Zaloguj się, aby obserwować  
crazyponton

MF 3635 czy Zetor12145?

Polecane posty

crazyponton    0

Mam zamiar kupić ciągnik. Pojeździłem poglądałem i znalazłem 2 a mianowicie MF-a 3635 za 34 tys. i Zetora 12145 za 32 tys. MF sprowadzony z Francji jest w bardzo dobrym stanie wizualnym i dobrym technicznym natomiast Zetor sprowadzony z węgier lub słowacji jest bardzo zaniedbany wizualnie i nie jestem pewien co do stanu technicznego(niby zapalił bezproblemowo). Dodam że oba ciągniki raczej nie będą miały jakichś ciężkich prac do wykonywania.

Prosiłbym użytkowników aby powiedzieli na co patrzeć przy kupnie tych 2 maszyn i jakie są ich najczęstsze usterki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Jakoś dziwnie tani ten MF.

W MF bedziesz miał duzo wiekszy kofort i mniejsze spalanie.

Ale części do Zetora będą dużo tańsze i jest on łatwy w naprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazyponton    0

gość zajmuje się sprowadzaniem ciągników z franci (mf i renaut) wszystkie maszyny kosztują do 40 tys a ten mf może być taki tani przez mocne zużycie nadzwyczaj szerokich opon(felgi sa orginalne) gość wszystkie ciągniki używa w swoim gospodarstwie gdy sa jeszcze u niego. mf gdy zajechałem tam został odpalony i miał jechać w pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Jeśli ten Mf jest w dobrym stanie technicznym i skrzynia jest w dobrym stanie wszystko chodzi i nie ma problemów to brałbym Mf bo jest to dużo nowocześniejszy ciągnik od zetora ma wiecej biegów dzięki czemu moc można lepiej wykorzystac. Bardzo mocny podnośnik. Pewnie klime, Jest zwrotniejszy i mocniejszy od Zetora. No i w polu zrobi więcej niz zetor. Jego dane technicznehttp://konedata.net/Traktorit/MF3635.htm

 

Musisz tylko dobrze sprawdzić skrzynię i elektronikę czy wszystko dziala bo jak cos szwanikuje powazniejszego to lepiej sobie dac spokuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
twardy12    1

Mój znajomy posiada MF i jest z niego bardzo zadowolony. Części są dostępne tylko niestety są bardzo drogie. MFy z tego okresu cechuje bardzo dobre wykonanie. Z tego co mówił to ich główną zaleta jest duży udźwig tylniego TUZU, no i zarypista zwrotność. Jak na ciągnik pełnoletni niema z nim żadnych problemów. Pozdrawiam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Częsci do MF są drogie w porównaniu z Ursusem czy Zetorem Ale są jednymi z tańszych wsród zachodnich marek.

 

Ps: Sam mam zamiar kupić MF 3060.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

To jest zachodni ciągnik i nie ma typowych usterek jest używany więc trzeba się liczyć z jakąś awaria ale kiedy i czy wogóle nastapi to nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazyponton    0

słyszałem że ten ciągnik ma wadliwą skrzynie(chodzi mi o rocznik 8x) i czesto wysiadają osie jakbyście mogli powiedzieć co dokładnie w tej skrzyni wysiada i jaki jest orientacyjny koszt naprawy i ile może kosztować naprawa gdy pójdzie owa oś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj