toniekmf255

Wzrost areału upraw rzepaku!

Polecane posty

Vril    1

Nie widzę wzrostu zasianej powierzchni.

Nie zakładajcie takich tematów i podobnych ,cwaniaki takie rzeczy czytają i kombinują

i się nie dziwcie jak cena będzie po 800 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

U nas jakby rzepaku wiecej niz w latach poprzednich. Mój niestety dosiegneła jakas choroba albo nie wiem co.Korzenie zamienieły sie w bulwy i rzepak zaczał usychac.Jutro orze i sieje pszenice bo szkoda mi stanowiska.

 

Moze wiecie co to za choroba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Nie widzę wzrostu zasianej powierzchni.

 

To samo i u mnie.

 

Nie zakładajcie takich tematów i podobnych ,cwaniaki takie rzeczy czytają i kombinują

i się nie dziwcie jak cena będzie po 800 zł.

 

Popieram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

U nas jakby rzepaku wiecej niz w latach poprzednich. Mój niestety dosiegneła jakas choroba albo nie wiem co.Korzenie zamienieły sie w bulwy i rzepak zaczał usychac.Jutro orze i sieje pszenice bo szkoda mi stanowiska.

 

Moze wiecie co to za choroba?

 

kiła kapusynych, kilka lat na tym polu uprawe rzepaku masz z bani,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Dzieki @miszka31 za szybka odpowiedz. W sumie to mielismy nie siac w tym roku rzepaku ale ojciec sie uparł.Zaorze jutro i posiejemy pszenice Tonacje bo na wiosne mam juz zostawione pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losiek13    0

u mnie w tamtym roku rolnicy posiali bardzo dużo rzepaku ale już w tym roku tak jak zwykle nie mało nie dużo.Ludzie którzy pierwszy raz posiali rzepak i nie wiedzieli jak go uprawiać to się przejechali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pOngO88    4

W mojej okolicy (pow.namysłowski) rzepaki siane są odkąd pamiętam to z 20 lat bite :) oczywiście właściwy płodozmian, ale dużo osób przeszło na system rzepak-pszenica-rzepak ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Mój sąsiad (powiat sępoleński) właśnie zaorał ok 100 ha rzepaku :(


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

U mnie w okolicy (Podlasie) kilka lat temu praktycznie wcale nie było widać rzepaku, obecnie jest go coraz więcej, głównie sieją go ludzie którzy uprawiają same zboża i hodowcy trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1301

W mojej okolicy rzepak utrzymuje się na tym samym poziomie od lat ,ci co siali to mają raz więcej ,raz mniej,zależy od stosowanego płodozmianu,ja lekko zmniejszyłem ilość rzepaku na rzecz grochu,bo ziemia też nie lubi monotonni , a pszenica na zmianę z rzepakiem to za mało?.Co do cen rzepaku był bym spokojny,deficyt jest ogromny i kupujących sporo tak więc będzie Ok.Po 15 latach kontraktacji do Kruszwicy w tym roku nie pdpisałem z nimi umowy, to średnio raz w tygodniu ktoś od nich dzwoni.Poczekam do wiosny i będzie widać co się dzieje i czy coś urośnie,bo ten rok pokazał że może być różnie?.

Edytowano przez marek1977

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekrol    32

U nas jakby rzepaku wiecej niz w latach poprzednich. Mój niestety dosiegneła jakas choroba albo nie wiem co.Korzenie zamienieły sie w bulwy i rzepak zaczał usychac.Jutro orze i sieje pszenice bo szkoda mi stanowiska.

 

Moze wiecie co to za choroba?

 

z kiłą nie ma żartów, ten pierwotniak moze przezyc jak podaja rozne zrodł 8-12lat, bardzo łatwo przenosi sie mechanicznie ( na kołach, el. roboczych -wystarczy przejachac kolem po polu sasiada )

Warto poczytac troche o tej chorobie, zwłaszcza ze ten rok jest wybitnie sprzyjający jej rozwojowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pankracy    9

Póki co rośnie areał rzepaku, bo jest zbyt w branży paliw. Ale co będzie, gdy zapotrzebowanie w tym sektorze się zmniejszy? Przecież trzeba brać takie możliwości pod uwagę - nawet trzeba, ponieważ niedługo może się okazać, że rządy wielu państw zaczną się wycofywać z dotacji dla OŹE i paliw alternatywnych ze względu na kryzys. I skończy się hossa... Tym bardziej, że rosnące areały rzepaku podnoszą ceny zbóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zasmiecac forum, dlatego pisze to tutaj. Mam takie pytanie posiadajac około 10ha pola obsianego rzepakiem i majac tłocznie do oleju z rzepaku, czy było by mozna ''wyżyć'' z takiego gospodarstwa? Mozna sprzedawac olej i śrute [produkt uboczny wytłaczania oleju z rzepaku]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

10 ha to troche malo a i jeszcze rzpeka po rzepaku nie mozna siac caly czas wiec musialbys przesiewac czyms

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

tak ku ścisłości tłoczyć możesz tylko na własny przepał-sprzedaż jest karalna.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Witam, mam następujące pytanie: o ile wzrósł obszar przeznaczony pod zasiew rzepaku w waszych gospodarstwach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

U mnie zmalał do zera. W zeszłym roku zasiałem 3.5 ha i wszystko wymarzło, poza tym powiększam hodowlę bydła i trzody więc potrzebuję pola pod kukurydzę i zboże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

U nas w okolicy wzrósł i to chyba o 200%, bo dużo ludzi którzy wogóle nie siali to teraz zasiali i jeszcze te "oszołomy" którzy w zeszłym roku rzucili sie na ziemniaki i sprzedawali po 2zł/worek to w tym wszytsko co możliwe obsiali rzekapkiem. Ja siałem to co miałem zaplanowane od kilku lat ze względu na płodozmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

u nas nie mamy rzepaku bo wszystko co uprawiamy jest dla bydła. Ale sąsiedzi rzucili się na rzepak. Wielu sieje na próbę pierwszy raz.. A ci co już mieli sieją dużo więcej mimo tego że sporo w tym roku wymarzł. Największy gospodarz w okolicy od kilku lat na połowie pól sieje rzepak a na drugiej połowie pszenżyto lub jęczmień jary. Co ciekawe mimo tego że rzepak jest co drugi rok plon nie schodzi mu poniżej 3.5 tony/ha a w dobrych latach przekracza 4t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

W zeszłym roku jedna z większych firm w powiecie hrubieszowski (lublelskie) sprzedawała duże ilości nasion rzepaku w tym roku mówią że to obłęd.. :blink: Przez kilka dni sprzedawali po 100 worków rzepaku, kilku odmian wogóle zabrakło na początku. Zanosi się na to że rzepak wyprzedzi powierzchnią pszenicę ozimą :o


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja w zeszłym roku zasiałem 3ha, w tym jest już zasianych 10ha ale zoształo mi ziarna na jeszcze 3ha więc też je zasieję.

Ile może kosztować ubezpieczenie hektara rzepaku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj