agroinz

Siewnik Mazur- kilka pytań

Polecane posty

agroinz    0

Witam,

kupiłem ostatnio siewnik Mazur S062 z 82roku 4metrowy i mam problem bo nie mogę nigdzie znaleźć tabeli wysiewu ;/ . Może ktoś z Was taki posiada i mi podpowie do czego służą zaznaczone cyframi 1,2,3 pokrętła na skrzyni...

przy pokrętle nr 1 jest zakres od 1do 4

przy pokrętle nr 3 jest zakres od 10 do 30

i ostatnie pokrętło nr 2 to zakres od 100-600

 

3784d1b24cc65a97.jpg

 

bardzo proszę o pomoc!!

ps jak ktoś ma tabele oraz instukcje to chętnie odkupię (może być ksero)

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jutro wieczorkiem ci wrzucę tablicę dla jęczmienia i pszenicy.

A kolejność dźwigni to: 2 od 100 do 600 następnie 3 od 10 do 30 i 1 od 1 do 4.

 

A najpewniejsza jest próba kręcona.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroinz    0

Dzięki za odzew ;) będę czekał.

ps tzn że dźwignią 2 ustawia się setki, dźwignią 3 dziesiątki ?? jest jakiś przedział?? nie qmam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin12145   
Gość marcin12145

NIE np. jeśli w tabeli będzie pisało żeby wysiać 250 kg pszenicy na 1 ha to musisz ustawić na skrzyni liczbę 521. I tak na jednej dźwigni ustawiasz cyfrę 500 , potem drugą 20 i na końcu ostatnią wajchą ustawiasz 1 zaczynasz kumać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Zamieściłem tabelę wysiewu, ale ja traktuję tabelę jako poglądową.

 

Przed każdym wyjazdem w pole robię próbę kręconą, wiadomo zboże zbożu nie jest równe.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...4a5e44fed1.html

 

Siewnik przygotowany do próby kręconej.

 

 

 

gallery_1984_107_63944.jpg


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol259    1

Mam pytanie: zna ktos jakis sklep internetowy, w ktorym mozna kupic czesci do Mazura? Chodzi mi glownie o lejki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

znalazłem ładnego mazura z 92r w idealnym stanie, scieżki i znaczniki hydrauliczne ogólnie bardzo zadbany (wygląda jakby miał ze 4 lata) tylko nie wiem czy mój belarus 952,2 da sobie z nim radę bo mam dość spore górki i piaszczyste ziemie. Niech wypowiedzą się posiadacze owego siewnika czy jest konieczność bronowania zasiewów po nim? czy nie zapycha się podczas siewu? i ogólnie jak nim się sieje? gość chce za niego 5 tys i nie wiem czy brać go szukać jakiegoś amazone lub nordstena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Siewnik elegancki.Jak w dobrym stanie to będzie dobrze siał.My ciągamy Mazura 4m Ursusem 904 i nie ma ciężko na równym,pod górę to wiadomo.My bronujemy ale lepiej pozmieniać zgarniacze na nowsze które lepiej zasypują. Nasz nieraz się zapcha jak jest więcej perzu.Daję okejkę temu siewnikowi :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JumperTomek    9

Żeby ustawić te dźwigienki, trzeba podnieść siewnik bądź zakręcić kołem ? nie mogę ich przestawić, tylko jakby o 1 ząbek w prawo przeskoczy i tyle a ciągnę mocno. Najpierw do siebie i w lewo bądź prawo.

 

Ma ktoś jakąś porzadną tabele wysiewu dla wszystkich zbóż ?

 

Pierwszy raz ustawiam ten siewnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

znajomy ma mazura 4m ciągany i C 360 3p spokojnie daje sobie radę, ja też  kupiłem i myślę że moja C 360 nie będzie miała z nim problemów, a jak nie to będzie śmigać 1012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5579

Mam pilne pytanie , czy do Mazura są dostępne wszystkie części ? aparaty wysiewające i rurki to chyba takie jak w poznaniaku , ale czy idzie dostać części do skrzyni , i zębatki te z prawej strony od napędu. Z góry dzięki za info


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


    • Przez ton16
      Jak w tytule, który siewnik w wersji 3 m. Waszym zdaniem będzie lepszy? Ziemie mam mieszane z przewagą ciężkich, głównie będzie wykorzystywany do siewu bezorkowego. Ceny maszyn podobne, Pottinger na pewno cięższy o dobra tonę, sekcja siewna o tej samej długości ramion, znowu Kuhn fajny aparat wysiewający ze śrubą metryczną i na pewno będzie lżej uciągnąć go w polu. 
    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj