pawelu

Nawozy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
silva    19

Ja na forum pisze jeśli mam jakieś wątpliwości. To nie jest powód do obrażania mnie. A tym bardziej że nie zawsze wszystko musi być takie oczywiste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi33    1

witam mam pytanko czy na wisnę na zboża ozime można dać polifoskę lub lubofoske pomoże czy raczej nie .pod kożeń dam ok 300 kg lubofoski 4 lub inny nawóz nie pamiętam nazwy ale skład p-10% k20& mg8%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jakie stosować nawożenie P,K i azot na wiosnę..Mam na ten cel 800 zł, a więc za bogato nie jest <_< ..Stanowisko po łubinie, 5 i kawałkiem 6 klasa ziemi

 

Poprawka...800 zł to na 2 ha...Nie oczekuję jakiś wielkich plonów...2-3 t z ha byłyby dla mnie wspaniałym plonem...Zważywszy na to ,że ostatnio ukosiłem 0.9t z ha.Ale teraz ziemia będzie odkwaszona, perz zwalczony no i po łubinie...A więc źle być nie powinno ^^

Edytowano przez ElWymiataczos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milosz997    0

k**wa jak ja widzę takie pypranie to mnie skręca w ziemi się robi dobrze albo wcale z 800zł to ja kupuje nawozu na 2morgi (50arów) więc albo inwestujesz porządne pieniądze i masz porządny plon albo to oddaj kouś w dzierżawe bo ty tą zimie aby męczysz i wyjaławiasz

 

W chwaleniu jesteś dobry, oby w ortografii też było podobnie.

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PoRZądnie to ty się lepiej przyłóż do słownika.

W twoim mniemaniu jak mam wydać 800-1000 zł to lepiej nic nie nawozić i zostawić to na pastwie losu? Ciekawa ideologia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
k**wa jak ja widze takie pypranie to mnie skręca w ziemi sie robi dobrze albo wcale z 800zł to ja kupuje nawozu na 2morgi (50arów) więc albo inwetujesz pożądne pieniądze i masz pożądy plon albo to oddaj kouś w dzierżawe bo ty tą zimie aby męczysz i wyjaławiasz

a po po cpo łubinie więce? żeby nasypać? zasolić glebę? zaszpanować na AF, że się sypie?

Ja na pszenicę która dała 9,5t/h na nawożenie wydałem 770 zł :) a w tym roku będzie jeszcze mniej. :P Ja wolę się bogacić a nie sypać na oślep.

Witam.

Jakie stosować nawożenie P,K i azot na wiosnę..Mam na ten cel 800 zł, a więc za bogato nie jest <_< ..Stanowisko po łubinie, 5 i kawałkiem 6 klasa ziemi

 

Poprawka...800 zł to na 2 ha...Nie oczekuję jakiś wielkich plonów...2-3 t z ha byłyby dla mnie wspaniałym plonem...Zważywszy na to ,że ostatnio ukosiłem 0.9t z ha.Ale teraz ziemia będzie odkwaszona, perz zwalczony no i po łubinie...A więc źle być nie powinno ^^

 

łubin zostawił ok 100-300 kgN w glebie więc N to co najwyżej mocznik w płynie/fosforan ok 40kg N (2t pszenicy), do tego masz 20 kg P czyli już 2t, oraz 25-40kg K czyli ok 1,5t pszenicy.

teraz kwestia ile chcesz mieć.

Za 400zł ha to masz

100kg fosforan amonu 18-46 18kg N i 46 kg P 210zł

100kg soli potasowej 60 to masz 60kg K 160zł

a reszta na siarczan magnezu

oczywiście możesz zmniejszyć jakiś składnik, a któryś zwiększyć w zależności od zasobności gleby i przedplonów ;) A jak z ph? nie głupim pomysłem było by pokropienie po siewie EM swojej produkcji to ok 50l czy kupowanymi w dawce ok 5l to jakieś 40zł, ale zwiększy przyswajalność składników pokarmowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milosz997    0

Nie na pastwę losu no ale lepiej oddać tą ziemie w dzierżawę przecież on nic z tego nie ma jak namłóci 900kg z hektara to mu się nawet paliwo nie wróci ja pszenicy sprzątam ok 10t ha a taka robota to zwykłe pyparnie jak się niema kasy to się nie bierze za gospodarkę

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

"ja pszenicuy spszątam ok 10t"

Bajki to opowiadaj tak około godz 19.00,o tej godzinie nie mam zamiaru iść spać.

 

Wybitnym fachowcem jesteś w nawożeniu a tutaj pytasz jaki nawóz masz posiać: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/43240-jaki-nawoz-dac-pod-pszenice-ozima/page__view__findpost__p__783186

 

---

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za porady. Zapomniałem też dodać ,że uprawiane będzie żyto (prawdopodobnie skuszę się na dańkowskie diament). Chyba ,że macie jeszcze jakieś inne ciekawe propozycje dot. materiału siewnego.Z Ph nie jest różowo,było stosowane 1.5 t węglanowego 53 % na ha.Za rok przed siewem prawdopodobnie wysieję kredę bo to co teraz było za dużo nie dało zważywszy na to ,że wapna to pole nie widziało od kilkunastu lat.A łubin dopiero zostawi azot bo wiosną będzie dopiero siany a to nawożenie dotyczy żytka które będzie siane dokładnie za rok ^^

Jeżeli chodzi o Ugmax to z tego co wyczytałem największe efekty daje gdy się opryska resztki pożniwne.A więc czy w moim przypadku, czyli na łubin żółty można tym preparatem popryskać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
ja pszenicuy spszątam ok 10t ha

to pochwal się agrotechniką :)

nie na pastwe losu no ale lepiej oddać tą ziemie w dzierżawe przeciesz on nic z tego nie ma jak namłóci 900kg z hektara to mu sie nawet paliwo nie wróci

szkoda, że nie mogę nakłonić kumpla aby się zarejestrował na AF, on by szybko udowodnił, że z 900kg u niego zarabia więcej niż ty z 10t :D

 

EIWymiataczos ale kręcisz :lol: trzeba było tak od razu pisać, to po żniwach daj jakiś poplon gorczyce lub coś innego ;) Zbadaj ph bo przy niskim EM nic nie daje i szkoda kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Janku@ tak z ciekawości zapytam o Twoją agrotechnikę poszczególnych upraw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak zajadę do domu wezmę magiczny zeszycik i prześlę Ci na PW. Zakładam że chcesz qq, burak, rzepak i pszenicę czy tylko pszenicę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Rzepak, qq, pszenica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Silva@ za takie informacje sporo $$$ Jasiu sobie życzy! Ja płaciłem nich i inni płacą <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

eee Hubert przeginasz <_< Wyśle na PW po to aby dzieciarnia tego później nie używała w razie pytania skąd ten plon ;)Bo średnia AF z 6t skoczy na 8 :lol: Sylwek tobie też. Ja nie jestem krzysio żeby za kasę coś na forum robić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EIWymiataczos ale kręcisz trzeba było tak od razu pisać, to po żniwach daj jakiś poplon gorczyce lub coś innego Zbadaj ph bo przy niskim EM nic nie daje i szkoda kasy

 

Tak już wyszło ^^ . pisałem rano i na szybko bo miałem sporo roboty.Jeszcze raz dziękuję za porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja tez bym chcial Jasiu takie cos hehee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

jak będziecie gospodarować na takich glebach jak jelonek czyli 1 klasie czarnoziemach ,to tez będziecie dawać 200 kg saletry na pszenice i 7 ton gwarantowane przy dobrym zmianowaniu ..... jaka to filozofia??? i nie potrzeba żadnych magicznych przepisów, sam mam troszkę gleb 2 klasy tzw czarnych gleb i widzę jaka jest różnica miedzy taka gleba, a gliną 3a,3b tam nie występuje coś takiego jak brak wody tam zawsze rośnie nie zależnie od warunków pogodowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nie na pastwę losu no ale lepiej oddać tą ziemie w dzierżawę przecież on nic z tego nie ma jak namłóci 900kg z hektara to mu się nawet paliwo nie wróci ja pszenicy sprzątam ok 10t ha a taka robota to zwykłe pyparnie jak się niema kasy to się nie bierze za gospodarkę

 

Z tego co tu piszesz to jakbys przyjechał w moja okolicę to w szpitalu na długie miesiące byś wyleciał. Samo to że miałem pszenżyto całkowicie wolne od chwastów zrobiło na okolicznych rolnikach furorę, plon ha wg mnie był średni na okolice rewelacyjny :D

A jak sialem 160gk/ha to każdy w głowę się pukał bo tu każdy żyto sieje 300kg/ha a pszenżyto 350kg/ha. A zbierają 3-4 krotność wysiewu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

ł żółty i żyto to najbardziej tolerancyjne rośliny jeżeli chodzi o zakwaszenie gleby więc nie przesadzaj z szybkim odkwaszeniem, część gleb ma naturalnie niskie pH i wapno nie sprawi że polepszy się stan gleby. Po ł żółtym a przed żytem to raczej zadny poplon nie zdąży urosnąć.

Ostatnio miałem nieprzyjemność kopania dołu w glebia drugiej klasy na urzytku zielonym wykorzystywanym kośnie i jako pastwisko. Niesamowicie wspaniała gleba w porównaniu do mojej 3klasy.Warstwa pruchniczna ponad 30cm i duża wilgotność, gdzie u mnie z powodu suszy poplon z gorczycy słabo rośnie.

Nie dziwię się że na takiej glebie można osiągnąć wspaniałe plony

 

kolego milosz997 nie wiem z jakiego regionu jesteś ale u mnie 1morga to 56arów. nawożenie za 800zł 50 ar zboża to trochę przegięcie moim zdaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

jeżeli plon faktycznie 10t/ha, to 1600zł/ha na nawóz nie będzie przegięciem - 500kg polifoski - ok.800zł, 600kg saletry - 700zł, do tego wapno i już masz ponad 1600 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

ta jak zboże po 500zł to dobre 3t idzie na sam nawóz ;) tyle że 500zł poli to obecnie bliżej 2 tyś ;)

Ostatnio miałem nieprzyjemność kopania dołu w glebia drugiej klasy na urzytku zielonym wykorzystywanym kośnie i jako pastwisko

Trawy mają to do siebie, że użyźniają glebę :)

jak będziecie gospodarować na takich glebach jak jelonek czyli 1 klasie czarnoziemach ,to tez będziecie dawać 200 kg saletry na pszenice i 7 ton gwarantowane przy dobrym zmianowaniu ..... jaka to filozofia???

ta a jak posiejesz strączkowe co wprowadzą N do gleby to w ogóle bez nawozu :lol: takie gadanie od rzeczy :blink:

JJ ma też III jak dobrze pamiętam

Edytowano przez Lukasz1987

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Panowie macie porównanie co do stosowania różnych nawozów azotowych wiosną na zboża ozime. Próbowaliście takich wynalazków jak Yara Can, czy nawozy zza granicy naszej ojczyzny? Jak cenowo wychodzi w stosunku do popularnej saletry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj