Pronar15

Kombajn zbożowy Vektor

Polecane posty

K1ROVEZ    1

Te 15% to pewnie niektóre pasy i łożyska, bo radzieckie kombajny to raczej z Bizonami mają niewiele wspólnego, jeśli nie nic.

Wektor to raczej po prostu kolejna ewolucja któregoś DON-a, bo właśnie z tej fabryki on pochodzi.


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Podaje dane techniczne kombajnów marki ROSTSELMASH

Vector 410 _______________________________ Acros 530

- szerokość hederu: od 5,0 m do 8,6m_________6,0m - 9,0m

- szerokośc bębna młucącego: 1180 mm_______ 1484mm

- średnica bębna młucącego: 800mm__________ 800mm

- kąt opadania klepiska: 130_________________ 130

- liczba wytrząsaczy: 4______________________ 5

- powierzchnia sit: 3,59______________________ 4,74

- pojemność zbiornika ziarna: 6000 litrów_______ 9000 litrów

- moc znamionowa silnika: 210 KM_____________ 250KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2

No i zaryzykował ktoś..??Widział ktoś taki w swojej okolicy..??Jakieś nowe informacje macie na jego temat...??


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Wątpie aby ktoś ryzykował. No chyba że blisko Narwi by ktoś mieszkał i nie bał się wizyt serwisu a Pronar zgodził sie na odstępstwo od zakupu w razie ciągłych awarii.

Ciekaw jestem ile on kosztuje w macierzystej fabryce bo może opłaci się jedną sztukę sciągnąć (pronar przecież też musi zarobić i to nie mało na sprzedaży).

Co do jakości wschodnich sprzętów - władymirców u mnie jest dużo i jakoś ich właściciele nie narzekają a mają je ponad 20 lat, belarusów też jest trochę z lat 90-93, w przypadku pronarów narzekają na koszt serwisu ale poza tym to na nic poważnego. Charkowce i Kirowce też jeszcze jeździły i kilka dalej jeździ.

Jakość sprzętu w byłych państwach socjalistycznych nie jest przecież taka zła (ursus i zetor serii UR2 to taki złom?).

Owszem - komfort i kilka innych rzeczy ale to jest rekompensowane niską ceną tylko w przypadku Vektora jest ona faktycznie niższa niż zakupu porównywalnej maszyny zachodniej?

Ja wiem że sprzęt zachodni będzie lepszy tylko czy zawsze potrzebuje się najlepszego sprzętu?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezeta10    11

Znam jednego człowiekas ktory zaryzykował i kupił ta maszynke ma ja chyba 2 lata i zadnej powaznej awarii tylko jej nie serwisuje jak cos to sam naprawia ale z tego co mowił to jak narazie 1 pasek wymienił. Wiec niewiem dlaczego wszyscy sa anty bo produkowany na wscodzie mysle ze tam moze nawet lepsze rzeczy maja niz na zachoidzie bo nie sa nastawieni na masowke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk5340    38

byłem na pokazie pronara na kturym był wektor i moge zapewnić że to szajs. Podczas pokazu wielokrotnie gasł i zapychało młockarnie, z trudnością ruszał młockarnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

michalk5340@ a to tylko dlatego że operatorem był jakiś cieć który na codzień siedzi za biurkiem :)

Taka jest prawda... to samo na innych pokazach, np. na AgroShow jak są pokazy to widać jak męczą te maszyny...

A poza tym czemu twierdzisz że to szajs???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ten wektor to nie pronar tylko jakiś ruski bo widziałem na takiej ruskiej stronie to był idntyczny i miał takie same parametry jak znajdę tą stronke to wam prześle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Z tym kombajnem jest tak samo jak z Zefirem, Pronar tylko nalepki swoje nalepia, ale to wcale nie musi znaczyć ,że ten kombajn jest zły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pronar tylko montuje te kombajny w Polsce jak Pol-mot Fotony chińskie. Zły on może nie jest, ale jak zawsze można kupić NH lub JD blisko gdzieś to po co ryzykować... Poza tym może nie jeździ ten jeden z tych filmików w Polsce, bo np.: w Polsce jeżdżą STS-y i największe NH, mimo iż oficjalnie nie są sprzedawane. Mi się wydaje ze jakiś PGR albo spółdzielnia kupiła to, ale my o tym nie wiemy.

 

 

A tak swoją drogą- nie mówcie że ruskie kombajny są do D. Wujek mojego kolegi ze Lwowa ma Kołhoz, a w nim pewno DON-ów, Jenisiejów i Niv. Nie ma na co marudzić. No i w dodatku są różne wersje produkcyjne, np.: na pełnych gąsienicach. Bizon miał tylko półgąsienicowe i to w śladowej ilości. A tym czasem ruscy mieli już swoje BS-y i rotorowce....


Ha traktor, Akkor Zetor!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Pol-mot fotonów w Polsce nie montuje, tylko przykręca kilka elementów międzyinnymi koła. Kiedyś widziałem Wektora na placu w Narwii, z wyglądu całkiem ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. koledzy nie zapominajcie że rosjanie jako pierwsi byli w przestrzeni kosmicznej że ciągniki T 150K i K 700 konstrukcja z począdku lat 70-tych a nawet z końca 60-tych miały biegi przełączane pod obciążeniem (cztery zakresy) disiaj w zachodnich ciągnikach nazywa się to DYNASHYFT POWERSHYFT czy jak to zwał. dużym atutem jest to że mają stal bardzo wysokiej jakości czego nam akurat brakuje. jedynym mankamentem jest to wykonanie takie mało precyzyjne i kolory. wiadomo że świat barwny jest bardziej ciekawy. a cena maszyn nie wynika z jakości wykonania tylko z przelicznika walut.Pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Pronar tylko montuje te kombajny w Polsce jak Pol-mot Fotony chińskie. Zły on może nie jest, ale jak zawsze można kupić NH lub JD blisko gdzieś to po co ryzykować... Poza tym może nie jeździ ten jeden z tych filmików w Polsce, bo np.: w Polsce jeżdżą STS-y i największe NH, mimo iż oficjalnie nie są sprzedawane. Mi się wydaje ze jakiś PGR albo spółdzielnia kupiła to, ale my o tym nie wiemy.

 

 

A tak swoją drogą- nie mówcie że ruskie kombajny są do D. Wujek mojego kolegi ze Lwowa ma Kołhoz, a w nim pewno DON-ów, Jenisiejów i Niv. Nie ma na co marudzić. No i w dodatku są różne wersje produkcyjne, np.: na pełnych gąsienicach. Bizon miał tylko półgąsienicowe i to w śladowej ilości. A tym czasem ruscy mieli już swoje BS-y i rotorowce....

 

Nikt tych kombajnów w polsce nie montuje a Pronar je tylko sprowadza i jest głównym dilerem na Polske.Już 3 lata temu pierwszego sprzedali na podlasie w okolice siemiatycz.Co do ilości sprzedanych już w sztuk to niewiem ale napewno ktoś w pronarze takiej informacji może udzielić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

szczerze to nie poleciłbym tego kombajnu, sąsiad był w gospodarstwie, chyba na Lubelszczyźnie, posiadającym takowy sprzęt i operator strasznie na niego narzekał, nie wiem czy to tylko wadliwy egzemplarz czy wszystkie takie są


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To w Polsce ktoś taki kombajn kupił ??? ;):) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Hubert, ktoś ma takiego jako pierwszy egzeplarz za bugiem , za siemiatyczami i to juz od 5 lat.Trzeba by pogadac z servisantami z Pronara to oni naaapewno wiedzą gdzie i jak.Ponoc po pierwszym sezonie koleś był bardzo zadowolony, wkońcu kupił za mniej jak 300tyś kawał sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

dajcie sobie spokoj z pronarem ja ja juz ponad miesiac czekam na czujnik stopu do traktora a pomyslcie co by bylo w zniwa jakby sie tak ociagali z naprawa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Farmermf przyznam ze nie wiedzialem o tym... moze mowisz o tym kolesiu ( wylecialo mi nazwisko) co ma 1000ha w 1000 kawałkach ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

jak się dowiem o dolegliwościach tamtego kombajnu o którym wcześniej pisałem to zdam wam sprawozdanie


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

@Farmermf przyznam ze nie wiedzialem o tym... moze mowisz o tym kolesiu ( wylecialo mi nazwisko) co ma 1000ha w 1000 kawałkach ??

 

Niepamientam komu go opchneli ale brat pracował przy dziale sprzedaży to mi mówił że koleś był zadowolony po pierwszym roku a potem toi może go spalił :) ale za 300tyś to ja bym go łyknoł nowego i bym niemarudził bo wydajność to on ma szaloną.A że jakieś niedociągnięcia ma to rekompensuje ceną choc na dzień dzisiejszy to ceny aktualnej nieznam.Jest okazja w szepietowie podpytać co starszych serwisantów z Pronara co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

farmermf

niedociagniecia moga byc ???

a jak bedzie sie psul w czasie zniw to tez bys byl zadowolony bo tani jest . nie rozjumie takiego myslenia ja z pronarem nie chcem miec juz nic wspolnego po miesiacu dzisiaj dostalem czujnik stopu

a za taka kase to maz kilkuletniego jd lub claasa i z pewnoscia dluzej bedzie chodzil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Turbina
      Witam wszystkich,koledzy spotkał się ktoś z kombajnem duńskiej firmy DRONINGDORK?????????????
      Piszcie co wiecie o tych maszynach,jak się sprawują no i czy da do tego części,pozdrawiam.........
    • Przez ARTI2019
      Witam, szukam instrukcji obsługi kombajnu massey ferguson 31xp lub dronningborg 8500 z racji ze to bliźniacze konstrukcje, nigdzie nie mogę znaleźć, liczę na moc forum agrofoto 💪 ZDU

    • Przez farmer_89
      Witam, ma ktos wiedze czy dronningborg d 4000 na pomaranczowym spodzie wychodzily orginalnie bez  kabin? czywiscie niektore egzemplarze.
    • Przez szakal911
      Witam.
       
      Przeszukałem forum i nie znalazłem nic odnośnie tych kombajnów, mogłem coś przeoczyć oczywiście.
       
      Zakupiłem niedawno sampo 580 rocznik 90. Poszukuje katalogu części oraz instrukcji użytkowania.
       
      Będę ogromnie wdzięczy za pomoc : )
    • Przez Dariusz12
      Witam moj john deere 2064 nie może się zatrzymać na hydrostacie zawsze jedzie powoli do przodu lub do tyłu co moze byc tego przyczyna ?  Jest lekki wyciek z rozdzielacza (tego od sterowania na linke ) czy to może być przyczyną?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj