toniekmf255

Wzrost areału upraw rzepaku!

Polecane posty

toniekmf255    6

Czy w waszych rejonach również zauważyliście ten wzrost? W mojej okolicy to się za przeproszeniem "wściekli".


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

U nas rolniczy siejący rzepak w małych ilościach tylko aby wywiązać się z umowy zaczęli też nagle powiększać areały my osobiście chyba będziemy kończyć z rzepakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

tak i to bardzo!!Co trzecie pole prawie to rzepak...

u nas zeby zobaczyc buraka na polu trzeba sie dobrze najeździc... i dlatego buraka wyparł rzepak i kukurydza...pozamykali cukrownie, dali limity to czemu sie dziwic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiRol    53

Dokładnie.. buraków już prawie nie widać.. zato rzepak coraz częściej, my siejemy rzepak troche ze względu na przerobienie ziemi bo tak zboże w zboże to nie jest za dobrze... a jaka pszenicha po rzepaku ^_^


http://www.youtube.com/user/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

Ja sieje rzepak zeby bylo po czym pszenice zasiac bo zyskow wiekich to z tego nie ma. poza tym korzenie rzepaku zostawiaja w glebie takie dziurki ktore daja troche efekt glebosza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Hmm u mnie jeszcze przed ''modą'' na rzepak uprawiał go tylko jeden gospodarz (około 40-45ha). Później, jak rolnicy przestawili się na rzepaki w mojej wiosce zasiało go jeszcze 4 gospodarzy ( w tym my) a więc będzie około 8-9ha, więc myśle, że aż takiego wielkiego wzrostu nie ma.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

LukaszZduny jak się dokładnie spojrzysz w bruzdę podczas orki pola po pszenicy na którym rok wcześniej rósł rzepak to zobaczysz że korzenie pszenicy szły w głąb ziemi właśnie poprzez stare korzenie rzepaku, efekt jest taki że pszenica po rzepaku głębiej się ukorzenia niż taka po zbożach, mówi się że efekt tego to co najmniej 1 tona więcej zboża

A odnośnie areału to u mnie w okolice ludzie posieli więcej pszenicy. Rzepaku cały czas tyle samo, pojawia się natomiast inny problem kiła. Ludzie przez to myślom o 4-5 letniej przerwie w uprawie rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas zainteresowanie uprawą rzepaku wzrosło tak z 2 lata temu i teraz utrzymuje się na stałym poziomie. W tym roku za to wzrosła powierzchnia uprawy kukurydzy na ziarno. Jeszcze w zeszłym roku nikt u nas we wsi jej nie siał, a w tym roku chyba z pięciu rolników zasiało razem ze 100 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

W mojej okolicy rok temu dużo ludzi nasiało rzepak, ale są to tacy gospodarze, których areał uprawy rzepaku nie przekracza 3-4ha. Zasieli rzepak, bo zrezygnowali z uprawy cebuli, która ostatnio dostała trochę po d... ;). W mojej okolicy to jest tzw. zagłębie cebulowe, w mojej wsi tylko ja nie sieje cebuli :). Jeśli chodzi o ten rok, to ZT Kruszwica nie chce już zawiązywać umów z nowymi plantatorami, tylko bierze pod uwagę starych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

u mnie rzepaku sieje się coraz więcej,ale i kukurydzy jest bardzo dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6

Mój wuj i sąsiad z rzepakiem nie wiem czy się zamknie w 80 ha


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
U nas zainteresowanie uprawą rzepaku wzrosło tak z 2 lata temu i teraz utrzymuje się na stałym poziomie. W tym roku za to wzrosła powierzchnia uprawy kukurydzy na ziarno. Jeszcze w zeszłym roku nikt u nas we wsi jej nie siał, a w tym roku chyba z pięciu rolników zasiało razem ze 100 ha.

 

U mnie to samo. Tyle że teraz ostatnio wydaje się że ludzie rezygnują z niego na rzecz kukurydzy.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

U nas gdy zaczynaliśmy z uprawą rzepaku było ciężko bo gdy zaczynaliśmy to na wsi rzepak siało ok 6 gospodarzy teraz prawie pół wsi wiosenny ozimy ile się da posiać wszędzie żółto. Nasza wieś kiedyś słynęła z upraw ziemniaków co drogie gospodarstwo sadziło minimum 5 ha teraz moda wyszła i kombajny się marnują bo wszystko się na rzepak przerzuciło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0
U nas zainteresowanie uprawą rzepaku wzrosło tak z 2 lata temu i teraz utrzymuje się na stałym poziomie. W tym roku za to wzrosła powierzchnia uprawy kukurydzy na ziarno. Jeszcze w zeszłym roku nikt u nas we wsi jej nie siał, a w tym roku chyba z pięciu rolników zasiało razem ze 100 ha.

 

u mnie właśnie od 2 lat coraz mniej rzepaku widać na polach....


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor165    1

U nas w sumie bez zmian. W naszej wiosce rzepak siany jest od lat i kto siał kiedyś sieje i teraz. A wzrost wielkości zasiewu wynika tylko z wzrostu całości hektarów posiadanych przez rolnika. W tym roku przybyło nam ogółem 7,5 ha to i rzepaku jest o 2 ha więcej niż rok temu czyli 15.


Praca, pasja, zamiłowanie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
broker    0

u mnie 3 lata temu nikt rzepaku nie skupował ale jak się znalazła firma skupująca to ludzie od razu zaczęli go siać i z tego co widzę coraz więcej ludzi się decyduje na to i areał rośnie z roku na rok:)


zetor 5211
pszenica ozima & rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystiano35    0

U mnie też jest widoczne że rolnicy zwiększają produkcję rzepaku,a szczególnie w tym roku nawet znajomy co nigdy rzepaku niesiał to posiał go w tym roku 20 ha , myśmy zasiali tylko 2 ha więcej w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
360P    4

W moim regionie również dużo rolników stwierdziło, że bardziej opłaca się siać rzepak. Póki co będzie opłacalnie, ale jak cała Polska ruszyła do ataku to ceny za jakiś czas nie będą już tak kolorowe :rolleyes:


"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7

u nie też widać wzrost zasiewów rzepaku zwłaszcza jak zabrali limity na buraki to jeden powiedział ze nawet lepiej bo więcej rzepaku zasieje


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

U mnie też zauważyłem wzrost zasiewów rzepaku i jak rozmawiam z każdym to chce jeszcze zwiększyć. Wielkopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

u mnie w okolicy widać wzrost powierzchni rzepaku.2 lata temu koleś zasiał z 5 ha rok temu z 10 ha.a w tym roku tez gdzieś 10 ha.a wcześniej to o rzepaku nikt nawet nie pomyślał.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj