Skocz do zawartości
Peron

Komfortowy fotel w MTZ

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Fotel
Peron    18

Witam

Czy ktoś z Was wymieniał fotel w swoim MTZ 82 na bardziej komfortowy? Nie chcę kombinować z samochodowymi, chciałbym kupić coś dedykowane do ciągników. Najlepszy to byłby oczywiście jakiś Grammer pneumatyczny, no ale jakiś dobry mechaniczny też może być. 

Zastanawiam się nad czymś takim:

http://allegro.pl/agro-mar-fotel-siedzenie-komfortowe-mtz-pronar-mf-i6574126281.html

http://allegro.pl/agro-mar-siedzenie-fotel-mtz-ursus-mf-pronar-i6574129397.html

Jeśli ktoś ma, to byłbym wdzięczny za opinie.

mlody43    14

ja zastanawiam sie czy nie wstawic sobie wlasnie do pronara 1025. jak kupisz daj znac czy warto bylo

Wiadomość z agroFakt.pl

kitowiak    320

@janek82 z tym fotelem komfort będzie podobny do oryginalnego fotela, za krótkie jest oparcie no i brak podłokietników... moim zdaniem najlepszym wyborem będzie jak kolega wyżej pisze :) i to w standardzie są podłokietniki

andrew    1

z doświadczenia nie warto żałować na siedzenie pneumatyczne. Obecnie tylko w C330 nie mam pneumatycznego, w mtz mam z granitu pneumatyczny, ale tłumi trochę gorzej od grammera. Jeśli to Twój podstawowy ciągnik go warto dołożyć i kupić grammera z podparciem lędźwiowym. zobacz tylko wysokości żeby nie okazało się że jest za wysoki.

Peron    18

A mógłbyś jakies fotki zapodać, jak on wygląda w MTZ. Dużo miałeś kombinowania z montażem? Ogólnie to ten ciągnik nie jest głównym w gospodarstwie, a powiem nawet, ze mam takie dwa: MTZ 82 TS z 1997 z przednim TUZem i MTZ 82 z 1999. Chciałem nawet sprzedać tego z 1999 i kupić coś używanego zachodniego o lepszym komforcie, co by mogło chodzić w rozsiewaczu 1200l i opryskiwaczu 1000l PHX, ale póki co odpuszczam. Ciężko coś znaleźć sensownego, a te moje mają po 3 tys MTH i przynajmniej wiem, co mam. Ogarnę trochę te ciągniki i na moje potrzeby starczą, tym bardziej że hektarów nie mam aż tak dużo, a większość ciężkich robót robi większy ciągnik.

Peron    18

A ten zagłówek jest na stałe, czy składany jakoś? Nie przeszkadza w pracy?

andrew    1

zagłówki przeważnie są wyciągane, mój leży w garażu. Te siedzenia z kunowa były montowane w Ursusach z wysoką kabiną oryginalnie, ale u mnie nie wytrzymał za długo, bo po około 2500 tys mth trzeba było robić remont kapitalny siedziska a później już nawet chyba 1000 mth nie wytrzymał i była zmiana na grammera w starym ursusie 1234.

damianraki3    6

Mi się udało kupić używanego grammera i jakbym ciągnik zmienił. Warto zmienić ale na pneumatyka. Mechaniczne nie zastąpi tego.

Peron    18

Pneumatyk to byłby ideał, ale uważam również, że jakiś dobry fotel mechaniczny też zrobi wyczuwalną różnicę...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się