Skocz do zawartości
pawelu

Nawozy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Nawozy
west    45

silva przesadziłeś z siarką w zbożach na 1t ziarna pobierają w zależności od rodzaju 2-3,5kg/ha co przy plonie 7t daje ok 21kg/ha,

Potas też trochę zawyżony powinno być 22-26kg na tonę

Edytowano przez west

poosa21    53

Troche przesadziłeś z azotem w burakch ja nigdy nie dawałem wiecej niz 180kg N/ha, a plony jakie osiagałem to 60-75ton/ha.

Wiadomość z agroFakt.pl

silva    18

U nas też się zbytnio nie szalejemt w burakach Razem: N-158 P-92 K-180 tylko że idzie do tego obornik a to sporo.

Tabelka pokazuje ilość składników pobieranych przez rośliny. Wiele pewnie zależy od odmian czasami więcej idzie w liście a czasami mniej.

Edytowano przez silva

Jony    1

100kg saletry i w drugiej dawse 100 kg mocznika i do tego jeszcze ok 40t obornika co dwa lata.

kromo    0

ludzie co raz mniej kasy maja.. a nawozy coraz droższe.. kto ma obornik ten używa.

peter83    0

Mam małe pytanko.Otóż mam zamiar zasiać na wiosnę zasiać mieszankę(pszenica,jęczmień,owies) i jak sądzicie co dać pod korzeń?

Huberto89    34

Z nawozów azotowych to pod mieszankę u nas mocznik z saletrzakiem siejemy a z wieloskładnikowych to już zależy na co kogo stać my dajemy unifoskę02 i owies z jęczmieniem ładnie rośniebiggrin.gif

Edytowano przez Huberto89

Eryko    19

Ile dajecie nawozu pod żyto i jaki mniej więcej plon po takim nawożeniu zbieracie?

Gleba V klasa

Edytowano przez Eryko

damian40000    85

U nas w tym roku:

ozime pszenżyto: 100kg mocznika + 150kg polifoski 3

mieszanka jara (jęczmień z pszenicą) pod korzeń: 100kg mocznika + 150kg polifoski 3

owies z peluszką na kiszonkę pod korzeń 150kg mocznika + 100kg polifoski 3

użytki zielone(trawa z koniczyną) 150kg mocznika + 100kg polifoski 3

kukurydza na kiszonkę 200kg mocznika pod korzeń + 300kg polifoski 4 w dozownik.

krzysio58    0

Ja w tym roku:zboza:ruszenie wegetacji---80kg saletry amonowej,mocznik dolistnie---90kg w 4 opryskach,pomiedzy mocznikiem opryski bateriami(profilaktyka chorob zboz,dostarczenie niezbednych mikro i makroskladnikow ,witamin i aminokwasow etc)

krzysio58    0

Musisz wiedziec ile masz w glebie ,od zapotrzebowania odjac te wielkosc i wtedy bedziesz wiedzial dokladnie ile zastosowac.

Wacek21    35

Ale na badanie gleby to juz chyba za pozno, gleba ma srednie i wielkie zapotrzebowania bo na niektorych kawałkach była stosowana Polifoska 8 zeszłego roku w ilosci 300kg/ha ale woda powodziowa ja wypłukała...

krzysio58    0

Nie wydaje mi sie,wynik bedziesz mial max po tygodniu.Przez tydzien mozesz wstrzymac sie z wysiewem,czyz nie?

silva    18

Ja większość zbadam właśnie przed jęczmieniem jeszcze oraz przed burakami i p. jarej. Zależy na co ten jęczmień będzie przeznaczony u nas na pasze idzie NPK Razem: 75 46 75 czyli soli 125kg i polidapu 100 i najczęściej siane w zbożach. Wychodzi plon praktycznie średni plon wychodzi koło 6t. Tyle że poplon prawie zawsze jest no i ziemia w kulturze bym powiedział.

Wacek21    35

No własnie, czy mi przebadaja zmarzła glebe i czy bedzie to prawidłowy wynik. Jak rozmarznie to pobiore próby ;)

Ale tak orientacyjnie, mozecie mi powiedziec ile dawac fosforany i soli pot. pod jeczmien ?

silva    18

No oczywiście jak rozmarznie. Ja próby robię sam. Zależy jaki przedplon i jak użytkowana ziemia skoro nie ma badań.

Wacek21    35

Tak, przyoruje. Ale nie na wszystkich polach, tam gdzie była zbierana słoma to nawoze obornikiem ;)

fliegl    4

Jaki zastosoać nawóz pod korzeń i w jakiej dawce na h. pod jęczmień jary?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Challenger
      Witam!!!
      Tak jak w temacie mam pytanko odnosnie tych nawozow.
      Czy ktos z forumowiczow stosowal te nawozy???Jakie sa efekty po ich zastosowaniu w zbozach???Czy maja dos duzy wplyw na wyzszy plon???
      Chodzi mi tu glownie o nawozy tj.Plonwit Z,Siarczan Magnezowy Jednowodny,Alkalin PK 10:20,Fostar i Chelaty!!!
      Prosze o udzielanie informacji,poniewaz mam zamiar zastosowac te nawozy!!!

Pozdrawiam!!!
    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez Mariusz15
      co doradzicie mi pod pszenice i pszężyto ozime żeby móc je zasilić wczesną wiosną zawsze stosowałem saletre amonową z Puław tylko tej jesieni było badrzo mokro jak siałem i za wiele nawozu nie sypałem bo stwiedziłem że przy tak wielkiej wilgotności za wiele by to nie dało uprawy mam na glebie klasy 3 i 4 zboże nawet ładnie po wschodziło i się ukorzeniło przed zimą więc szkoda by było to zmarnować to co mi poradzicie?
    • Przez tomaszek767
      Cześć
      Jak w temacie chciałem zapytać czy ktoś stosował taki wynalazek? Bo właśnie wpadłem na stronę dystrybutora i jestem ciekaw czy to coś wartego uwagi i czy ktoś ciekawski już to wypróbował. Cena około 1000zł/t. Przy dawkowaniu 2t/ha wychodzi całkiem sporooooooo ale ciekaw jestem co to za wynalazek.
    • Przez wyrebski1
      Witam!
      Czy ktoś stosuje obornik kurzy? W jakiej dawce go się stosuje na ha, jaki ma skład oprócz azotu?