Zaloguj się, aby obserwować  
bartus16

Stawy hodowlane

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bartus16    10

czy ktos z was posiada stawy hodowlane jesli tak to: ile, jaka powierzchnia i jakie ryby tam trzymacie i czym je karmicie????????


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol5211    0

mój wujek posiada stawy hodowlane nie wiem ile tych ha ma ale cos chyba 70 dokładnie nie wiem a hoduje karpie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

znajomy ojca się tym trudni ok 5-8 stawów mają .Karmi je śrutą ze zborza ,dolewa do stawu gnojówkę i nawet obornik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

nie u mnie nie dolewaja gnojówki do stawów ;)

  • Haha 1

Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

pewnie po to zeby wylegaly sie tam rozne robaczki i larwy zeby ryby mialy co jesc ;)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151
znajomy ojca się tym trudni ok 5-8 stawów mają .Karmi je śrutą ze zborza ,dolewa do stawu gnojówkę i nawet obornik

 

jo jo i co jeszcze napiszesz? Jestem wędkarzem i widziałem sporo stawów, które były niedaleko chlewni i obornika i nigdy nikt nie miał tam ryb a jezeli były to nędzne, więc nie pisz bzdur ze ktos sam sobie zanieczyszcza wode w stawie "gównem". Wiesz jak smakuje ryba z zamulonego stawu? ochydnie! więc z gnojówki na !00% musi byc okrutnie niedobra!

 

Tyle na ten temat!

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

nie nie musisz wierzyć ,ale sam brał od nas gnojowice ok beczki na jeden/dwa stawy na około miesiąc jak domyśla się bartuś16 na robaki i inne paskudy, także stawy nie są zagnojone nie są szambami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

ryby w stawach dokarmia sie zwykła pasza (odpowiednia dla ryb) ale SPOKO zakładam ze jest troche prawdy w tym co piszesz... chciałbym tylko poznac technologie hodowli robaków w tej gnojówce... wtedy na pewno bym uwierzył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

nie powiem ci bo nie wiem jak on to hoduje (robaki) ,ale karmi je też (ryby ) śrutą ze zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhcr    5

ze śrutą ze zboża to ci wierze bo miałem kilka ryb to sam dawałem, ale od tej gnojówki niepotróją sie ryby to przecierz te związki azotowe itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik93    12

Z tego co wiem to gnojówkę leją do wody po to, żeby się wytworzył plankton, który jest pożywieniem małych ryb ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal18    0

na stawach hodowlanych dodaje się obornik najlepiej pomiot kurzy w takim celu aby w nim rosły robaki którymi żywią sie póżniej ryby. niedaleko mnie na 30ha stawów dają corocznie około 200ton pomiotu i to jest zgodne ze wszystkimi wymogami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek22    3

To jest mój stawik http://www.agrofoto.pl/forum/Staw-image88151.html hodujemy karpie ,karasie ,płotki ,tołpygi ,szczupaki ,amury ,węgorze ,leszcze i liny.

Karmimy je śrutą sojową i czasami pszenica:) Co jakiś czas wrzucamy wapno żeby odkwasić wodę i pompujemy powietrze żeby sie rybki nie dusiły. Wykopaliśmy go dla rekreacji i nie żałujemy. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhcr    5

A jak jest u ciebie w zimę z przy mrozie jak woda zamarznie to ryby nie pozdychają czy im regularnie przebijasz dziury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Karol12
      Czy zastanawialiście się kiedyś nad hodowlą tego typu zwierząt??
      Ja myśle że może być to nasza przyszłość co wy na to??
      Z moich obliczeń do mojej obory wejdzie taki kózek ok. 25sztuk :rolleyes:
      Co dawać kozom??
      Jak użądzić dla nich obore?? i miejsce do dojenia??
       
       
      Pozdrawiam Karol12!!!
    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj