Skocz do zawartości
r10tomek

Ciągnik na 50 ha [połączone]

Polecane posty

Pietras892    183
jesli nie planuje się potężnych zakupów ziemi (czyli dokupienia drugie tyle co się ma - łącznie 100 ha) to chyba ciągnik 120 konny to już max jakiego ja potrzebuję do swojego 50 ha gospodarstwa?? czy mi się tylko wydaje ?? ;)

mam 58ha ornej do ,maja 08 miałem c-360 i uruska 1204(V6 -120km) moge powiedzieć ze spokojnie mogłbym tym obgonić 20 ha więcej sprzedałem oba i kupiłem mf3060z turem do chlewni i deutz fahra 105km do cieższych prac też daje radę chociaz w pługu ursus szedł jak czołg a ten ma co robić

Ja mam 90 hektarów a nie 50 B) potrzebuje 2 dosyc duże ciągniki powyżej 100 kucy jeden pod tura by musiał być. C-360 nie sprzedam bo włożyłem w niego teraz 13tyś zł i wygląda teraz jak nówka ;). Zastanawiałem się nad Zetorami Forterra 11441 i 11741 są w dobrych cenach. Co o nich sadzicie???? Aha i zamierzam inwestować w pola a nie pozostać na tych 90 ornego bo mam jeszcze kilka hektarów łąk i sadów:p

bartus16    8

kolego ale juz 11741 musisz tylko w używkach szukać a to mało popularny model a 11441 możesz na nowy sie skusić i do tego tur tl260 ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

Pietras892    183

11741 to jest godne uwagi, mój sasiad ma i jest zadowolony (ale chociaz u 1204 był 15lat starszy z pługiem szedł lepiej) ... gdybym miał dociazyłbym mu dobze przód i git bo jak dla mnie jest za lekki uważam że deutz fahr fest the best ale nie martw się pociesze Cię żę 11741 ma konstrukcje motoru od deutza :-) więc na silnik ne bedziesz narzekał jak kupisz. pozdawiam

bartus16    8

bo silnik w 11741 6 cyl jest cały od df ;)

Silnik

* Model SAME 1000 6WT

* Typ turbodoładowany

* System chłodzenia chłodzony cieczą

* Liczba cylindrów 6

* Pojemność (cm³) 6000

* Moc maksymalna [kW] / [KM] 88 / 120

* Maksymalna prędkość obrotowa (obr./min) 2350

* Maks. moment obrotowy silnika (Nm/obr) 480/1400

* Zapas momentu obrotowego % 35

* Średnica cylindra / skok tłoka (mm) 105 x 115,5

* Tier II

pablo21    26

No jesli chodzi o marke i rozwiazania techniczne to wygrywa NH. Ale jesli chodzi o cene to Zetor.

No właśnie ta cena chyba kupie Zetora Forterre 12441 i 11441 kupie je oba za 300tyś zł ale kupe je na młodego rlonika więc 50% zwracają i jeszcze jestem watowcem to mnie wyjdzie około 120tyś zł A może jakies Ursusy 1234 i 1214 nowe ma ktos są dobre???

bartus16    8

ja bym ci odradzał ursusa ponieważ rozwiązania techniczne w nich sa z początku lat 80 a teraz jest rok 2009 tak wiec sam pomysl B) co bedzie dla ciebie lepsze a po drugie nie ma modelu 1214 tylko 1224 ;)

igorass    31

@bartus16 ja bym nawet powiedział że rozwiązania są z początku lat 70-tych ;) Ale mniejsza z tym, Ursusem też robotę zrobi, kwestią problemową z Ursusem jest ich cena (dużo za dużo zawyżona)

bartus16    8

no właśnie a poza zetorem i nh nie brałeś innej marki pod uwage a np sdf ?????????

es8    0

ja uprawiałem jeszcze 2 lata temu wszystko c-360, w tamtym roku doszło mi 20ha (razem teraz ponad 40ha) i ojciec zdecydował się kupić forterrę 12441 i do niej pług kverneland 4x45, obracany z packomatem, i muszę przyznać że przód zetora do takiego pługa jest za lekki. mając obciążenie 550kg na przodzie przy podnoszeniu cały czas na tylnej osi tańczę <_< dealer kvernelanda ma również JD i się dziwił, bo JD o podobnej masie i mocy w ogóle nie podrywa z tym pługiem.

rafal95    0

Ja na twoim miejscu wybrał bym John-Deere 6430 Premium,poniważ sąsiad takiego ma i jest z niego zadowolony komfort jest super.

BartekPL    76

New holland Ts135a

Ostrzeżenie za posty nic nie wnoszące do tematu

Edytowano przez robertbara

Olejniczek    3

... ja bym na 50ha brał kilka ciagników pod uwage ... NH T6020, JD6430, Z Forterre 12441 lub troszeczke wieksze 6 garowe NH T6030, JD 6530, i zamiast zetora to coś z DF K110

szpeniek26    4

Jaki ciągnik pomocniczy był by odpowiedni na około 50 hektarów, z przednim napędem, robił by w opryskiwaczu, rozsiewaczu nawozu i kombajnie buraczanym jedno rzędowym??? Oczywiście nowy, cena do około 70 tys.

PAWKUB    1

Wedug mnie powinien ci wzstarczyć ciągnik około 120 km i dopasowany do twojego budżetu a masz jeszcze jakiś ciągnik

marcin99023    0

do tych prac to wystarczy 65-80 i to z dobrym zapasem mocy... interesujący jest case... nie wiem co z innymi...

rolnik9407    0

Nie no 65 to chyba za mało chyba żeby takie 2. Ja myślę ze w granicach 100 powinien wystarczyć

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się