Pronar15

Jakie wozy paszowe macie?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pronar15    0

Chciałem się wass zapytać jake wozy paszowe macie i trochę się o nich dowiedzieć(ile mają pjemności ile daliscie za nie,firma i model)

piszcie i chewałcie sie swoimi sprzętami

 

 

Pozdrawiam Pronar15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

mylse ze temat powinien byc zamkniety juz jest cos podobny temat !!


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

My mamy najlepszy wóz paszowy na świecie-japonka :huh: . Nigdy nie ma problemów żeby gdzieś wjechać, nie trzeba mieć ciągnika, niskie koszty zakupu i ekspluatacji :( . A tak serio to nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza jest zwykła taczka :huh: jest wygodna i ma bardzo tanie częsci, nie wspominając o pracy na świerzym powietrzu :(


. . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

@ MARCIN_KOST1

taczka jest fajna sam mam taczke w gospodarstwie ale nie wiem czy bys tak mówił jak bys miał zadac pasze 100 czy wiecej sztukom bydła...moze bys zadał człowiek do wielu spraw sie przyzwyczaja ale ile czasu by ci to zajeło...a po to sa wozy paszowe, zgarniacze obornika, dojarki itp aby jak najmniej czasu spedzac w oborze...


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@witek na duże stado to siez tobą zgodze bez wozu paszowego ani rusz, przy 100 krowach to by Ci nie starczył dzień aby przywiez wszystko na taczce :huh:


. . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a ja ma japonkę w wersji maxi :huh: obecnie mam 105sztuk opasów i cała pasza jest zadawana ręcznie-wózki własnej konstrukcji :(

i wcale nie siedze całe dnie w oborze.

@witek ile czasu zajmuje Ci naładowanie wymieszanie i podanie paszy z wozu???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Mój znajomy miał na próbe wóz paszowy i tak przy 1234 był on zaczepiony a cyklopem w niego ładował wszędzie błoto straszne także troche mu to zajmowało nie mógł podjechać tym cyklopem bo 2812 się ślizgał ma ok 60 krów + młodzież

 

gdyby miał poutwardzane to wtedy tak

 

z wycinakiem to szóstka wszedze pojedzie

 

Ja używam ręcznego wozu paszowego bo inny sprzęt do obory nie wjedzie :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

@PIOTER

razem z wymieszaniem i zadaniem paszy to ok 20-25min


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ale ładujesz go zakażdy raz czyli 3 razy dziennie???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

ładuje 3 razy dzieni bo nie chce zeby za kazdym razem pasza była dobrej jakosc


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Znam gościa który ma 160 sztuk bydła i kiszonki rozwozi ciągnikiem na przyczepie. Pierwsza przyczepa z kiszonką z kukurydzy druga z siano kiszonką a trzecia z paszą. Na kazdej przyczepie jeden człowiek i pomłu ciagnikiem sobie jadą i wszystko wrzucją do koryt z przyczep. To jest dopiero technologia.


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

w wolnostanowiskowych to niektórzy tyle nawala tej kiszonki ze w południe to tylko podsunąć trzeba łopatami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

ja tak robie z zielonka w sezonie...robie sobie taki wałek na srodku korytarza paszowego...i jak trzeba to do tura nakładam taka blache i zgarniam pod drabinke paszowa


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

coś w rodzaju pługa snieznego tylko pod wiekszym kątem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

nom dokładnie


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

a takie cus na tura co jest zastosowana stara opona od 360 czasami widac to spelni swoje zadanie? kreci sie ta opona czy stoi w miejscu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@witek

czym ładujesz wóz???

czy mozna raz dziennie zadać cała dawke TMR????


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

ładowałem c360 ale teraz jd6420 a co do dawki TMR na raz...tak po prawdze nigdy tego nie testowałem a wiec tak do konica nie wiem a nie chciałem bym kogos wprowadzac w bład za zadaje tmr 3 razy dziennie


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

to widze że sobie drugiego JD fundnołeś??? ;)

mnie nawet 2 razy dziennie nie urządza bo napewno to nie skróci mi czasu pracy-moze nawet wydłuzy...raz dziennie by mi pasowało.ciekawe czy latem pasza nie bedzie sie grzać...u mnie koleś ma 5m3 Sano na 20 krów to ładuje go raz dziennie wieczorem i ma jeszcze na rano.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

nom jak było SPO trzeba było korzystac....a co do tego mieszania to w lato pasza panewo bedzie sie grzac mi nieraz jak zostanie cos w woze to idzien ten zapach a przy wiekszej ilosc tez napewno tak bezie


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
technik    0

ja od dwóch lat użytkuję wóz SANO 3m. taki mały bo większy miałby problem z wjechaniem do obory, mieszam raz dziennie na 27 krów, przyznaję że przydałby się wóz 5m. ale trochę przeszkadzają mi koszty zakupu i wymiary tego wozu, a co do zagrzewania się TMR-u latem to nie było z tym jakichś szczególnych problemów, gorzej było jesienią gdy zaczęły się deszcze i w oborze zrobiło się bardziej wilgotno wtedy było gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
technik    0

jak cię stać na większy to sobie kup ja swojego zakupu nie żałuję dziś wiem że była to słuszna decyzja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek7    2

Ja mam SANO Kompakt 12m3, użytkuje go dwa lata.


my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj