Pronar15

Jakie wozy paszowe macie?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
juzio    0

ja mam METALTECHU 8m jestem zadowolony mieszam dla 65 i jest troszke przy mały mam go 2,5 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dadam    4
Sano 5m z wynalazkiem zwanym nożem pionowym :)

i jak Ci się sprawiuje

 

posiadam sano 5m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Mam go półtorej miesiąca, jak dotychczas wszystko jest ok. Z nożem pionowym szybko radzi sobie z belą, po 2-3 minutach jest już rozbita, potem tylko rozdrobnienie. Najwięcej zrobiłem w nim 2020kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Sano 8 m3. Narazie niezawodny... Podpięty pod MTZ 82(albo 3p). Rekord ilości paszy to 2300 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

KUHN Euromix I 870 8M3 z nadstawami do założenia na 10m3, 7 noży dwa wygarnujące na dole dodatkowe i dwa przeciwnoże +lewy i prawy wysyp, na dziś jestem zadowolony ale coś więcej to po 10 latach mogę powiedzieć hih. Pasze mieszam raz dziennie około 7 rano na 60 sztuk bydła zeregóły jest to 2400kg wieczorem dostają regulacyjnie dawke siana luzem. Pasza narazie jest ok z zadawania raz na 24h czas załadunku do rozdania to 30-35min ciągnik z wozem to DF Agroplus 87, a z ładowaczem MTZ 82 +TUR 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się Was poradzić jaki wóz paszowy i o jakiej pojemności musiałbym zakupić do obory z opasami na ok. 90 sztuk. Jakiej klasy ciągnik wystarczy do takiego wozu i jakie firmy polecacie? Mowa jest o używanym w pełni sprawnym paszowozie ;) Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leo    0

Ja też myślę o zakupie wozu, takiego dla 60 sztuk. Mam niski wjazd do obory coś około 2,55m. Spodobał mi się strautmann z poziomymi ślimakami. Zastanawiam się tylko czy rozdrobnią one w miarę szybko belę sianokiszonki? Mam własną prasę więc bele są dobrze zbite. Czy mógłby ktoś się wypowiedzieć czy poziome wozy nadają się do rozdrabniania bel kiszonki, czy lepiej nie zawracać sobie głowy i szukać lejka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Trioliet 10m' od X.2002


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiek1969    0

Ja szukałam wozu paszowego. Kupiłem sobie METAL-TECHA 10. Wysypy boczne, skusiła mnie atrakcyjna cena, narazie niewiele mogę powiedzieć poza tym że pachnie farbą, ponieważ mam go tydzień czasu. Póki co mieszam, jestem zadowolony i krówki są szczęśliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

aa co myślicie o tym zamiast wozu paszowego http://www.agriaffaires.pl/uzywany-sprzet/wybieraki-do-kiszonki/2179443/emily.html samo pobiera paszę czy to bela czy pryzma miesza i dozuje i jednym ciągnikiem tylko a nie jak paszowóz ma mniejszą pojenośc ale wygoda pojemnośc tego to 3m ale to za dużo do ładowacza czołowego coś 1.5m by mnie interesowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelSG    1

daj sobie z tym spokój jak nie chcesz miec problemow... "taczka na tura" chyba ze masz duzo paliwa zeby jezdzic kilka razy bo z 3m pojemnosci nakarmisz 14 sztuk a pewnie nie tego oczekujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

właśnie oto chodzi że nie mam dużo bydła na dzień dziśiejszy to tylko myśl też bym wolał wóz ale 2 ciągniki trzeba wycinak do kiszonki bo krokodyl to lipa a mam wąsko na korytarzu 240cm chyba wysokośc ok 260cm wysyp tylny jak już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Mam pytanie do użytkowników, ile może spalić U902 z sano 5m pojemności? Zadawana by była jedna bela dziennie, po prasie z nożami. Ile litrów dziennie by potrzebował? A może użytkownicy napiszą:. Ciągnik X + paszowóz Y(pojemność) - spalanie w litrach na jedno mieszanie?

Edytowano przez ejczbio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

u mnie C360 z wozem 9m3 2,5l ON na jedno mieszanie ok 25min.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Dzięki pioter, 902 podejrzewam, że będzie palił trochę więcej. Myślę, że 3 - 3,5l na mieszanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamill9449    3

u mnie zetor 5211 i trioliet 8 m3 czas mieszania 10 min ( jeśli belka z sianokiszonki trafi się ciężka i z potrawu) około 2,5 l na mieszanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiek1969    0

Trochę się chwalicie. Mój URSUS 5714 (80koni)miesza Metal techem 10-tką,przez pół godziny i pali 5 litry o.n. . A mieszam 2 baloty i 2 krokodyle kukurydzy, łącznie 2 tony z kawałkiem. Czas liczę od wrzucenia pierwszego balota. Z tym że karma wychodzi idealna (to jest opinia fachowca).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj