Skocz do zawartości
pawelu

Nawozy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Nawozy
milanreal1    290

Szybko można uzupełnić siarczanem magnezu. Można dać dolomit i efekt gwarantowany za kilka lat.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

case-jxu-95    3

Siarczan magnezu stosuję wiosną .Nie podnosi ten zabieg wartości magnezu bardziej myślałem o wapnie magnezowym czy też kizerycie z którym nigdy nie miałem do czynienia i nie mam wyobrażenia ile stosuje się go na ha

Wiadomość z agroFakt.pl

karolr2    180

Co myślicie o nawozie salmag 27,5 N

Na 2 dawkę na zboża ozime

Przedsiewnie na jare (owies)

Kukurydza po wschodach np.od 3. 4 liścia

Pod ziemniaki przed sadzeniem

Podobno działa szybko i nie zakwasza ziemi

Tomek90    209

Jak najbardziej na druga dawkę. W mniejszym bądź większym stopniu ale zakwasza. W kizerycie S niweluje MgO.

karolr2    180

Ten salmag to jest to samo co saletrzak bo skład ma podobny czy może jest lepszy w czymś

slawek2209    78

Salmag to to samo co saletrzak ,tylko grubsze granule ma.Na druga dawke najlepiej przed spodziewanym deszczem mozna dać

pawelJD    13

Stosował ktoś nawóz typu Lubofos bezchlorkowy, lub Bontar ? Jak z przyswajalnością składników w porwaniu np do Hydrokompleksu?

mat22889    11

a czy siarke daję się w pierwszym czy drugim nawożeniu? saletrosan chce dać i myśle że w pierwszej dawce?

tymtus    41

Ja daje siarczan amonu w pierwszej dawce 250kg/ha a na drugą dawke daje mocznik 180kg/ha

aro1975    116

a czy siarke daję się w pierwszym czy drugim nawożeniu? saletrosan chce dać i myśle że w pierwszej dawce?

daj w pierwszej saletrosan

mat22889    11

ok tak myślałem a domieszać troche do tego mocznika żeby podnieść azot? tzn w pierwszej dawce 150kg saletrosanu i mocznik? w drugiej saletra. a ten saletrosan tak samo się rozpuszcza jak zwykła saletra? też szybko?

tymtus    41

na mocznik musisz mieć temp. gleby +8, więc jeżeli będzie możliwe to możesz dać mocznik

mat22889    11

aha ok dzięki zapomniałem o tej temp. :D ale mi się na pole nie spieszy narazie mamy zimę ale muszę teraz nawozy zamówić :D wiem że trochę późno to robię ale dopłaty jeszcze nie doszły a bydło dopiero teraz miałem na sprzedaż :D

Jeśli mogę jeszcze zapytać.

Lucerne czym nawozić? nie wiedziałem żeby nie nawozić azotem. w sumie coś o 30kg wyczytałem ale to chodzi o 30kg juz gotowego np saletry?

Jeszcze jedno na łąki co wysiać? sól potasową? i saletre?

mariuszmtz    70

na lucerne wysialbym polifoske 4 jak mozesz wjechac to juz siej bo ona trudno sie rozpuszcza i posiej te 100 kg saletry, na laki najlepiej wysiej sol i saltre , sol juz powininies siac bo trudno sie rozpuszcza

zima trwa juz za dlugo

statek    137

tylko bezposrednio przed siewem inaczej ulegnie zbryleniu.

Dziel wiadrami albo workami to siewnika.

Ogolnie jestem przeciwko temu rozwiazaniu. Nigdy nie bedzie rowno wymieszane w siewniku chyba ze wczesniej do betoniarki wrzucisz.

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Bezczelny    0

Dziękuję. Rozumiem. Chcę mieć pewność że tak jest. Co się wtedy wydziela?

CO(NH2)2 + (NH4)2HPO4 =>

mocznik + fosforan dwuamonowy =>

Znalazłem w google że są w ten sposób powstaje nawóz: "Urea-ammonium phosphate". Pytanie, czy jedno z drugim reaguje, co powstaje i czy rzeczywiście mocznik wtedy wiąże wodę.

-----------------------

Dodano: Te nawozy można mieszać i nawet tak trzymać razem. Nic się nie wydziela. Problemem może być dokładne wymieszanie tak jak przedmówca napisał.

Pozdrawiam

Edytowano przez Bezczelny

spajki01    1

Cześć mam pytanie odnośnie nawożenia owsa. Zrobiła mi taka znajoma pani dr badania i wyszło tak Cd 0,70 Cr 14,78 Fe 856,13 Mn 427,19 Ni 10,99 Pb 28,25 Zn 73,81 wszystko w mg*kg-1 sm C org 10,64 N ogólny 1,49 gN*kg-1 sm ph KCL=6,24 pH H2O=6,80. Czy na tej podstawie da się określić dawki nawozowe dla owsa który ma być zasiany na powierzchni 0,55 ha . Bez uwzglednionego p i k czy lepiej zrobić jeszcze próbki gleby dla P i K przyswajalnego? w tamtym roku siałem pszenice ozima poplonem po niej była seradela z rzepikiem na jesieni nie dawałem soli potasowej oraz superfosfatu. Czy na wiosne moge dać samą sól potasową i superfosat a azotem nawozic tylko pogłownie czy nie będzie to za małe nawożenie azotowe ?

milanreal1    290

Do upraw rolniczych nie warto robić tak dokładnych badań gleby. Wystarczy odczyn, P, K i Mg. Ewentualnie można zrobić N mineralny.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

spajki01    1

Badanie i tak za darmo robiła to wiesz. Ale wychodzi na to że bez P i K nie wylicze sobie dawki nawozowej dla owsa.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Sean
      Głupota ludzka zaczyna sięgać zenitu.
      https://www.agrofoto.pl/articles/aktualnosci/zakaz-wywozu-obornika-w-weekendy-i-swieta/?utm_source=newsletter
      Wg top agrar:

• Przez Challenger
      Witam!!!
      Tak jak w temacie mam pytanko odnosnie tych nawozow.
      Czy ktos z forumowiczow stosowal te nawozy???Jakie sa efekty po ich zastosowaniu w zbozach???Czy maja dos duzy wplyw na wyzszy plon???
      Chodzi mi tu glownie o nawozy tj.Plonwit Z,Siarczan Magnezowy Jednowodny,Alkalin PK 10:20,Fostar i Chelaty!!!
      Prosze o udzielanie informacji,poniewaz mam zamiar zastosowac te nawozy!!!

Pozdrawiam!!!
    • Przez lulak
      Chodzi mi o to, aby sianie było jak najbardziej ekonomiczne, czyli aby rozsiany nawóz (np. saletra) nie ulatniał się.
      Czy w pogodę słoneczną, pochmurną, przed deszczem, po deszczu....( bo w trakcie chyba nie bardzo) ?
      Jakie są wasze sugestie i kiedy siejecie ?
    • Przez Mariusz15
      co doradzicie mi pod pszenice i pszężyto ozime żeby móc je zasilić wczesną wiosną zawsze stosowałem saletre amonową z Puław tylko tej jesieni było badrzo mokro jak siałem i za wiele nawozu nie sypałem bo stwiedziłem że przy tak wielkiej wilgotności za wiele by to nie dało uprawy mam na glebie klasy 3 i 4 zboże nawet ładnie po wschodziło i się ukorzeniło przed zimą więc szkoda by było to zmarnować to co mi poradzicie?
    • Przez franki
      Czy przypadkiem może ktoś słyszał o takim fakcie że nawóz można dopiero zacząć siać od 1 marca? Posiałem pierwszą dawkę nawozu około 25 lutego , a mojemu tacie jakiś gościu zaczął wciskać jakieś pierdoły że można dopiero zacząć siać od 1 marca i że niby jeśli wcześniej posiejesz to cię satelita namierzy i zabiorą dopłaty czy jakoś tak. Ktoś w ogóle słyszał o takim czymś?