Zaloguj się, aby obserwować  
kamil41

Jaki Claas

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kamil41    29

pomóżcie mi sie zdecydować na któryś z tych modeli, w gre wchodzą Doinatory 86, 88 albo 96. Kombajn miały pracować u nas na 25ha zboża oraz na usługach. Za godz koszenia bizonem biorą 270zł bez sieczkarni i 300zł z sieczkarnią a za Claasa Dominatora bierze 10zł wiecej. Czym te modele się różnią??? Może proponujecie coś innego?? który z nich byłby najlepszy????

tu daje przykładowe linki:

http://www.allegro.pl/item425905482_claas_dominator_86.html

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B65961

http://www.allegro.pl/item421446091_claas_dominator_96.html

 

Pozdrawiam Kamil41

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Ile możesz wydać na ten kombajn? Ile około będziesz miał usług?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Zależy jeszcze ile tych usług będziesz miał? Nawet jeśli będzie tyle samo co Twój areał, czyli razem 50ha, to spokojnie obrobisz to Dominatorem 86 lub 88. U nas takie maszyny właśnie śmigają na areałach 50-70ha. Model 96 to już większa maszynka jest, raczej tak na areał 100ha i więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

ten koleś co ma tego dominatora robi ok180-200godz na usługach wiec myśle ze zrobiłbym swoje i ze 100h na usługach. Moge wydać jakieś 60-80tys zł. Myśle o sprowadzeniu tego komabajn z Niemiec, Holandii czy Francji, nie wiecie jaki jest koszt transportu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

czym się różni 98 od 88 albo od 96?

bo jak przeglądam ogłoszenia tych classow to tylko szerokością hedra 4,2-4,8 i tyle?

a czy jakieś inne przy żady wspomagające pracę w kabinie też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

seria x6 ma zupelnie inna kabine niz seria x8. w x8 kabina jest bardziej komfortowa i milsza dla oka. ponadto 8x ma mniejszy zbiornik ziarna od 9x inny silnik (slabszy) 8x jest krotszy. w serii x6 byly chyba tez nieco inne systemy chlodzenia . aha dodam jeszcze ze 9x ma wieksza powierzchnie czyszczaca a co za tym idze wieksza przepustowosc. wybor nalezy do Ciebie ale nie wiem czy za te pieniadze kupisz cos dobrego z serii x8. pozdrawiam ;)


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukash    5

Czy ktoś wie jaka jest wysokość dominatora 96 z klimatyzatorem oraz interesuje mnie czy jak heder ma 3.90 to cała szerokość hederu czy samej kosy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

to bedzie szerokosc kosy. a co do wydajnosci to ok 1.3-1.5 ha/h. pozdrawiam


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukash    5

Dzięki za pierwszą odpowiedź ale w drugim pytaniu chodziło mi o wysokość a nie wydajność ;). A jeszcze jedno sl to hydrostatic a s jest bez a jeśli nie ma żadnej z oznaczeń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Wysokosc bedzie mial okolo 3.8 m.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

ale wtopa;p sorry panowie nie przyuwazylem;) a z wysokoscia to popieram kolege @ralfMTX140-bedzie mial ok 3.8m. pozdrawiam


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Nic sie @rataj nie stalo ;). Jakos oni robia te Claasy ze wysokosc jest podobna. W porownaniu Dominatora 76 i Megi 204 wysokosc jest podobna ;). Mega jest lekko wyzsza.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

spoko;) jak bedziesz jeszcze cos potrzebowal to pytaj smialo;] nie wiem jak kolega @ralfMTX140 ale ja polecam sie na przyszlosc;p


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Ja tez :) wkoncu po to sa inni uzytkownicy zeby pomoc czy doradzic :)

Wracajmy juz do tematu...


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

cos wlasnie tak cicho sie zrobilo ostatnio w tym temacie.... a szkoda bo ciekawy


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukash    5

A pytałem dlatego ,że nie wiadomo było czy wejdzie do garażu (mamy bizona Z0-56) i teraz czas na zmianę. Czy ta skrzynia z hydrostatikiem jest bardzo droga, skomplikowana i awaryjna? Bo jak narazie jestem bardziej za tą zwykłą ale jeśli trafi się sl w lepszym stanie to chciałbym coś o tym wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

hydrostat w mojej ocenie jest duzo lepszy od zwyklej skrzyni. jeszcze nie slyszalem zeby komus z moich znajomych kto uzytkuje podobne kombajny mial z nim problemy. ja uwazam ze to najlepsza rzecz jaka wymyslili do kombajnu:P a skomplikowana to ona nie jest chyba przynajmniej dla mnie. masz joystick ktorym obslugujesz najwazniejsze funkcje i 3 biegi ktore zmieniasz bez sprzegla ale za to koniecznie na postoju. 3 bieg to bieg szosowy. 1 i 2 polowe. przy czym ja nie uzywam 1 nie wiem jak inni wg mnie idealnym biegiem na pole jest 2;)jak bedziesz mial jeszcze jakies pytania to pisz albo tu albo na gg. pozdrawiam


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Wlasciwie @rataj wszystko powiedziales :). Oblsuga hydrostatu to tylko przesuwasz sobie drazek do przodu wtedy kombajn jedzie szybciej, a jak chcesz zwolnic to drazek przesuwasz do tylu i wszystko.

Ja ogolnie jezdze na biegu 1. Osiaga predkosc wtedy kombajn do okolo 7 km/h wiec juz wystarcza. I tak zadko jezdzimy ponad 6 km/h wiec nie narzekamy.

@Lukash ile masz ha ze chcesz sie przerzucic z Bizona na Dominatora 96 ??


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

A ile masz srodkow finansowych do wydania?

Na przyszlosc nie dziekuj :)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukash    5

Heh ok. No środki nie są wielkie, trochę ponad 80000zł. Znalazłem jak narazie dwie 96 w podobnej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

no to w tej cenie chyba nic innego nie znajdziesz jak 96... ale ja bym wolal z rok sie wstrzymac, dolozyc troche i 98 kupic. ale to tylko moje zdanie. ja mowie jakbym ja zrobil na Twoim miejscu. pozdrawiam


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj