misions

Kupno cieląt

Polecane posty

misions    0

Siemanko

Ostatnio chodzi mi po głowie myśl alby zakupić cielę 1 lub 2 ;)

Tylko nie wiem parę szczegółów a mianowicie:

1.W jakim są wieku sprzedawane za około 700-1000 złotych-Tygodniowe?? Czy więcej lub mniej??

2.Czy jak je kupie to muszę dawać im mleko a jeżeli tak to jakie??(wiejskie czy jakieś w proszku)

3.Kiedy zacielić?(w którym miesiącu)

Proszę o dużo odpowiedzi bo jestem w tym trochę zielony

Z góry serdeczne dzieki za info :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misions    0

za swoje 500+ chce kupić ;)

 

Ja tak dobrze nie mam jak Ty wiechciu...

Ja nie muszę mieć 500+ żeby sobie coś kupić

Idz do szkoly albo przedszkola bo widze ze nie masz za dużo lat. Pozdrawiam

 

Wiesz ja jestem takim niedojebanym nieukiem który ukończył aż pierwszy rok żłobka.

Widzę, że Ty chyba już 1 klasę podstawówki ukończyłeś bo taki mądry jesteś ale musisz poprawić pisownie bo ,,Idz" nie jest za fajne ja wole wyrażenie ,,Idź" a też chciałbym chodzić do szkoły a nie do ,,szkoly"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 No to idź do tej szkoły i się ucz , bo z taką niewiedzą to cielęta za długo u ciebie nie pociągną B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misions    0

siema. a w jakiej cenie można dostać miesięcznego cielaka??? chodzi mi głownie o jałówki rasy SIMENTAL

 

Zaraz Cię tutaj skrytykują że powinieneś iść do przedszkola...

 

 No to idź do tej szkoły i się ucz , bo z taką niewiedzą to cielęta za długo u ciebie nie pociągną B) .

 

No wiesz ale lepiej, że się zapytałem niż kupiłem w ciemno i je głodziłem czy coś w tym stylu.

To znaczy nie wiem tylko tego w jakim wieku są sprzedawane.

No bo jakiś czas temu coś słyszałem jak znajomy taty opowiadał że można je zacielić już od 15 miesiąca i około 350 kg wagi a mleko podaje się młodemu cielakowi przez 2 miesiące - 6 tyg po 3 litry ( rano 3 i na wieczór drugie 3 ) później tydzień po 2 litry i ostatni tydzień po litrze.

No i wiadomo że jakieś buraki pastewne itd.

Tylko mi chodzi najbardziej o to w jakim wieku są one sprzedawane bo jeżeli powyżej 2 miesiąców to akcja z mlekiem by mnie ominęła a jak poniżej 2 miechów to bym musiał mieć mleko od krowy albo rozpuszczane(w proszku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 W każdym wieku można kupić , nie ma jakiś wytycznych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misions    0

No ale oprócz wieku(cielęcia) to mógłbym je mieć czy nie?? Chodzi mi o wiedze.

Jest wystarczająca czy coś jeszcze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

i mówisz " powyżej dwóch miesiąców” to ja ci powiem że do wiechcia i nieuka w przeciwieństwie do innych użytkowników af to ci dużo nie brakuje. więc posłuchaj rad, skończ dobra szkołę rolniczą i dopiero bierz się za robotę. a i takich literówek typu ą ę to nie wypada się czepiać. nie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misions    0

i mówisz " powyżej dwóch miesiąców” to ja ci powiem że do wiechcia i nieuka w przeciwieństwie do innych użytkowników af to ci dużo nie brakuje. więc posłuchaj rad, skończ dobra szkołę rolniczą i dopiero bierz się za robotę. a i takich literówek typu ą ę to nie wypada się czepiać. nie pozdrawiam

 

No ale co Ty mnie ziomuś porównujesz do siebie(nie wiem po prostu strzelam) Wy macie pewnie gospodarstwa gdzie macie bydło liczone na setki a nie to co ja. Ja chce mieć te ciele żeby wychować od małego żeby wiedzieć jak się z nim obchodzić więc ja co mam ponad coś 2 hektary a tacy co mają po 200 no to jest jednak różnica. Więc szkoła rolnicza do tego raczej mi nie jest potrzebna. Sorry że Ci tak odpowiedziałem ale mnie wkurzył ten od przedszkola. Po prostu tak Ci się trochę dostało i przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Da j se spokój . Widać że nie masz bladego pojęcia nie masz o zwierzętach . A najważniejsze to to , że podejrzewam że nie masz nadanego nr gospodarstwa żeby go na siebie zarejestrować . A z tym przedszkolem to się kolega pomylił , da się wyczuć że masz już ze 14 lat . :P;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misions    0

No z tym wiekiem to trochę mi ująłeś (a dokładnie 9 lat)

No za dużo nie wiem bo to odziedziczyłem po wujku (a ja mieszkam w mieście i chciałbym się tam przeprowadzić) i przez 6 lat można powiedzieć że stało ugorem ale chciałbym uaktywnić to co się działo czyli małe gospodarstwo np. kury, krowę, świnie ale to tylko dla mojego użytku nie na jakąś wielką skalę.

A pole jest moją własnością (podpisane u notariusza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Nie ważne - małe czy duże . Bydło , świnie muszą mieć nr. Jeśli koniecznie chcesz mieć zwierzęta to może na razie kury , króliki . No i musisz mieć większą wiedzę . Zacznij od książek , tu tylko dopytuj . pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misions    0

Jeżeli chodzi Ci o kolczyki to o tym wiem

Miałem zamiar kupić już okolczykowane

No a wiedze no jako tako mam ale w porównaniu do Waszej to ...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Czy gospodarstwo ma nadany nr ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misions    0

Nie

Ale wydaje mi się, że to jest potrzebne gdy miałbym jakąś produkcje

Powiesz mi bo nie wiem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Potrzebne Ci do hodowli bydła , kóz i świń (może i koni) nawet jednej sztuki . Tak że ... naprawdę wiesz za mało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misions    0

No to chyba wszyscy sąsiedzi wiedzą za mało

To każdy taki numer musi mieć??

A jak nie mam to to jest karalne??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2505

Wez czlowieku zostań w tym mieście i sie nie osmieszaj bo zadajesz dziecinne pytania. Poczytaj co trzeba miec do hodowli bydla jakie musza miec warunki itd itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Każdy . Nie wiem dokładnie jakie kary , ale bez numeru się nie da normalnie hodować . Załóżmy że kupujesz cielaka - nie przerejestrujesz go na siebie , będzie stał na poprzedniego właściciela ... itd , itp . To samo ze świniakiem - w najgorszym wypadku utylizacja i jakiś mandat ... Tak że nie wiem co tam masz za sąsiadów i co za bajki opowiadają ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misions    0

Aha to oto chodzi bo myślałem że chodzi Ci o to że jakaś firma czy coś w tym stylu

Taki numer to ja mam bo raz już miałem starą krowe jakieś 3 lata temu i musiałem ją zarejestrować na siebie

 

Edytowano przez misions

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp38    8

Wez czlowieku zostań w tym mieście i sie nie osmieszaj bo zadajesz dziecinne pytania. Poczytaj co trzeba miec do hodowli bydla jakie musza miec warunki itd itp.

 

I wszystko w temacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

Odpowiedzi na wszystkie swoje pytania znajdziesz na forów w zakładce "Bydło", a i może przeczytasz trochę więcej. Każdy musi od czegoś zacząć i kiedyś zrobić "ten pierwszy raz", ale... Cz Ty, mieszczanin nie bałbyś się chodzić przy byku ważącym 400, 500, 700 kg?

Edytowano przez maciejo360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabaz    98

Przecież pyta kiedy zacielić, to o krasule mu chodzi a nie o byka. Jutro jadę po cielaka byczka dwotygodniowego więc muszę go poić mlekiem. można kupić starsze cielęta tzw"zarłaki" czyli takie co pobierają stałą paszę. one są droższe ale jak nie chcesz poić mlekiem to takiego musisz kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Moscov
      Witam. W tym roku pojawił się pewien problem z gnojowicą bydlęcą, Problem polega na tym że gnojowica się pieni. Kiedy miałem już pełne szambo, to Piana  pojawiała się na kratach, miała taką galaretowatą konsystencję. Teraz, gdy ubrałem już szamba, po włączeniu mieszadła wypycha tą pianę przez okienko. W czym może tkwić problem? Gdzie szukać przyczyny? 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś użytkuje maty legowiskowe geyer hosaja o grubości 2.8cm?
      Mógłbym prosić o opinie z użytkowania?
      Czy jesteście zadowoleni?
       
      Pozdrawiam
    • Przez ceston
      Witam mam pytanie odnośnie dopuszczania jałówki która ma brodawki na całym ciele nawet na brzuchu. Inseminator mówi że to można leczyć ale też że to ku....stwo i będzie przechodzić na inne sztuki. Więc lepiej ją leczyć i zacielac czy podtuczyc i wypchnąć.
    • Przez rozal22
      Witam, czy ktoś zasuszał niecielną krowę aby ponowić jej laktacje za 2 miesiące, krowę która jest niecielna?
      pytam bo wet chybił z trafnością cielności w 2/3miesiacu i zbliża się jej termin cielenia a wymię nie przybiera, więc upewniłem się czy jest cielak i okazało się że jest pusta...
      w takim razie pytam się, czy da się rozdoić taka krowa, czy tylko już rzeź?
    • Przez bibon98
      Witam, miałem do zacielenia w grudniu 12 krów i 5 jałówek, po kilku powtórkach, udało się zacielić ogólnie 12 sztuk(7 krów i 5 jałówek). Problem pojawia się przy pozostałych 5 sztukach, 3 krowy gonią się regularnie, ale się nie zacielają, były zacielane już po 4-5 razy, ostatnio weterynarz wykonywał badanie usg(wszystko jest w porządku) i po tygodniu od wystąpienia rui podał dwóm z trzech krów płukanki do maciczne(z jednej krowy po płukance po dwóch tygodniach zaczęła iść biała ropa i będzie powtórka płukanki), dziś po raz piąty powtarzała trzecia z nich, więc kolejna do płukanki. Czwarta i ostania krowa(mała krowa 350-400kg, pierwiastka, bardzo mleczna) nie ma w ogóle objawów rujowych, a po podaniu zastrzyków, okazuje się że jajeczko jest gotowe do uwolnienia, ale ostatecznie do owulacji nie dochodzi i nic się nie dzieje. Był okres kiedy te sztuki nie miały rui, więc podawałem im beta karoten jakiś z witaminą e i selenem, ale weterynarz powiedział żeby przestać dawać po wystąpieniu rui. Największy problem mam z ostatnią jałówką, ma 22 miesiące, wielka jałówka, odgania inne od żarcia, nie jest zatłuszczona, ani zabiedzona, luźno biega w chlewku z dwoma jałówkami(które są już zacielone), ale ona nie ma nawet żadnych objawów rujowych. Karmię je odrobiną kukurydzy, siana i resztkami sianokiszonki od krów, ale nawet po podaniu zastrzyków(2 razy) na badaniach USG nie widać żeby się tam cokolwiek działo, żadnego jajeczka, nic. Co robić w takiej sytuacji? Jakieś witaminy, albo inne cuda? Weterynarz się poddał i kazał z jałówką czekać na wypas,  że może wtedy polatuje, a jak nie to do sprzedania, ale szkoda trochę mi tej jałówki, bo jest po bardzo dobrej krowie. Krowy za to stoją na sianie, sianokiszonce i kukurydzy + śruta rzepakowa. Co robić z jałówką? Czy jest opcja żeby coś jej podać, nie wiem jakieś witaminy czy coś? Jak tak to co jej tutaj suplementować? Co podać tym 3 sztukom na lepsze zacielanie? I co robić z tą jedną artystką co niby latuje, ale nie do końca? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj