Zaloguj się, aby obserwować  
ARTUR05

Co się stanie?

Polecane posty

ARTUR05    1

Witam! Co się stanie jak zmieszam olej hydrauliczny o takiej samej barwie z innym ? Jakie skutki mogą nastąpić po tym, proszę o szybką i konkretną odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Temat przeniesiony, do działu ogólnego...


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obikey    0

Wydaje mi się, że mieszanie jakichkolwiek olejów na tylko na podstawie barwy jest conajmniej lekkomyślne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Jeśli gęstości tych olejów są różne to może być kiepsko. Znajomy nie miał kasy na olej to do rocznego Pronara do skrzyni wlał spalony olej silnikowy, bo miał niski stan i podnośnik nie chciał podnosić. Miał potem problemy z załączaniem WOM-u, stale się rozłączał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ARTUR05    1

Do case 856XL do hydrauliki chcę dolać lub nie ,a tak wogóle ile tam się leje tego oleju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

zacznijmy od tego, od kiedy masz ten ciągnik(ile mth) i czy w ogóle wymieniałeś w nim filtry/olej.

 

jeśli robisz to po raz pierwszy to ja radził bym tobie zrezygnować z dolewek i zainwestować w nowy olej porządnej marki do skrzyni i filtry, przy okazji możesz i w silniku wymienić za jednym zamachem ;) Dlaczego?? Bo nie wiadomo ile mth już przejeździł od ostatniej wymiany....

 

A czy wolno mieszać oleje to wolno, tylko trzeba wiedzieć jaki z jakim :) Na pewno nie można sugerować się kolorem tylko właściwościami smarnymi i gęstością/lepkością. Jeśli nie wiesz jaki tam był olej wcześniej radził bym ci to zrobić co napisałem wyżej... Jeśli dolejesz olej nie taki jak trzeba to jest kilka wyjść.... Mogą się zrobić "gluty" bądź piana z oleju, może przestać działać hydraulika itd. :)

 

Jeśli nie wiesz jaki wlać i gdzie są filtry to skontaktuj się z kimś z AF, kto posiada podobny model - może pomóc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Do case 856XL do hydrauliki chcę dolać lub nie ,a tak wogóle ile tam się leje tego oleju?

48 litrów, tylko nie wiem czy łącznie ze skrzynią, bo olej do hydrauliki zewnętrznej masz separowany. Fabrycznie lany był Hytran Plus.

 

Bez podania nazw olejów lub ich specyfikacji nikt Ci nie powie czy możesz je zmieszać czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ARTUR05    1

A jaki polski olej hydrauliczny był by najlepszy zamięnikiem oleju zagranicznego bo właśnie taki tam mam i niewiem jakim zastąpić case 856XL .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko jeśli do oleju akros 15w40 doleje oleju kronos 15w40 to czy cos sie stanie czy wszystko ok??

 

 

Pozdrawiam przemal_1989


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Podaj klasy , specyfikację oleju, czyli to co napisane na pojemniku lub w instrukcji i nie chodzi tu o nazwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markpp    1

witam mam podobne pytanie

w cyklopie mało jest oleju obecnie jest tam hipol i brat chce kupić olej jutro

myślał aby kupić hydrol

tylko jest jedno ale czy po zmieszaniu tych dwóch olejów nie narobimy czasem diabła??


JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ KUPIĆ SIĘ NIE DAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA?... Oportunisto pier******...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

hipol to olej przekladnniowo-hydrauliczny a hydrol to olej hydrauliczny więc sam widzisz że nie bardzo można mieszać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markpp    1

no też bratu odradziłem

i znaleźliśmy inne rozwiązanie

na czas wywożenia spuścimy 10l hipolu z jednej c-360(która nie bierze udziału w akcji)

a po wszystkim wlejemy spowrotem do niej z cyklopa

a cyklopa do jesieni zalejemy hydrolem


JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ KUPIĆ SIĘ NIE DAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA?... Oportunisto pier******...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akros jest 15w40 a kronos takze wiec nie wiem??


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
    • Przez Kartoflorz
      Witam, mam taki problem może dla niektórych bzdura a konkretnie, czy mogę mieszać olej Stou z Utto??? Konkretnie chodzi mi o to czy do oleju Agrol Stou Plus mogę dolać Platinum Utto  - miejc docelowe przekładnia (skrzynia Zetor Forterra).
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj