Zaloguj się, aby obserwować  
Sebcio2801

Polski Ursus, a Amerykański John Deere

Polecane posty

Sebcio2801    0

Witam zainteresowanych założyłem ten temat żeby podyskutować na temat wad i zalet pomiędzy standardowego typowo Polskiego ciągnika c-360 i JD 2250 I 3140 oraz warunkach w jakich są użytkowane i do czego. Po pierwsze JD-ry coraz częściej pojawiają się na polskich drogach. JD-ry to ciągniki wytrzymałe i stworzone do ciężkich prac rolnych na 1000 ha. (takie jest moje zdanie) JD-ry nie jeżdżą tam po drogach stanowych tylko po polnych niektóre nie mają nawet rejestracji a w Polsce robią wielką furorę (nie mówię tak żeby kogoś zdenerwować czy obrazić bo sam cenię to markę ale taka jest prawda c360 może ma dużo mniej km niż te 2 JD-ry ale ma za to sprężarkę hamulce na przyczepy i ma duszę a ursus c362 to jest cacko kabina zetora nad skrzynią więc cichutka hydrauliczny skręt i wiele innych rzeczy. Proszę wypowiadajcie się na temat ich wad i zalet a najlepiej porównania między tymi 3 traktorami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Jak bym szukał ciągnika mocnego to bym stawiał na JD bo ma więcej KM [3140 ma 97KM a 2250 ma 62KM].

Dla mnie porównanie nieco nie fair bo Jelonki mają przewage kucyków, więc we wszystkich walorach użytkowych mają przewagę.

Nieco inna sytuacja tyczy się walorów eksploatacyjnych.

Ursus naturalnie jest tańszy w serwisowaniu jednostkowym [w przypadku jednej naprawy], ale wszyscy wiemy że nie ma roku żeby Ursus nie miał jakieś naprawy. No a w zachodnich jest tak że jak coś nawali to raz na jakiś dłuższy okres czasu ale trzeba czasami nieźle wybulić za tą naprawe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ruski99    0

Chciałbym sprzedać C-360 a kupić jakiegoś JD w tych parametrach co C-360 bo potrzebny mi jest z przodkiem jaki to musi być typ JD i żeby był w nowszej kabinie i skrzynie powerqłap.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

ursus c-360 wyje jak orkiestra dęta a w jelonku spokój ale z częściami nie wiadomo jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie obawiajcie się o części...Nowe zamawiacie przez telefon lub przez mail-a a starsze kupujecie np. na allegro lub samemu jedziecie wymontować;) My na wiosnę tego roku kupiliśmy używanego JD 3350. Mamy go na gospodarstwo 50ha i naprawde jesteśmy z Niego bardzo zadowolenie:) Polecam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na naszych ciężkich ziemiach w orce z pługiem o szerokości 144cm i głębokości 33cm spalanie kształtowało się na poziomie 15l litrów na hektar. Ale naprawdę nie życzę nikomu orać na tak ciężkiej ziemi... W gruberze 3m spalanie wychodziło 5 litrów na ha:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Finek    2

A w lżejszych pracach jak ze spalaniem ?A czy JD 2250 z ładowaczem był by dobry, do lekkich prac bo kumpel jest na etapie wymiany zetora 5211 na jakiegoś z ładowaczem ma 40 ha???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalik    17

Witam

Polecam Ci ciagnik 2250 ale koniecznie z kabiną sg2 i wajchami z prawej strony. Cicho w środku, zimą masz ogrzewanie i bardzo poręcznie. A co do części nie ma problemu, wszystko jest dostepne. Użytkuje ciągnik tej serii a konkretnie 2650. POLECAM nie ma porównania do u360!!!!Tu masz filmik:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzecho106    0

czy dobrze wchodzą pół biegi i czy wogule lekko chodzą biegi zobacz pod deske rozdzielczą czy płytka nie jest polutowana bo wtedy może dobrze nie łączyc a ta płytka to drobie rzeczy 1500 pln

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalik    17

Odkręc blachę w podłodze i zobacz czy korki od skrzyni nie są zwalone, mialem dwa i obydwa tak mialy musielismy podkladac cos aby zaprzec o blachę, lubią też cieknąć z wału silnika (widac to po tym ze wał napędowy jest mokry łatwo to zrobić a cene mozna zbić, tylko jest w tym troche roboty). Weż sprawdz czy na półbiegu ciągnik nie traci ciśnienia i układ kierowania się zapowietrza-zaden problem na wiekszych obrotach jest oki, ale wszystkie te wady mogą pomóc przy zbijaniu ceny.No i jak się mi coś przypomni to dopisze. POZDRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj