Zaloguj się, aby obserwować  
Mateo13

Czy wybuduje oborę???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Obora
Mateo13    0

Witam ,

mam pytanie czy wubuduję oborę wolnostanowiskową na 60 krów za 400 000zł???

 

-ściany z płyt warstwowych lub kurtyny

-dach z konstrukcji stalowej lub drewnianej,

-3 rzedy boksów legowiskowych

-korytarze gnojowe płytkie scielonę słómą.

-hala udojowa typu w "bok w bok" 6-8 stanowisk firmy WstfaliaSurge lub innej

-1 stacja automatycznego żywienia

Z góry dzięki

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel321654    0

Ta obora to z przychówkiem czy bez? Jakie planujesz wymiary?

 

 

Powód edycj: cytowanie poprzedniego postu. Moderator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Chyba ci nie starczy 400000 złotych ale trzeba zrobić kosztorys i zoptymalizować wydatki czy wyszukać tańszych technologii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztafek#8482;    248

ja ci powiem tak..jestem na etapie budowy obory uwięzionej na 30 sztuk i wg. kosztorysu wyszło mi 360 tysięcy złotych ;) więc nie sądze żeby twoje fundusze wystarczyły na taką inwestycję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

My wybudowaliśmy oborę na 30 sztuk + młodzież o wymiarach 32x14m uwięziową bezściółkową wraz z szambem o pojemności 330m3 i w kosztorysie miała kosztować ponad 500 tys. a koszt wyniósł nas ok niecałe 400 wiec Ty chyba w tych 400 sie nie zmieścisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateo13    0

A jeszcze jedno pytanko ile kosztowały +/- Wymurowanie ścian?? chcę podkreślić że zamiast ścian murowanych będą z płyt warstwowych czyli o połowę tańszy jest 1 metr kwadratowy ;) albo kurtyny .

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napewno sie nie wyrobisz w tej sumie i pamiętaj że 1 stacja paszowa nie obsłuży 60 krów max 40krów. Wiem o tym bo sam musiałem wstawić 2 stacje. Przelicz ile kosztują same agrawki (stanowiska).


Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1540

nie ma mowy ze wybudujesz taka obore za tyle kasy. licz ze na jedno stanowisko bedziesz musial zaplacic ponad 10 tys (chodzi mo o wszystko, od posacki po dach) wiec ponad 600 tys musisz mniec a skoro chcesz jeszcze hale udojowa to... ok. 700 tys. musisz za wszystko zabulic ale wtedy juz bedziesz mnial obore full wypas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz16s    0

my budujemy obore na świnie na 200szt i wzieliśmy 300tyś kredytu to może starczy ale na krowy ci nie starczy te 400tyś


JD 6220+ tur , 6400+tur , URSUS 1614, URSUS912 ursus 360 +tur oraz Deutz Fahr potęgą na moich 136 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid12    49

@Mateo13 posmigaj po okolicy teraz są 2 nowe obory i to nawet spore popytaj właścicieli to ci zapewne powiedzą


Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

400 tys zł nie starczy napewno....400tys zł starczy na postawienie surowego stanu


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter251    8

najwarzniejsza jest hala udojowa ale to nie musi być przecież odrazu bok do boku i z wszystkimi bajerami w to można zainwestować później tak samo jest ze stacją paszową. niech ta obora na siebie zarobi a dopiero potem możesz myśleć nad doposażeniem. przede wszystkim zdrowie krów, ich samopoczucie w budynku(wentylacja), i dobra jakość paszy a dadzą tyle mleka że będziesz mógł wszystko dokończyć :lol: ale 400 tyś niema mowy nie starczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0

A ile bym musiał mieć kaski na postawienie obory dla byków opasowych. Byki były bu uwiązane,na płytkiej ściółce w dwóch rzędach a po środku ganek dosyć szeroki tak aby można wjechać ciągnikiem, 2 usuwacze obornikowe. Woda przy każdym stanowisku (poidła) nie wiem jak pasza. Poradźcie mi może ktoś stawiał taką oborę i wie??. Z góry dziękuje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Jedno poidło montuje się an 2 stanowiska. :)

 

Napisz na ile sztuk bo to ważne.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0

40sztuk. Ale jak to 1 poidło dla 2 byków?? Jak to można zrobić to chyba musi być duże poidło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Poidło montuje się miedzy stanowiskami co drugie. Z jednego piją 2 sztuki na zmianę. Poszukaj w galerii fotek i będziesz widział jak to jest montowane.

 

PS nie cytuj posta wyżej!!!


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

Bez stacji paszowej i hali udojowej to się zmieścisz ale nic więcej! A jakie są te płyty warstwowe na ściany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

To chodziło o ogólny temat a nie o twojego posta!

 

 

Nie cytuj posta wyżej

Edytowano przez andrzej2110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0

Jakie wymiary musiała by mieć obora dla 40 opasów?? I ile czego trzeba by dla nich zasiać. I mniej więcej koszt tej inwestycji? ??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
    • Przez tupac12
      Witam ostatnio zrobiłem sobie wyciąg linowy do obornika i mam taki problem otóż na bębnie przekładni jeśli wyciąg chodzi to lina zachodzi na siebie wiecie może jak z tym sobie poradzić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj