Zaloguj się, aby obserwować  
jan2130

Czym wywalacie obornik z chlewni na głęboką sciolke

Polecane posty

jan2130    17

Witam jestem ciekawy czym wywalacie obornik z chlewni na głeboką sciolke czy cyklopem bedze dobrze sie usuwało obornik :huh:


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Cyklopem to nie zabardzo. Jak kiedys miałem jałówki na głebokiej ściułce to obornik miałem ponad 1m to cyklopem nie szło tego powydzierac. Teraz tez tak ma tylko ze wywalam turem ale obornik to max siega 40cm ale wyalam łychą bo szybciej idzie. Jak krokodylem to moze obornik siegac tez do 1m i tez sie ładnie wywala


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Sąsiad ma obore na głębokiej ściółce i trolem nawet nic nie drgnęło. Początkowo pomagał mu jego kolega NH TL100A z turem, ale też miał ciężko, teraz ma fadromkę i nią sobie radzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie sąmsiad wywala 30-tką z TUR-em, i jakoś nie narzeka :huh: wiadomo że świnki słabiej zduszą obornik niz bydło


. . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

ja mam zgarniacz hydrauliczny z JFC


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

z chlewni na głebokiej sciółce znam jedno porównanie jak kumpel z kojców o wymiarach 5x14m 330 z turem wybierął jeden dzień to teraz 914 z turem 2h i po sprawie ale sprzegło uz do wymiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ładowacz czołowy do opróżniania kojców jest dobrym rozwiązaniam tylko trzeba to robić chwytakiem typu "krokodyl" a nie łyżką czy też samymi widłami - jest szybciej, czyściej i sprzegło tak nie obrywa; i przydałby się ciągnik 4x4 albo solidny balast z tyłu

Oczywiście jakaś ładowareczka była by jeszcze lepsza :huh:


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Hehe.... Ja wywalam widłami. Rozglądam się za jakimś zgarniaczem lub np. Turem. Choc spodobały mi się te widły co ma U1224.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

@jan2130 moim zaniem najprostrzy tur na 330 bedzie wydajniejszy i bardziej poreczny od jakiegokolwiek cyklopa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

U nas wszystki obornik i z glebokiej sciólki i od loch wypychamy ciapusiem:) mamy widly do tylu przywiezione z Francjii i zamiast ciegła tłok o udzwigu 5 ton i nie ma takiego obornika ktory by sie temu zestawowi oparł. a na glebokiej sciolce to i 1,40m potrafi tego sie naprodukowac :huh:

Mini ładowarka... tez o takim czyms myslelismy, ale to zalezy od tego czy jeszce jakies zastosowanie by miala ona miec, bo np dac 30 tys i zeby tylko raz na 2-3 miesiace byla uzywana to bez sensu. Ciapek z widlami jest bardziej wzechstronny i u nas on wygral rywalizacje. ladowarka nawet na rozrzutnik troche kijowo by sie ladowalo bo krecenia i zajezdzania duzo a cyklop myk i jedziesz dalej.


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karuś    5

U mnie obornik z głębokiej ściółki usuwany jest ładowarkę przegubową Weidemann. Przedtem robił to C 330 z turem przez 15 lat. Czas było na zmiany bo produkcja się powiększyła i roboty z nią związanej też przybyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

niestety moje warunki pozwalają tylko na ćwiczenia z zakresu widłologii :) ale i tak jest fajnie muskułki sobie wyrabiam :)


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

jeden we wsi ma świnie na głębokiej ściółce to 1m gnoju ma ,wywalał turem z krokodylem zamontowanym na ursusie c-330

i trzydziestka miała za ciężko, teraz kupił sobie taką fadromke Kramer to mu robota idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Wyciągi??To i tak musisz na niego narzucić on jest zrobiony do tego jak ktoś nie ma obory że może wjechać ciagnikiem,tylko podstawia rozrzutnik i wyciąg, ładuje na wyciąg a ten rzuca na rozrzutnik. :P

 

Chyba mnie zrozumiałes?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
Wyciągi??To i tak musisz na niego narzucić on jest zrobiony do tego jak ktoś nie ma obory że może wjechać ciagnikiem,tylko podstawia rozrzutnik i wyciąg, ładuje na wyciąg a ten rzuca na rozrzutnik. :P

 

Chyba mnie zrozumiałes?? :)

 

Tak rozumiem, tylko gdzie idzie ten wyciąg, czy przez kojce czy może poza nimi...?? :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Chodzi na motorek taśma z takimi blokadami ja właśnie tak mam że od macior musze wywalać widłami a do tuczników się już da wjechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
Chodzi na motorek taśma z takimi blokadami ja właśnie tak mam że od macior musze wywalać widłami a do tuczników się już da wjechać

 

Ja mam ten problem że nie wjadę tam ciągnikiem... :P:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Marcin ja tego nie używam ale sąsiad to jakoś robił że stawiał taśme w oborze a ona ciagneła na zewnątrz gdzie stał rozrzutnik.Ale pewny nie jestem. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj