pawelu

Nawozy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
milanreal1    319

Szybko można uzupełnić siarczanem magnezu. Można dać dolomit i efekt gwarantowany za kilka lat.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Siarczan magnezu stosuję wiosną .Nie podnosi ten zabieg wartości magnezu bardziej myślałem o wapnie magnezowym czy też kizerycie z którym nigdy nie miałem do czynienia i nie mam wyobrażenia ile stosuje się go na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Co myślicie o nawozie salmag 27,5 N

Na 2 dawkę na zboża ozime

Przedsiewnie na jare (owies)

Kukurydza po wschodach np.od 3. 4 liścia

Pod ziemniaki przed sadzeniem

Podobno działa szybko i nie zakwasza ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2258

Jak najbardziej na druga dawkę. W mniejszym bądź większym stopniu ale zakwasza. W kizerycie S niweluje MgO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Ten salmag to jest to samo co saletrzak bo skład ma podobny czy może jest lepszy w czymś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Salmag to to samo co saletrzak ,tylko grubsze granule ma.Na druga dawke najlepiej przed spodziewanym deszczem mozna dać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Stosował ktoś nawóz typu Lubofos bezchlorkowy, lub Bontar ? Jak z przyswajalnością składników w porwaniu np do Hydrokompleksu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

a czy siarke daję się w pierwszym czy drugim nawożeniu? saletrosan chce dać i myśle że w pierwszej dawce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Ja daje siarczan amonu w pierwszej dawce 250kg/ha a na drugą dawke daje mocznik 180kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

a czy siarke daję się w pierwszym czy drugim nawożeniu? saletrosan chce dać i myśle że w pierwszej dawce?

daj w pierwszej saletrosan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

ok tak myślałem a domieszać troche do tego mocznika żeby podnieść azot? tzn w pierwszej dawce 150kg saletrosanu i mocznik? w drugiej saletra. a ten saletrosan tak samo się rozpuszcza jak zwykła saletra? też szybko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

na mocznik musisz mieć temp. gleby +8, więc jeżeli będzie możliwe to możesz dać mocznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

aha ok dzięki zapomniałem o tej temp. :D ale mi się na pole nie spieszy narazie mamy zimę ale muszę teraz nawozy zamówić :D wiem że trochę późno to robię ale dopłaty jeszcze nie doszły a bydło dopiero teraz miałem na sprzedaż :D

 

Jeśli mogę jeszcze zapytać.

 

Lucerne czym nawozić? nie wiedziałem żeby nie nawozić azotem. w sumie coś o 30kg wyczytałem ale to chodzi o 30kg juz gotowego np saletry?

 

Jeszcze jedno na łąki co wysiać? sól potasową? i saletre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszmtz    70

na lucerne wysialbym polifoske 4 jak mozesz wjechac to juz siej bo ona trudno sie rozpuszcza i posiej te 100 kg saletry, na laki najlepiej wysiej sol i saltre , sol juz powininies siac bo trudno sie rozpuszcza


zima trwa juz za dlugo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bezczelny    0

Cześć. Chciałbym Was zapytać czy mogę zrobić taką mieszankę nawozową - mocznik + fosforan amonu + siarczan potasu? Czy mocznik bedzie reagował w jakiś sposób z fosforanem amonu?

Według: http://pl.wikipedia.org/wiki/Mieszanie_nawoz%C3%B3w - nie. Według producentów nawozów - mieszać tylko bezpośrenio przed siewem.

 

Jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

tylko bezposrednio przed siewem inaczej ulegnie zbryleniu.

Dziel wiadrami albo workami to siewnika.

 

Ogolnie jestem przeciwko temu rozwiazaniu. Nigdy nie bedzie rowno wymieszane w siewniku chyba ze wczesniej do betoniarki wrzucisz.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bezczelny    0

Dziękuję. Rozumiem. Chcę mieć pewność że tak jest. Co się wtedy wydziela?

 

CO(NH2)2 + (NH4)2HPO4 =>

mocznik + fosforan dwuamonowy =>

 

Znalazłem w google że są w ten sposób powstaje nawóz: "Urea-ammonium phosphate". Pytanie, czy jedno z drugim reaguje, co powstaje i czy rzeczywiście mocznik wtedy wiąże wodę.

-----------------------

Dodano: Te nawozy można mieszać i nawet tak trzymać razem. Nic się nie wydziela. Problemem może być dokładne wymieszanie tak jak przedmówca napisał.

 

Pozdrawiam

Edytowano przez Bezczelny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spajki01    1

Cześć mam pytanie odnośnie nawożenia owsa. Zrobiła mi taka znajoma pani dr badania i wyszło tak Cd 0,70 Cr 14,78 Fe 856,13 Mn 427,19 Ni 10,99 Pb 28,25 Zn 73,81 wszystko w mg*kg-1 sm C org 10,64 N ogólny 1,49 gN*kg-1 sm ph KCL=6,24 pH H2O=6,80. Czy na tej podstawie da się określić dawki nawozowe dla owsa który ma być zasiany na powierzchni 0,55 ha . Bez uwzglednionego p i k czy lepiej zrobić jeszcze próbki gleby dla P i K przyswajalnego? w tamtym roku siałem pszenice ozima poplonem po niej była seradela z rzepikiem na jesieni nie dawałem soli potasowej oraz superfosfatu. Czy na wiosne moge dać samą sól potasową i superfosat a azotem nawozic tylko pogłownie czy nie będzie to za małe nawożenie azotowe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Do upraw rolniczych nie warto robić tak dokładnych badań gleby. Wystarczy odczyn, P, K i Mg. Ewentualnie można zrobić N mineralny.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spajki01    1

Badanie i tak za darmo robiła to wiesz. Ale wychodzi na to że bez P i K nie wylicze sobie dawki nawozowej dla owsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj