Zaloguj się, aby obserwować  
jan2130

Czym wywalacie obornik z chlewni na głęboką sciolke

Polecane posty

radson    5

ja od macior wywalam widłami u krów tak samo, a w świniarni mamy zrobiony ganek gnojowy na środku na tura , ale tura nie mamy więc 3 ludzi do roboty śipy, taczka i jazda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
Marcin ja tego nie używam ale sąsiad to jakoś robił że stawiał taśme w oborze a ona ciagneła na zewnątrz gdzie stał rozrzutnik.Ale pewny nie jestem. :)

 

To rozumiem, ale chodzi mi o to czy ta taśma idzie w kojcu tzn. wystarczy tylko gnój trochę przesunąć na taśmę, czy może taśma idzie przez środek chlewni i trzeba gnój przez kojce przerzucać...wie ktoś...?? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

u nas jest srednio 1,30meterka obornika, wywalamy to wsio papajem :P czyli naszym ursusem c 360 z widełkami ;] srednio wychodzi 6-8 przyczep 5 tonowych ;] w jednej klatce okolo 60 sztuk tuczników ;] a wygląda to jak wiata ;p z reszta jak sie dorwe do aparatu to porobie kilka zdjęć ;]

 

Wujek ma podobnie zbudowaną chlewnie do nas i wywozi cyklopem... nawet mu to idzie... oczywiscie duuuuzo dłużej :) ale trochę "czyściej" ;]

 

 

naa koniec akcja z karszerem (czy jak to sie pisze) i po robocie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Os metrów to pewnie nie ale fajne rozwiązanie ale i pewnie nie jest tanie. W mojej oborze już by się nie dało takiego czegoś zamatować nie ma za dużo miejsca ale jak bym stawił to bym na pewno takie coś zrobił. Szkoda ze nie ma ceny ale pierwszy raz się z takim czymś spotkałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goolman19    1

Witam.. ja mam mały problem ponieważ tak nie mam tura a myślałem z wujkiem żeby zrobić np do mtz lub Masseya taki tur do tyłu tylko narazie nie wiemy jak sie do tego zabrać. Jeżeli ktoś posiada takie coś to mile była by widziana fotka :P Chciałbym podpatrzeć i sobie skonstruować :) A jeszcze jedna opcja może tesz byśc na sprzedaż:) Obornik będzie wywalany od krów..więc będzie bardzo ciężko...gdzieś około 75 cm :) Pozdrawiam !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11
Nie wiecie ile takie cudo kosztuje (ile metr albo coś nie wiem jak się to liczy)...?? :P

 

http://www.rolstal.pl/?m=offerts&&...duct&id=198

 

Ten wyciąg na dzień dzisiejszy kosztuje około 30 tyś jak nie więcej :) Mamy w oborze podobny, tylko innej firmy. Sprawuje sie jako tako, bo jak sie za dużo naścieli to się zapycha i łapki nie podają dalej. Ale za to prasa ma siłę kilkunastu ton i czasem jak sie ubije to cyklopem nie można wbić zębów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

Ja w boksach wywalam ture,m przy7211 mam wylana posadzke przed boksem wiec idze dobrze teraz jak dorobie nowe widły to bedzie super a jezeli chodzi o wyciąg na płytką ściułke polecam tkz KROTOSZYNSKI lub jak ktos ma szeroki korytarz gnojowy ciągnik+tur lub małom ładowarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
Ten wyciąg na dzień dzisiejszy kosztuje około 30 tyś jak nie więcej :P Mamy w oborze podobny, tylko innej firmy. Sprawuje sie jako tako, bo jak sie za dużo naścieli to się zapycha i łapki nie podają dalej. Ale za to prasa ma siłę kilkunastu ton i czasem jak sie ubije to cyklopem nie można wbić zębów :)

 

A jak się to mierzy, przecież chlewnie mają różną długość, mierzy się to na metry czy jak...?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

nic nie zastąpi starych drewniano-metalowych wideł. Własne takiego sposoby używam.


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor165    1

My z głębokiej ściółki wywalamy obornik Ursusem 914 z TURem ''5". Do niedawna łyżką 2,20 metrową ale teraz mamy nowy krokodyl 1,80 metra i powinno być dużo wygodniej.


Praca, pasja, zamiłowanie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mysle ze najlepiej jest wywalac turem z krokodylem na glebokiej sciulce to niewiem ale nie za bardzo idzie albo wcale pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawdfarmer    0

ja nie chowam tak dużo świń(oddaje około 60 rocznie)to taczką wywoże bo do gnojownika mam blisko


U-R-S-U-S C330 siła i potęga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabek27    1

A umnie to jest tak ja z taczkami a szwagier ładuje i 20 kursów i gnoju niema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

Dawniej wywoziliśmy cyklopem na przyczepę ale to trochę zbyt długo schodziło. Dwa lata temu kupiliśmy TURa 6 do 904 i spokojnie można przez cały dzień wywieźć gnój z 5 skojców z 3 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niema nic lepszego jak głęboka ściółka i wywalanie turem. chwila i czysto;) alb ojeszcze lepiej na rusztach trzymac to juz całkiem nie ma problemu.


NEW HOLLAND !! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

A jeśli jest tki przypadek jak u mnie??? To z kojców muszę widłami narzucić na korytarz gnojowy, bo innej możliwości nie ma??

 

Przekrój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

Ma mamy zrobione taki tylni podnośnik do 912 lub 914 wjeżdżasz tyłem jak najdalej podnosisz do góry i masz pełen sami to robiliśmy a koszt około 3 tyś zł i robota czysta


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

No tak, ale jaj mam ściółkę pod poziomem ziemi i chyba tylko widełki i potem tur albo zgarniacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bimladentoja   
Gość bimladentoja

Tur agram na zetorze, ze względu na mrozy -18, wstawiłem drugi rzut bez czyszczenia komór, mam nadzieję że przed odstawą górą nie wyskoczą, wiosną będzie niezła akcja, już metr warstwa przekroczyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

Ja to wywalam widełkami ;) 2 rozrzutniki trzeba wyrzucać przez adapter i rzucać na 6 metrów


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj