Zaloguj się, aby obserwować  
valtran111

mleko tanieje???

Polecane posty

KAROL4    5

Przecież ta cena to już dno,a może być gorzej?! Pocieszające,że złotówka troszkę słabnie,tylko nie wiadomo czy to jest stały trend.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Tusk przecież obiecywał cuda...

Tyle że chyba nikt takich cudów się nie spodziewał :angry:

Bynajmniej ja na niego nie głosowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valtran111    1

w mojej okolicy to kazdy mowi ze ci wszyscy politycy to darmoziadzi i tylko dla siebie by wszystko zgarneli, ja wam powiem ze jak byl lepper to jakos to nsie trzymalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3164

U mnie mleko w tym miesiącu było po 78 gr a wszystko to przez zmowe mleczarni u mnie w całej wsi jest tanie mleko i jeszcze stanieje więc uprzedzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0
Tusk przecież obiecywał cuda...

Tyle że chyba nikt takich cudów się nie spodziewał :angry:

Bynajmniej ja na niego nie głosowałem

nie chcę tu bronić Tuska bo ani go nie lubię zbytnio i nie głosowałem na PO, ale ludzie??

 

ceny zarówno mleka, zbóż to zależą głównie od rynków światowych, a nie od tego kto rzadzi w Polsce. jasne że rząd mógłby się bardziej zainteresować np rolnikami(bo teraz to głównie działają pod słupki poparcia), ale w sprawie znacznej podwyżki skupu naszych produktów nie mają zbytnio wielkiego pola manewru- chyba że jest inaczej i ktoś mi powie jak to zrobić..

 

cuda to akurat wszycy obiecywali i będą obiecywać ;)


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

wracając do tematu-jak jeszcze cena spadnie,to nie ma mowy o inwestycjach a czas się kończy.Myślę,że część krowiarzy(jak nas niektórzy nazywaja) zrezygnuje z prow-u,bo jak był czas na składanie wniosków to milej było doić krówki przy 1,5 zł czy jakoś tak, nikt nie myślał,że cena poleci na łeb.W zimie jak będzie więcej czasu chyba będą strajki(moje prywatne zdanie), bo tak dalej się nieda,paliwo 4,47;fosforan ponad 3000;susza;-kto to wytrzyma?Myślałem o zostawieniu paru byczków do opasu, ale juz widzę,że ci którym sprzedawałem nie mają lepiej.Dwa i rok temu jak wszystkie jało\ówki szły na remont stada to była i cena,a przy tej cenie mleka kto wogóle zechce je kupić jak będę miał do sprzedania?!Mam nadzieję,że zmieni sie na lepsze.BĄDZMY OPTYMISTAMI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

cuda to można obiecywać w gospodarce centralnie zarządzanej, natomiast w wypadku wolnego rynku należy liczyć się z tym, iż mamy do czynienia nie tylko z okresami prosperity ale również z załamaniami rynku i cen (najwięcej wygrywają wchodzący w dołku i wychodzący w górce ale jeśli chcemy ustabilizować swoją sytuację to nie należy podejmować drastycznych kroków lecz produkować cały czas na stałym poziomie w ten sposób minimalizujemy ryzyko); BTW ON kupiłem w tym tygodniu po 4zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

no zgadzam sie z kolega wyzej. u mnie juz spadlo do 86 gr w klasie extra :angry: i czy warto oddawac 200 tys litrow rocznie za taka cene? miejmy nadzieje ze cena podniesie i ze bedzie tak jak w zimie czyli 1,45 za litr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

myślę że ceny mleka pójdą w górę < tak jak ceny skupu świń ;)

[/quot

;) CZYLI JAK JUŻ POLSKIEGO NIE BĘDZIE!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

rynek sam się reguluje naprawdę interwencja państwa zwykle prowadzi do załamania ja sądze że wygramy tę bitwę zarówno w świniach i mleku....a może tak jak sugeruje valtran111...

Polskę trzeba zlepperować.... ;)


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj