Zaloguj się, aby obserwować  
Tomek1209

class 88 czy 98?

Polecane posty

BSZ110    163

No tak ale jeżeli chce powiekszyc areał to taki kombajn jak znalazł. Heh moj kolega z sąsiedniej wioski kupił Claasa 98 na 30 hektarów i dał za niego 140.000, w tym stol do rzepaku, jedynie co nowe tam bylo to 2 kosy boczne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

według mnie, jak ktoś ma kase na kombajn, to niech kupuje duży, po co sie meczyć małym????

tylko tak z rozsądkiem np. lexion600 na 100ha to nie to :P ale jak ktoś pisał, że np. dominator 118 na 100ha, jak najbardziej tak......

po pierwsze, nie martwisz sie czy zdążysz przed deszczem, czy też nie...

po drugie, sam gospodarz tak sie nie zmeczy żniwami bo wszystko pójdzie łatwo i szybko

a po trzecie po wykoszeniu u siebie , można ewentualnie pojechać na zarobek

mówiąc szczerze to jeszcze duuuuuuuużo argumentów bym wymienił :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

98sl polecam i uwazam ze to kombajn idealny na taki areal;] no chyba ze masz wiecej pieniedzy to pomysl moze nad medionem 310;) pozdrawiam


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Rozwiń bardziej twoją wypowiedź bo jak narazie to mało co wnosi do tematu :)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gruchaxdd    0

hm heder 3,90 kosa, napęd Szummacher, silnik perkins 150km, 2347mhg, czujniki awaryjności, straty ziarna, szarpacz, kombajn nie ma klimatyzacji, kupiony w ubiegłym roku zapłaciłem za niego 80tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

chyba sie tematy koledze pomyliły;D 98sl wydajność srednio 1,5ha/h odpowiadam na pytanie zadane wczesniej.mysle ze wydajnosc miesci sie w przedzialem1.3ha/h - 1.5ha/ha zalezy od pola plonu itp;] pozdrawiam


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucuti81    0

Ja obrabiam 88sl 150km swojego 250ha (cięęęężko jest) plus na usługach strzeliło 100ha z groszami

z tym, że wydajność była 3tony/ha żyta więc bez rewelacji.

88 troszkę mniej ci spali niż 98 jednak ma krótszy podsiewacz i w dobrym zbożu troszkę może pogubić

różnica w cenie zakupu jest prawie żadna ja bym na twoim miejscu kupił 98

no jeżeli trafi się ładna 88 to czemu nie

a i silnik no to chyba merc by był lepszy więc 98 bo 88 to z mercem ciężko znaleźć

chociaż na perkinsa nie narzekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gruchaxdd    0

Witam mam problem, w tym roku kupiełm claasa dominatora 88sl i nie wiem jaki powinno sie lac olej do hydrauliki i do przekładni szummachera? jeśli ktos wie prosze odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KacyK    0

Ja obrabiam 88sl 150km swojego 250ha (cięęęężko jest) plus na usługach strzeliło 100ha z groszamiz tym, że wydajność była 3tony/ha żyta więc bez rewelacji.88 troszkę mniej ci spali niż 98 jednak ma krótszy podsiewacz i w dobrym zbożu troszkę może pogubićróżnica w cenie zakupu jest prawie żadna ja bym na twoim miejscu kupił 98 no jeżeli trafi się ładna 88 to czemu nie a i silnik no to chyba merc by był lepszy więc 98 bo 88 to z mercem ciężko znaleźćchociaż na perkinsa nie narzekam

Co? ty kosisz 88sl 350 ha ??

I ci jest ciężko ? Ty wgl do domu z pola zjeżdżasz czasem ? Całą noc młócisz czy jak ty to robisz ?

Bo ja nie wiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj