Zaloguj się, aby obserwować  
Tomek1209

class 88 czy 98?

Polecane posty

Tomek1209    0

mam zamiar kupić jeden z tych kombajnów i mam dylemat który z nich?? Kombajn będzie pracował na 100ha?? proszę o sugestie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Wiesz zawsze lepiej mieć większy kombajn (bardziej wydajny) ;) . My na 110 ha mamy Mege 204 i to jest kombajn taki akurat na te hektary. Do młócenia mamy ok 90 bo reszta to buraki. Słyszałem że najbliższe lata mają być z pogodą bardzo zmienną tzn mają występować częstsze susze ale też i ulewy więc z tego powodu warto zainwestować w większy, bardziej wydajny kombajn. A ile masz kasy do przeznaczenia na ten cel?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

roznica w cenie nie jest az tak duza a ja optowalbym za 98sl


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

No wiadomo zawsze lepiej mieć zapas tej wydajności niż ciągle jechać na pełnym obciążeniu kombajnu i na jego maksymalnej mocy przerobowej.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

xxxxxxxxx

Edytowano przez Gość
Hydromat - instalacje wodno-kanalizacyjne, kabiny prysznicowe, czy na pewno o to ci chodzilo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

sl ma naped hydrostatyczny czyli obslugujesz wszystko joystick'iem a wersja s to wersja napedzana mechaniczna skrzynia biegow. prostszy chyba jest sl bo wszystko obslugujesz jedna reka polozona na joystick'u. zadnego sprzegla szukania biegów . super sprawa :lol:


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

czy np.mógłby mi ktoś porównać 98 sl classic do np.bizona supra (chodzi mi głównie o wydajność tego kombajnu)

i czy 108 o wiele wiecej zrobi od 98???

bardzo prosze o odp.z góry dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Czy 108 zrobi więcej od 108?? Raczej 98 od 108. Jak ma być?? ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

ralfMTX140@ ja już poprawiłem jak miało być...a ty pytanie po co zadałeś zeby odpowiedzieć na nie, czy zeby zadać?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Akuart ja napisałem tamtego posta przed twoim poprawieniem.

Co do tematu to 98 jest mniejsza od 108. 98 ma 5 klawiszy i ma słabszy silnik, mniejszy zbiornik ziarna a 108 ma 6 klawiszy, ma większy zbiornik ziarna i mocniejszy silnik.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

to akurat wiem,a czy ktośą z posiadaczy mógłby podać wydajność w ha/H lub porównać do pracy bizona?/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Ja mam 98s. wczesniej miałem Rekorda z 1998 roku. Rekordzik chodził jak marzenie, ale jednak 98 daje lepszy komfort pracy i lepszą wydajność. (* po prostu wbija się w łan i ciężko zakleszczyć młocarnie, chociaż wszystko jest możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

wymieniłeś młodszego bizona na starszego claasa?? o ile wiecej claas zrobi od rekorda??? 2 ha/H zrobi???

jaki masz heder i silnik??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

nie zamały heder do takiej maszyny?? peron@ a ty jaki masz heder i silnik, i ile w godzine tak średnio zrobisz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

o i według ciebie duża jest róznica miedzy 98 a 108???troche mnie dziwi ze takie małe hedery,przy wiekszych hederach wydajność byłaby wyższa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt515    1

Mogą być małe hedery ale sobie prędkością nadrobię i na to samo wyjdzie.No różnica jest chociażby to że 108 ma 6 klawiszy i to że ma mocniejszy silnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
to akurat wiem,a czy ktośą z posiadaczy mógłby podać wydajność w ha/H lub porównać do pracy bizona?/

108 ok. 15 T/h, bizon super (lepiej nie porownywac) 6T/h?? mysle ze jakos tak to sie ksztaltuje w pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Wracajac do Tematy zgodze sie z 'ralfMTX140' na dzień dzisiejszy masz 100ha a Kupujac Kombajn zastanów sie co bedzie za 2-3lata moze zwiekszysz gospodarstwo? 98 to naprawde wydajny i dobry kombajn ale na takim areale to bedzie kombajn na styk na twoim miejscu wolałbym sie zastanowić nad wiekszym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Ja osobiście na te 100 hektarów wybrałbym coś z tego:

 

- Claas Dominator VX 108

- Claas Dominator 118

- Claas Mega 204 II

 

Lub coś taniej a nowsze to BS Z110.

 

Ja też mam taki dylemat jak Ty, mam 60 ha i chce cos wiekszego zamiast dwoch Z056. W 90% jestem za BS'em niż starszy Claas.

 

Zrobię małe OT. Za mege wyjechana musisz dac pod 200.000zł a za prawie, że nowke BS'a dasz 150.000-190.000zł. Co do Twojego planu brałbym Megę 204 a jeżeli masz jakies plany na kupno pola to Mega 208 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt515    1

Po co mu na 100 ha taki duży kombajn? W zupełności mu wystarczy 98.ja mam 98 i kosze nią rocznie 200 ha i wykosiłaby więcej ale już nie ma co ;)

Te co ty podał BSZ110 są drogie nie wiem czy za 200 tyś byś coś porządnego kupił a 98 można kupić za 130 tyś.

Ja bym Ci radził właśnie kupić 98 albo jak masz zamiar powiększyć gospodarstwo to 108.Albo jakiegoś JD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Ta 118 to już chyba jest za duża jak na taki areał ;).


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

mega (204) w porownaniu do dominatora (98) jest nie tylko lepsza pod wzgledem wydajnosci, ale przede wszystkim pod wzgledem jakosci omlotu, a to wazna rzecz zarowno dla gospodarza co ma 20 ha ziemi, 120, czy 2000.

poza tym w uzywkach roznice ceny pomiedzy poszczegolnymi modelami sa mniejsze ze wzgledu na to, ze mniejsze kombajny traca mniej na wartosci, takze oplaca sie kupic wiekszy. trzeba jednak zwrocic uwage na stopien zuzycia takiego kombajna, bo wiekszy = wiekszy areal, choc i tak na awaryjnosc (przy prawidlowej obsludze) glownie wiek ma znaczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj