojechać do kombajnu. Gorzej z odjazdem na pełno, zwłaszcza z P-10, bo nie zawsze Zetor 12145 Turbo dawał radę, czasami na linę na przód C-385 pomagała lub jak blisko bazy to MC TTX210 wyciągałem.

Nie chcę się chwalić ale plony tego roku miałem rekordowe. :) Z 18ha pszenicy Muszelki ukosiliśmy 200t w ciągu w 16 godzin. Zatem wydajność pszenicy ponad 11t/ha, wydajność kombajnu w tej pszenicy 12,5t/h i 1,13ha/h wyszło. Dlatego jestem zwolennikiem podawania wydajności kombajnu w tonach a nie w hektarach na godzinę, bo hektar intensywnej a hektar ekologii to jest różnica. ;)

Pszenica jara miała plon 8t/ha, zatem NH 1,5ha w ciągu 1 godziny przerobił. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Klos, całkiem mozliwe, ja pierwszy sezon to nie do końca wyczułem kombajn, po za tym rekordy koszenia na godz wychodzą większe im większa wydajność zboża. W muszelce prawie słomy nie ma to miałeś lżej. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3333fresh    0

Ten konbajn nie jest może taki zły bo ma niektóre rozwiązania ściągnięte od class-a i innych znanych kombajnów.Silnik ma bardzo dobry nie do zdarcia tylko ma jedną wadę jest paliwożerny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

.ale 280km do 9m hedera to tak słabo ja to widzę.Mowa o starszym bracie Vectora Acrosie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czy mógłbyś mi powiedzieć coś więcej na temat tego kombajnu ponieważ jestem nim zainteresowany a nic o nim nie wiem czy tniesz kukurydze a jak tak to ile rzędów jaka wydajność czy jest komfortowy w czasie jazdy są chyba tylko 2 przełorzenia szosowe i polowe i hydrostat jaka pojemność zbiornika ziarna i paliwa jaki silnik jaka szerokość hederu jak możesz to prześlij mi zdjęcie z środka kabiny i z zewnątrz jaka cena i gdzie kupowałeś go ile ma mth i jak się sprawuje jak jest u niego z awariami i czy można dostać do niego części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Witam, szukam instrukcji obsługi kombajnu massey ferguson 31xp lub dronningborg 8500 z racji ze to bliźniacze konstrukcje, nigdzie nie mogę znaleźć, liczę na moc forum agrofoto 💪 ZDU

    • Przez Turbina
      Witam wszystkich,koledzy spotkał się ktoś z kombajnem duńskiej firmy DRONINGDORK?????????????
      Piszcie co wiecie o tych maszynach,jak się sprawują no i czy da do tego części,pozdrawiam.........
    • Przez farmer_89
      Witam, ma ktos wiedze czy dronningborg d 4000 na pomaranczowym spodzie wychodzily orginalnie bez  kabin? czywiscie niektore egzemplarze.
    • Przez szakal911
      Witam.
       
      Przeszukałem forum i nie znalazłem nic odnośnie tych kombajnów, mogłem coś przeoczyć oczywiście.
       
      Zakupiłem niedawno sampo 580 rocznik 90. Poszukuje katalogu części oraz instrukcji użytkowania.
       
      Będę ogromnie wdzięczy za pomoc : )
    • Przez Dariusz12
      Witam moj john deere 2064 nie może się zatrzymać na hydrostacie zawsze jedzie powoli do przodu lub do tyłu co moze byc tego przyczyna ?  Jest lekki wyciek z rozdzielacza (tego od sterowania na linke ) czy to może być przyczyną?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj